Narciarstwo dowolne – PŚ: Polka powalczyła, na półfinał nie wystarczyło

Karolina Riemen-Żerebecka odpadła w ćwierćfinale zawodów Pucharu Świata w ski crossie, które odbyły się w sobotni poranek we włoskim Watles. Polka została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. W zmaganiach zwyciężyli Sandra Naeslund i Armin Niederer.

Riemen bez problemów przebrnęła przez wyścig eliminacyjny, wygrywając rywalizację z Georgią Simmerling (medalistką olimpijską z igrzysk w… Rio de Janeiro, która oprócz uprawiania ski crossu, jest także znakomitą kolarką jeżdżącą na torze) oraz Pamelą Thorburn z Wielkiej Brytanii, która nie ukończyła wyścigu. Z Simmerling Polka spotkała się po raz kolejny w ćwierćfinale, w którym do obu pań dołączyły również złota medalistka z Soczi, Marielle Thompson i Anna Woerner z Niemiec.

Wyścig 1/4 finału Riemen rozpoczęła znakomitym wyjściem z bramek startowych. Objęła prowadzenie i przewodziła stawce przez niemal połowę trasy. W końcu do skóry dobrały się jej jednak obie Kanadyjki. Nasza reprezentantka spadła na trzecie miejsce i musiała pożegnać się z marzeniami o półfinale, kończąc zmagania na dziesiątej lokacie.

Finał wygrała Sandra Naeslund ze Szwecji, wyprzedzając Simmerling, Heidi Zacher z Niemiec i Fanny Smith ze Szwajcarii. Prowadzenie w klasyfikacji punktowej utrzymała Thompson. Riemen spadła o jedną pozycję i jest dziewiąta, ale całkiem możliwe, że po jutrzejszym konkursie ponownie znajdzie się w ósemce. Wszystko głównie za sprawą nieobecności we Włoszech Anny Holmlund, która wciąż znajduje się pod opieką lekarzy po nieszczęśliwym wypadku podczas zawodów w Innichen.

Wśród mężczyzn triumfował Armin Niederer. Szwajcar stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata po raz pierwszy od grudnia 2012 roku, finiszując przed Brady’m Lemanem z Kanady. Trzeci był lider cyklu, Jean-Frederic Chapuis z Francji.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Sandra Naeslund Szwecja
2. Georgia Simmerling Kanada
3. Heidi Zacher Niemcy
4. Fanny Smith Szwajcaria
5. Marielle Thompson Kanada
6. Brittany Phelan Kanada
10. Karolina Riemen-Żerebecka Polska

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Armin Niederer Szwajcaria
2. Brady Leman Kanada
3. Jean-Frederic Chapuis Francja
4. Bastien Midol Francja
5. Daniel Bohnacker Niemcy
6. Jonas Lenherr Szwajcaria

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password