Narciarstwo alpejskie – PŚ: Zwycięstwo Lindsey Vonn

Po wielu miesiącach przerwy na zwycięski szlak wrócił Lindsey Vonn. Amerykanka wygrała super gigant w Val d’Isere. Ostatnie zwycięstwo odniosła w styczniu w Garmisch-Partenkirchen. Na drugim miejscu uplasowała się Sofia Goggia z Włoch. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Norwegii Ragnhild Mowinckel. Polki nie startowały.

Sobotnie zawody PŚ nie należały do najłatwiejszych. Rywalizacje utrudniały warunki pogodowe, głównie mgła, a także duża ilość śniegu zalegającego na trasie super giganta. Do startu było zgłoszonych 61. alpejek, do mety dojechało 45. Zawodniczki, które startowały na początku miały szczęście, gdyż warunki pogodowe jeszcze nie przeszkadzały. Najlepiej wykorzystała to Lindsey Vonn. Amerykanka pokonała trasę w czasie 1:04.86. Opuścił ją pech i odniosła 78. zwycięstwo w karierze. Jeżeli ominą ją kontuzję, będzie jedną z głównych faworytek do medalu na igrzyskach.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Włoszka Sofia Goggia. Przez dłuższy czas jechała po objęcie prowadzenia, jednak mały błąd w końcówce przejazdu sprawił, że przegrała z Vonn o 0,31s. Na trzecim stopniu podium stanęła Ragnhild Mowinckel. Norweżka po swoim przejeździe zajmowała trzecia pozycję i utrzymała ja do końca. Kolejne startujące zawodniczki nie były w stanie zbliżyć się do wyniku 1:05.25, który uzyskała Mowinckel. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała nieobecna dziś na starcie Mikaela Shiffrin (USA).

Wyniki:
1. Lindsey Vonn (USA) 1:04.86
2. Sofia Goggia (Włochy) 1:05.17
3. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) 1:05.25
4. Nicole Schmidhofer (Austria) 1:05.53
5. Joana Haehlen (Szwajcaria) 1:05.56
6. Johanna Schnarf (Włochy) 1:05.68
7. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 1:05.74
8. Laurenne Ross (USA) 1:05.83

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password