Narciarstwo dowolne – Mistrzostwa Świata – Pogrom męskich faworytów, Szwecja triumfuje

Sandra Naeslund i Victor Oehling Norberg okazali się najlepsi w konkurencji ski crossu podcza Mistrzostw Świata trwających w Sierra Nevada. Po raz pierwszy od bardzo dawna na starcie zabrakło Karoliny Riemen – Żerebeckiej, która podczas treningu groźnie upadła i przebywa w szpitalu w stanie ciężkim.

Do roli głównych faworytek w rywalizacji kobiet należały Szwedka Sandra Naeslund i Kanadyjka Marielle Thompson. Już kwalifikacje pokazały, że będą się liczyć, bowiem zajęły kolejno 2. i 3. miejsce. Już w 1/4 finału odpadła zwyciężczyni kwalifikacji Norweżka Marte Hoeie Gjefsen. Spokojnie do półfinałów awansowały Szwedka i Kanadyjka. Dla reprezentantki Kraju Klonowego Liścia schody zaczęły się w 1/2 finału. Co prawda Thompson wygrała swój wyścig to jednak została sklasyfikowana na ostatniej pozycji i wystąpiła tylko w finale pocieszenia. Naeslund z tego samego biegu awansowała do finału. W nim okazała się najlepsza. Srebrny medal zdobyła Szwajcarka Fanny Smith, a brązowy Francuzka Ophelie David.

Prawdziwy pogrom faworytów oglądaliśmy w 1/8 finału rywalizacji mężczyzn. Odpadli Szwajcarzy Alex Fiva i Armin Niederer oraz Francuz Jean Frederic Chapuis. Dobrze spisywali się Kanadyjczyk Brady Leman i Słoweniec Filip Flisar, którzy bez problemu awansowali do półfinałów. W tej fazie zmagań odpadł pierwszy z wyżej wymienionych zawodników. Flisar wygrał swój wyścig 1/2 finału i awansował do walki o medale. W rywalizacji finałowej jednak się nie liczył.  Zwyciężył Szwed Victor Oehling Norberg. Srebrny krążek wywalczył Nowozelandczyk Jamie Prebble, a na najniższym stopniu podium stanął Francuz Francois Place.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Sandra Naeslund (SWE)
2. Fanny Smith (SUI)
3. Ophelie David (FRA)
4. Heidi Zacher (GER)
5. Marielle Thompson (CAN)
6. Marielle Berger Sabattel (FRA)

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Victor Oehling Norberg (SWE)
2. Jamie Prebble (NZL)
3. Francois Place (FRA)
4. Filip Flisar (SLO)
5. Christoph Wahrstoetter (AUT)
6. Adam Kappacher (AUT)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password