Narciarstwo dowolne – Puchar Świata: Drugie zwycięstwo Naeslund w sezonie

Szwedka Sandra Naeslund i Szwajcar Marc Bischofberger triumfowali w Innichen, w ostatnich przed świętami zawodach Pucharu Świata w ski crossie. Karolina Riemen – Żerebecka ponownie nie startowała, co oznacza, że na jej występ będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Naeslund już w piątkowych kwalifikacjach pokazała, że jest w formie, zajmując w nich 2. miejsce. Co prawda, wczoraj dojechała dopiero na trzeciej pozycji, ale nadal uchodziła za główną faworytkę do zwycięstwa. Potwierdziła to w dzisiejszym starcie. Wygrała wszystkie wyścigi począwszy od ćwierćfinału i okazała się bezkonkurencyjna. Tuż za nią na mecie przyjechała Francuzka Marielle Berger Sabattel. Na najniższym stopniu podium stanęła Kanadyjka Georgia Simmerling.

Bischofberger powtórzył sukces z wczorajszych zawodów, kiedy również okazał się najlepszy.  Tym razem na kolejnych miejscach na podium znaleźli się Szwed Victor Andersson i Szwajcar Alex Fiva.

Zakończył się także mini cykl Cross Alps Tour. Wśród kobiet zwyciężyła Sandra Naeslund (420 pkt) przed Niemką Heidi Zacher (385 pkt) i Georgią Simmerling (255 pkt). W gronie mężczyzn triumfował Marc Bischofberger (302 pkt). Wyprzedził on Francuza Terence’a Tchiknavoriana (216 pkt) i Szweda Viktora Anderssona (211 pkt).