Narciarstwo dowolne – PŚ: Riemen-Żerebecka 11. Zwycięstwa Zacher i Flisara

Karolina Riemen-Żerebecka ponownie odpadła w ćwierćfinale zawodów Pucharu Świata w ski crossie. W pierwszym dniu zmagań w Innichen najlepsi byli Niemka Heidi Zacher i Słoweniec Filip Flisar.

W losowaniu drabinki w Innichen los był bardziej łaskawy niż podczas poprzednich zawodów w Montafon. Niestety Karolinie Riemen-Żerebeckiej nie udało się awansować do półfinału. W ćwierćfinale od samego początku rywalizacji od Polki szybsze były Kanadyjka Georgia Simmerling i Niemka Heidi Zacker. To właśnie te 2 zawodniczki awansowały również do finału. W biegu decydującym o końcowej klasyfikacji Niemka, Kanadyjka oraz mistrzyni olimpijska Marielle Thompson na metę wjechały niemal równo. Ostatecznie triumfowała Zacker, druga była Thompson, trzecia Simmerling, a czwarta Fanny Smith ze Szwajcarii. Polską narciarkę sklasyfikowano na 11. miejscu.

Polka spadła na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na prowadzeniu umocniła się Marielle Thompson. Za Kanadyjką plasują się Szwedki Sandra Naeslund i Anna Holmlund, które dzisiaj nie wystartowały. Druga z nich przebywa w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej. Dzisiejsza zwyciężczyni Heidi Zacker awansowała na 4. lokatę w klasyfikacji łącznej.

Blisko było, żeby Niemcy cieszyli się ze zwycięstwa swojego zawodnika w rywalizacji mężczyzn. Sprawcą tego mógł być Tim Hronek, który zajął 2. miejsce osiągając tym samym swój największy sukces w karierze. Wygrał mistrz świata Filip Flisar, na 3. miejscu sklasyfikowany został Alex Fiva.

W finale A na 4. pozycji finiszował Jean Frederic Chapuis. Francuz na jednym z zakrętów chciał wyprzedzić drugiego Hronka, ale upadł. Mimo to mistrz olimpijski nadal jest liderem klasyfikacji generalnej.

Jutro w Innichen zwanym także po włosku San Candido odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w ski crossie. Będzie to także ostatnia rywalizacja w cyklu Cross Alps Tour. Zwycięstwa w tym periodzie Pucharu Świata są już pewni Marielle Thompson i Jean Frederic Chapuis.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Heidi Zacker Niemcy
2. Marielle Thompson Kanada
3. Georgia Simmerling Kanada
4. Fanny Smith Szwajcaria
5. Daniela Maier Niemcy
6. Anastazja Czirtsowa Rosja
11. Karolina Riemen-Żerebecka Polska

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Filip Flisar Słowenia
2. Tim Hronek Niemcy
3. Alex Fiva Szwajcaria
4. Jean Frederic Chapuis Francja
5. Viktor Andersson Szwecja
6. Kevin Drury Kanada

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password