Narciarstwo dowolne – Puchar Świata: Kingsbury nadal niepokonany, kolejna wygrana Cox

Zwycięstwem Britteny Cox i Mikaela Kingsbury’ego zakończyły się kolejne zawody Pucharu Świata w jeździe po muldach. Jedyny Polak w stawce, Colin Lang, zajął 46. miejsce.

Australijka Cox w finałowym przejeździe osiągnęła 82,11 pkt. Drugie miejsce zajęła Francuzka Perrine Laffont z wynikiem 81,64 pkt, a trzecia była Kanadyjka Justine Dufour – Lapointe, która przegrała o 0,34 pkt z reprezentantką Trójkolorowych.

Czwarty triumf z kolei odniósł za to Mikael Kingsbury i jest niepokonany w tym sezonie. Kanadyjczyk  za swój przejazd otrzymał 89,55 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się Kazach Dmitriy Reikherd z rezultatem 86,43 pkt. Najniższy stopień podium zajął Australijczyk Matt Graham z notą 83,23 pkt. Colin Lang uzyskał 61,74 pkt i zakończył swój udział w zawodach na eliminacjach. Dało mu to 46. miejsce w stawce 53. zawodników, którzy ukończyli dzisiejszą rywalizację.

Zawody odbywały się w kanadyjskim Calgary.