Narciarstwo dowolne – PŚ: Triumf Cassie Sharpe i Alexa Ferreiry

Dzisiaj w nocy czasu polskiego, w nowozelandzkiej Cardronie, odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Tym razem zawodnicy startowali w konkurencji halfpipe. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu Polacy nie wystąpili.

Do rywalizacji mężczyzn zgłosiło się 35 zawodników. Zwyciężył Amerykanin – Alex Ferreira, który za swój start uzyskał 93,40 pkt. Drugie miejsce zajął reprezentant Francji – Kevin Rolland (90,20 pkt.) a trzecie Kanadyjczyk – Simon D’artois (88,60 pkt.).

W zmaganiach kobiet zaś wystartowało 30 zawodniczek wśród, których najlepsza okazała się Kanadyjka – Cassie Sharpe (91,00 pkt). Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka Estonii – Kelly Sildaru (90,20 pkt.) a na trzecim Francuzka – Marie Martinod (84,40 pkt.).