Narciarstwo dowolne – PŚ: Powtórka z wczoraj na zakończenie Cross Alps Tour

W Innichen zakończyły się zmagania skicrossistów w Pucharze Świata w 2016 roku, a także cykl Cross Alps Tour. Karolina Riemen-Żerebecka odpadła w ćwierćfinale. Zwycięstwa odnieśli Heidi Zacher i Filip Flisar, którzy triumfowali również dzień wcześniej.

W ćwierćfinale reprezentantka Polski rywalizowała z Heidi Zacher, Marielle Berger Sabattel oraz Nikol Kuczerową. Już na początku rywalizacji Czeszka upadła i odpadła z rywalizacji. Bezkonkurencyjna była Zacher, która prowadziła w stawce od początku do końca wyścigu. Przez długi czas 2. lokatę zajmowała Polka, jednak na jednym z zakrętów została wyprzedzona przez Francuzkę. To właśnie Zacher i Sabattel awansowały do półfinału. Karolina Riemen-Żerebecka została sklasyfikowana ostatecznie na 9. miejscu, czyli 2 pozycje wyżej niż wczoraj.

W finale podobnie jak dzień wcześniej szans rywalkom nie dała Heidi Zacher. Na metę Niemka zameldowała się przed Fanny Smith ze Szwajcarii i Marielle Berger Sabattel. Czwarte miejsce zajęła Marielle Thompson. Mistrzyni olimpijska miała upadek, ale mimo to wygrała Cross Alps Tour i jest liderką Pucharu Świata. Zacher została wiceliderką, a Smith jest trzecia. W klasyfikacji łącznej Karolina Riemen zajmuje 8. miejsce.

Po drugie zwycięstwo z rzędu w Innichen sięgnął Filip Flisar. Mistrz świata w finale pokonał Austriaka Christopha Wahrstoettera, Francuza Arnauda Bovolentę i Kanadyjczyka Davida Duncana. W ćwierćfinale upadł Jean Frederic Chapuis, ale nie przeszkodziło mu to do zwycięstwa w klasyfikacji cyklu Cross Alps Tour. Drugi w niej został sklasyfikowany Flisar, a trzeci Alex Fiva. Szwajcar podobnie jak Francuz odpadł dzisiaj w ćwierćfinale.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Heidi Zacher Niemcy
2. Fanny Smith Szwajcaria
3. Marielle Berger Sabattel Francja
4. Marielle Thompson Kanada
5. Georgia Simmerling Kanada
6. Daniela Maier Niemcy
9. Karolina Riemen-Żerebecka Polska

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Filip Flisar Słowenia
2. Christoph Wahrstoetter Austria
3. Arnaud Bovolenta Francja
4. David Duncan Kanada
5. Siegmar Klotz Włochy
6. Marc Bischofberger Szwajcaria

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password