Narciarstwo dowolne – Mistrzostwa Świata: Piętnastolatka ze złotem!

Ma niespełna szesnaście lat, ale już teraz podbija świat narciarskiego slopestyle’u. Tess Ledeux przebojem wdarła się ostatnio do światowej czołówki, a niezwykle udany sezon zwieńczyła złotym medalem mistrzostw świata w Sierra Nevada. Wśród mężczyzn triumfował McRae Williams z USA.

Dla młodej Francuzki początek niedzielnych zawodów nie był zbyt udany. Wicemistrzyni tegorocznych X Games w Aspen i Hafjell nie ukończyła inauguracyjnego przejazdu i po pierwszej serii ośmioosobowego finału była szósta. Kolejna próba była już w jej wykonaniu zdecydowanie lepsza i okazała się decydująca. Ledeux otrzymała od sędziów notę 85.60 pkt, która w ostatecznych rozrachunku dała jej złoto. Na podium w ostatniej chwili wskoczyły natomiast Emma Dahlstrom ze Szwecji i zwyciężczyni ostatnich zawodów Pucharu Świata przed rywalizacją w Sierra Nevada, Isabel Atkin z Wielkiej Brytanii.

Wśród mężczyzn dominowali Amerykanie. Najlepszy okazał się McRae Williams. Triumf zapewnił sobie dopiero w trzecim przejeździe. W końcowym zestawieniu wyprzedził swojego rodaka, Gusa Kenworthy’ego, który po nieudanych kwalifikacjach musiał przebijać się przez półfinał. Wicemistrz olimpijski z Soczi poradził sobie w nim bardzo dobrze, a w wielkim finale zanotował 91.80 pkt i do Williamsa stracił tylko dwa punkty. Drugi brąz trafił tego dnia do Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą Jamesa Woodsa, dla którego był to już kolejny medal mistrzostw świata w karierze. W 2013 roku zajął w tej konkurencji drugą lokatę.

Wyniki rywalizacji kobiet:

MIEJSCE ZAWODNIczKa PUNKTY
1. Tess Ledeux (FRA) 85.60
2. Emma Dahlstrom (SWE) 83.80
3. Isabel Atkin (GBR) 83.20
4. Sarah Hoefflin (SUI) 82.60
5. Mathilde Gremaud (SUI) 80.80
6. Devin Logan (USA) 74.00

Wyniki rywalizacji mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Mcrae Williams (USA) 93.80
2. Gus Kenworthy (USA) 91.80
3. James Woods (GBR) 90.40
4. Henrik Harlaut (SWE) 87.80
5. Antoine Adelisse (FRA) 86.80
6. Andri Ragettli (SUI) 85.40

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password