Narciarstwo dowolne – Puchar Europy: Trzecie miejsce Riemen-Żerebeckiej

Chociaż to tylko Puchar Europy to jednak są powody do radości. Wywalczone dzisiaj w Pitzal 3. miejsce Karoliny Riemen-Żerebeckiej jest sporym sukcesem. Ze zwycięstwa cieszyła się Daniela Maier z Niemiec.

Wczoraj na tej samej trasie odbyły się mistrzostwa Austrii w skicrossie, w których nasza narciarka zajęła 5. miejsce i była bardzo blisko podium. Dzisiaj w austriackim Pitzal rozegrano zawody zaliczane do Pucharu Europy. Riemen-Żerebecka najpierw awansowała do finału, aby potem w nim finiszować na 3. pozycji.

Triumfowała reprezentantka Niemek Daniela Maier. Marielle Thompson zajęła 2. lokatę.

Zmagania mężczyzn wygrał Szwajcar Armin Niederer, który wyprzedził Niemca Tima Hronka i Siegmara Klotz z Włoch. Nasz reprezentant Mateusz Habrat zajął 58. miejsce.