Narciarstwo alpejskie – Puchar Świata: Austriacki dzień za oceanem

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

W zawodach za Atlantykiem dobry dzień mieli dziś narciarze z Austrii. W Stanach Zjednoczonych triumfował Vincent Kriechmayer, natomiast w Kanadzie najlepsza okazała się Cornelia Huetter.

Dzień w wykonaniu alpejczyków rozpoczęliśmy dziś od rywalizacji na Beaver Creek. W Stanach Zjednoczonych mieli okazję mierzyć się specjaliści od supergiganta. W stawce nie zobaczyliśmy żadnego reprezentanta Polski i na spokojnie mogliśmy skupić się na rywalizacji najlepszych narciarzy o zwycięstwo.

Pomimo iż bardzo dobry przejazd zanotował Kjetil Jansrud (Norwegia), nie udało mu się wygrać zawodów. Oprócz niego granicę minuty i dziesięciu sekund złamać zdołał także bowiem reprezentant Austrii – Vincent Kriechmayer. Zanotował on czas 1:09.71, dzięki czemu triumfował w zawodach. Na podium obok niego i Jansruda zmieścił się jeszcze inny Austriak Hannut Reichelst (1:10.04), a pechowo za podium supergiganta w Beaver Creek kończyli dwaj Francuzi – Adrien Theaux (1:10.15) i Alexis Pinturault (1:10.24).

Tuż po zakończeniu rywalizacji mężczyzn, mogliśmy śledzić także poczynania najlepszych alpejek. Te rywalizowały dziś podczas zjazdu w kanadyjskim Lake Louise. I tu najlepsza okazała się Austriaczka. Zawody wygrała bowiem Cornelia Huetter, która dzięki czasowi 1:48.53 minimalnie wyprzedziła drugą Tinę Weirather (1:48.62) z Liechtensteinu. Na podium stanęła również Amerykanka Mikaela Schiffrin.

KONKURS
Pytanie: Kto dzierży rekord na liczbę dużych Kryształowych Kul w narciarstwie alpejskim PŚ i ile on wynosi?
Odpowiedzi prosimy przesyłać na [email protected]

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password