Narciarstwo dowolne – PŚ – Dzielność nie wystarczyła, Karolina Riemen – Żerebecka w ,,10″

Karolina Riemen – Żerebecka zajęła 7. miejsce w Pucharze Świata w ski crossie, który odbył się w niedzielne przedpołudnie we włoskim Watles. W dzisiejszej rywalizacji zwyciężyli Kanadyjka Marielle Thompson i Szwajcar Alex Fiva.

Polka nie miała większych problemów z przebrnięciem przez kwalifikacje. W swoim biegu eliminacyjnym uplasowała się na drugiej pozycji tuż za Austriaczką Katrin Ofner. Trzecie miejsce zajęła Brytyjka Liz Stevenson. Z Ofner nasza reprezentantka zmierzyła się też w ćwierćfinale. Oprócz nich w czwartym wyścigu 1/4 finału znalazły się Niemka Heidi Zacher i Czeszka Andrea Zemanova.

Kapitalny wyścig z udziałem Karoliny Riemen – Żerebeckiej mogliśmy oglądać w tej fazie zmagań. Polka na jednej z pierwszych skoczni popełniła mały błąd i jechała na trzeciej pozycji. W końcówce w fantastyczny sposób jednak wyprzedziła Niemkę Heidi Zacher, co pozwoliło jej awansować do półfinału z 2. miejsca. Bieg zwyciężyła Austriaczka Katrin Ofner.

W wyścigu 1/2 finału nasza reprezentantka uplasowała się na 3. lokacie. Polka prowadziła od startu, jednak po kontakcie z Francuzką Marielle Sabatel spadła na pozycję nie dającą awansu do finału. Karolina Riemen – Żerebecka walczyła dzielnie do samego końca, ale nie udało się jej wyprzedzić Francuzki oraz Szwajcarki Fanny Smith, która zajęła drugie miejsce. Polce pozostała rywalizacja w małym finale.

Niestety w nim Polka także dojechała na trzeciej pozycji. Nasza reprezentantka została już na samym starcie i trudno było jej się zbliżyć do Norweżki Gjefsen, która ostatecznie uplasowała się na 2. lokacie. Finał B zwyciężyła Austriaczka Ofner. W rywalizacji o miejsca 5 -8 nie pojawiła się Kanadyjka Georgia Simmerling, która zaliczyła bolesny upadek w półfinale.

Po wczorajszej 5. pozycji, zwycięstwo odniosła Marielle Thompson. Drugie miejsce zajęła Fanny Smith, a trzecie Marielle Sabatel. Tuż za podium uplasowała się  Szwedka Naeslund, która po kontakcie z Kanadyjką Thompson spadła właśnie na tę lokatę.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Alex Fiva, który zademonstrował kapitalną jazdę. Na ostatnich metrach Szwajcar pokonał Kanadyjczyka Lemana. Wczorajszy triumfator Niederer uplasował się na trzeciej pozycji, natomiast Francuz Jean Frederic Chapuis ukończył dzisiejszą rywalizację poza podium.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Marielle Thompson (CAN)
2. Fanny Smith (SUI)
3. Marielle Sabatel (FRA)
4. Sandra Naeslund (SWE)
5. Katrin Ofner (AUT)
6. Marte Hoeie Gjefsen (NOR)
7. Karolina Riemen – Żerebecka (POL)

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Alex Fiva (SUI)
2. Brady Leman (CAN)
3. Armin Niederer (SUI)
4. Jean Frederic Chapuis (FRA)
5. Christopher Delbosco (CAN)
6. Sergey Ridzik (RUS)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password