Narciarstwo alpejskie: Slalom równoległy na… skoczni narciarskiej!

Na ostatnim posiedzeniu FIS-u dokonano małych korekt we wstępnym kalendarzu Pucharów Świata na sezon 2017/2018. Między innymi zastąpiono miejsce rozegrania noworocznego slalomu równoległego z Monachium, na Oslo. Dokładnie na legendarną… skocznię Holmenkollbakken.

Powodem tak niecodziennej decyzji jest wielce prawdopodobny problem ze śniegiem w Niemczech. Dzięki tej decyzji narciarstwo alpejskie stanie się piątą dyscypliną zimową rozegraną w kompleksie Holmenkollen.

Co warte uwagi: zawodnicy nie będą startować spod progu skoczni. Zaczną oni na górce za przeciwstokiem na której normalnie miejsce zajmują kibice. Meta będzie zlokalizowana na zeskoku obiektu. Slalom równoległy zarówno mężczyzn, jak i kobiet rozegrany zostanie wieczorem, w świetle reflektorów, by nie kolidować z noworocznym konkursem skoków Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen i etapem biegowego Tour de Ski. Jest to nowatorski projekt, pytanie, czy się przyjmie?

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password