Narciarstwo alpejskie: Shiffrin prowadzi w Zagrzebiu

Amerykańska wschodząca gwiazda alpejskich stoków, Mikaela Shiffrin prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu, kolejnej konkurencji Pucharu Świata. 17-latka wyprzedza Słowenkę Tinę Maze oraz Marie Pietilae-Holmner.

Już z pierwszym numerem startowała będąca w świetnej formie, Veronika Velez-Zuzulova. Słowaczka nie pokazała się jednak z tak świetnej strony, jak ostatnio. Wskazywał na to czas Shiffrin, która jechała już z drugiej numerem. Lepsza była od Zuzulovej o ponad półtorej sekundy. Później do Amerykanki zbliżyła się właściwie tylko Tina Maze. Po drugim pomiarze czasu była nawet od niej lepsza, ale ostatecznie w drugiej próbie będzie startowało ze stratą 0,35 sekundy. Fatalny czas zaprezentowała między innymi Tania Poutiainen, która nie ustrzegła się sporych błędów. Z trasy wypadła inna świetna slalomistka, Kathrin Zettel. Dalsze miejsce zajmuje Maria Hoefl-Riesch, dzięki czemu po raz kolejny Słowenka Tina Maze może powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej PŚ.

W dalszym ciągu nie startuje obrończyni Kryształowej Kuli, Lindsey Vonn. Amerykanka zapowiedziała, że na stokach PŚ pojawi się już w przyszłym tygodniu, kiedy to będą rozegrane konkurencje szybkościowe w austriackim St. Anton.

W Zagrzebiu wystartowała nasza reprezentantka – Aleksandra Kluś. Niestety Polka nie ukończyła przejazdu.

Czołówka pierwszego przejazdu:

1. Mikaela Shiffrin (USA)

2. Tina Maze (Słowenia) +0,35

3. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) +0,72

4. Erin Mielżyński (Kanada) +0,81

5. Frida Hansdotter (Szwecja) +0,94

5. Maria Hoefl-Riesch (Niemcy) +0,94

Drugi przejazd zostanie rozegrany o 18:30.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password