Narciarstwo dowolne i snowboard – PŚ: Święto Big Air po raz drugi

W grudniu po raz drugi w historii w Moenchengladbach rozegrany zostanie ARAG Big Air Festival. Zawodnicy w ramach Pucharu Świata będą rywalizować w big air w snowboardzie i narciarstwie dowolnym.

Big air rozszerza swoje kręgi. Coraz więcej zawodów odbywa się w miastach. Tradycją może się stać corocznie rozgrywanie zawodów pucharowych w big air w niemieckim Moenchengladbach. Areną zawodów jest SparkassenPark Moenchengladbach, które jest boisko do hokeja na trawie.

Druga edycja ARAG Big Air Festival odbędzie się w dniach 1-2 grudnia. W pierwszej edycji zawodów w snowboardzie wygrali Anna Gasser i Roope Tonteri. W zawodach narciarstwa dowolnego triumfowali Silvia Bertagna i Henrik Harlaut.

Pomimo, że to będzie jeszcze początek grudnia, to nie będą pierwsze zawody w konkurencji big air. Przed zawodami w Moenchengladbach snowboardziści rywalizować będą w nowozelandzkiej Cardronie, szwajcarskim Bernie i w jeszcze nieustalonej lokalizacji. W narciarstwie dowolnym odbędą się zmagania w chilijskim El Colorado i w Bernie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password