Narciarstwo dowolne – PŚ: Powtórka z wczoraj na zakończenie Cross Alps Tour

W Innichen zakończyły się zmagania skicrossistów w Pucharze Świata w 2016 roku, a także cykl Cross Alps Tour. Karolina Riemen-Żerebecka odpadła w ćwierćfinale. Zwycięstwa odnieśli Heidi Zacher i Filip Flisar, którzy triumfowali również dzień wcześniej.

W ćwierćfinale reprezentantka Polski rywalizowała z Heidi Zacher, Marielle Berger Sabattel oraz Nikol Kuczerową. Już na początku rywalizacji Czeszka upadła i odpadła z rywalizacji. Bezkonkurencyjna była Zacher, która prowadziła w stawce od początku do końca wyścigu. Przez długi czas 2. lokatę zajmowała Polka, jednak na jednym z zakrętów została wyprzedzona przez Francuzkę. To właśnie Zacher i Sabattel awansowały do półfinału. Karolina Riemen-Żerebecka została sklasyfikowana ostatecznie na 9. miejscu, czyli 2 pozycje wyżej niż wczoraj.

W finale podobnie jak dzień wcześniej szans rywalkom nie dała Heidi Zacher. Na metę Niemka zameldowała się przed Fanny Smith ze Szwajcarii i Marielle Berger Sabattel. Czwarte miejsce zajęła Marielle Thompson. Mistrzyni olimpijska miała upadek, ale mimo to wygrała Cross Alps Tour i jest liderką Pucharu Świata. Zacher została wiceliderką, a Smith jest trzecia. W klasyfikacji łącznej Karolina Riemen zajmuje 8. miejsce.

Po drugie zwycięstwo z rzędu w Innichen sięgnął Filip Flisar. Mistrz świata w finale pokonał Austriaka Christopha Wahrstoettera, Francuza Arnauda Bovolentę i Kanadyjczyka Davida Duncana. W ćwierćfinale upadł Jean Frederic Chapuis, ale nie przeszkodziło mu to do zwycięstwa w klasyfikacji cyklu Cross Alps Tour. Drugi w niej został sklasyfikowany Flisar, a trzeci Alex Fiva. Szwajcar podobnie jak Francuz odpadł dzisiaj w ćwierćfinale.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Heidi Zacher Niemcy
2. Fanny Smith Szwajcaria
3. Marielle Berger Sabattel Francja
4. Marielle Thompson Kanada
5. Georgia Simmerling Kanada
6. Daniela Maier Niemcy
9. Karolina Riemen-Żerebecka Polska

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Filip Flisar Słowenia
2. Christoph Wahrstoetter Austria
3. Arnaud Bovolenta Francja
4. David Duncan Kanada
5. Siegmar Klotz Włochy
6. Marc Bischofberger Szwajcaria