Narciarstwo dowolne – PŚ: Riemen w dziesiątce na zakończenie cyklu

W ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w ski crossie Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce i ostatecznie zakończyła cykl na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Dla Polki, jak i pozostałych zawodników startujących w ośrodku narciarskim Blue Mountain w Kanadzie, był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Sierra Nevadzie.

Polka przystępowała do dzisiejszej rywalizacji z siódmym numerem startowym i wydawało się, że ma sporą szansę na wywalczenie sobie miejsca w półfinałach. Niestety, w ostatnim biegu 1/4 finału szybsza okazała się nie tylko znakomita Sandra Naeslund ze Szwecji, ale także reprezentantka gospodarzy Brittany Phelan. Dla naszej narciarki oznaczało to szybkie pożegnanie się z zawodami na dziesiątej lokacie.

Zwyciężyła Marielle Thompson. Kanadyjska mistrzyni olimpijska przypieczętowała tym samym zdobycie kolejnej Kryształowej Kuli, którą zapewniła sobie już wcześniej. Ważna może okazać się również zdobyta na swoim terenie psychiczna przewaga nad rywalkami, z którymi przyjdzie jej walczyć o złoto zbliżającego się wielkimi krokami czempionatu globu. W niedzielnym finale miejsca na podium wywalczyły sobie także Naeslund i Fanny Smith ze Szwajcarii.

Wśród mężczyzn, pod nieobecność najlepszego w tym sezonie Pucharu Świata Jean-Frederica Chapuis z Francji, triumfował kolejny zawodnik gospodarzy Brady Leman. W walce o pierwszą pozycję wyprzedził swojego rodaka Christophera Del Bosco, Filipa Flisara ze Słowenii oraz reprezentanta Trójkolorowych Terence’a Tchiknavoriana.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet:
1. Marielle Thompson (CAN)   965 pkt
2. Sandra Naeslund (SWE)   790 pkt
3. Fanny Smith (SUI)   683 pkt
4. Heidi Zacher (GER)   656 pkt
5. Ophelie David (FRA)   469 pkt
…8. Karolina Riemen-Żerebecka (POL)   398 pkt

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn:
1. Jean Frederic Chapuis (FRA)   763 pkt
2. Brady Leman (CAN)   721 pkt
3. Alex Fiva (SUI)    639 pkt
4. Filip Flisar (SLO)   525 pkt
5. Armin Niederer (SUI)   489 pkt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password