Narciarstwo dowolne – PŚ: Riemen-Żerebecka 11. Zwycięstwa Zacher i Flisara

Karolina Riemen-Żerebecka ponownie odpadła w ćwierćfinale zawodów Pucharu Świata w ski crossie. W pierwszym dniu zmagań w Innichen najlepsi byli Niemka Heidi Zacher i Słoweniec Filip Flisar.

W losowaniu drabinki w Innichen los był bardziej łaskawy niż podczas poprzednich zawodów w Montafon. Niestety Karolinie Riemen-Żerebeckiej nie udało się awansować do półfinału. W ćwierćfinale od samego początku rywalizacji od Polki szybsze były Kanadyjka Georgia Simmerling i Niemka Heidi Zacker. To właśnie te 2 zawodniczki awansowały również do finału. W biegu decydującym o końcowej klasyfikacji Niemka, Kanadyjka oraz mistrzyni olimpijska Marielle Thompson na metę wjechały niemal równo. Ostatecznie triumfowała Zacker, druga była Thompson, trzecia Simmerling, a czwarta Fanny Smith ze Szwajcarii. Polską narciarkę sklasyfikowano na 11. miejscu.

Polka spadła na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na prowadzeniu umocniła się Marielle Thompson. Za Kanadyjką plasują się Szwedki Sandra Naeslund i Anna Holmlund, które dzisiaj nie wystartowały. Druga z nich przebywa w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej. Dzisiejsza zwyciężczyni Heidi Zacker awansowała na 4. lokatę w klasyfikacji łącznej.

Blisko było, żeby Niemcy cieszyli się ze zwycięstwa swojego zawodnika w rywalizacji mężczyzn. Sprawcą tego mógł być Tim Hronek, który zajął 2. miejsce osiągając tym samym swój największy sukces w karierze. Wygrał mistrz świata Filip Flisar, na 3. miejscu sklasyfikowany został Alex Fiva.

W finale A na 4. pozycji finiszował Jean Frederic Chapuis. Francuz na jednym z zakrętów chciał wyprzedzić drugiego Hronka, ale upadł. Mimo to mistrz olimpijski nadal jest liderem klasyfikacji generalnej.

Jutro w Innichen zwanym także po włosku San Candido odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w ski crossie. Będzie to także ostatnia rywalizacja w cyklu Cross Alps Tour. Zwycięstwa w tym periodzie Pucharu Świata są już pewni Marielle Thompson i Jean Frederic Chapuis.

Wyniki ski crossu kobiet:

1. Heidi Zacker Niemcy
2. Marielle Thompson Kanada
3. Georgia Simmerling Kanada
4. Fanny Smith Szwajcaria
5. Daniela Maier Niemcy
6. Anastazja Czirtsowa Rosja
11. Karolina Riemen-Żerebecka Polska

Wyniki ski crossu mężczyzn:

1. Filip Flisar Słowenia
2. Tim Hronek Niemcy
3. Alex Fiva Szwajcaria
4. Jean Frederic Chapuis Francja
5. Viktor Andersson Szwecja
6. Kevin Drury Kanada