Narciarstwo alpejskie – PŚ: Zwycięstwo Ilki Stuhec

Na zakończenie weekendu w Cortina d’Ampezzo przyszedł czas na supergigant. Na olimpijskiej trasie najszybsza była Słowenka Ilka Stuhec. Na podium po niemal dwóch latach powróciła Anna Veith (dawniej Fenninger).

Ilka Stuhec, która rozpoczynała dzisiejszą rywalizację, spisała się najlepiej ze wszystkich startujących tu alpejek. O 0.31s wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Sofię Goggię. Za Włoszką, na najniższym stopniu podium uplasowała się Austriaczka Anna Veith. Do zwyciężczyni straciła ona 0.7s. To podium jest dla niej tym ważniejsze, iż jest to pierwsze miejsce mistrzyni olimpijskiej w tej konkurencji z Soczi w trójce od zwycięstwa w Meribel w marcu 2015 roku.

Polki nie startowały. Pięć zawodniczek nie ukończyło swojego przejazdu. Wśród nich była chociażby Lara Gut. Jedna zawodniczka została zdyskwalifikowana, a jedna nie zjawiła się na starcie.