Narciarstwo dowolne – Puchar Świata: Marinod i Rolland z końcowymi triumfami w konkurencji halfpipe’u

Francuski Tignes był ostatnim przystankiem dla narciarzy dowolnych uprawiających halfpipe. Dzisiejszą rywalizację zdominowali przedstawiciele Ameryki Północnej, którzy wygrali zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

W zmaganiach kobiet najlepsza okazała się Kanadyjka Cassie Sharpe, która za swój najlepszy przejazd otrzymała 90,80 pkt. Drugie miejsce z notą 86 pkt zajęła Japonka Ayana Onozuka, a trzecie reprezentantka gospodarzy Marie Martinod. Francuzka zawody skończyła z notą o dwa punkty mniejszą niż Onozuka.

Marinod okazała się za to najlepsza w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Druga była Japonka Onozuka, a trzecia Amerykanka Annalisa Drew

Rywalizację mężczyzn wygrał reprezentant Stanów Zjednoczonych Alex Ferreira, który w swoim najlepszym przejeździe uzyskał 93,20 pkt. Drugi był jego rodak Taylor Seaton z notą 89,40 pkt. Trzecie miejsce zajął Kevin Rolland. Francuz drugą lokatę przegrał zaledwie o 0,2 pkt.

Reprezentant Trójkolorowych mógł się za to cieszyć z końcowego triumfu w PŚ. Tuż za nim uplasował się jego rodak Benoit Valentin. Trzecie miejsce zajął Amerykanin Aaron Blunck.

Wyniki zawodów w Tignes:

Kobiety:

1. Cassie Sharpe (CAN) 90,80 pkt
2. Ayana Onozuka (JAP) 86,00 pkt
3. Marie Martinod (FRA) 84,00 pkt

Mężczyźni:

1. Alex Ferreira (USA) 93,20 pkt
2. Taylor Seaton (USA) 89,40 pkt
3. Kevin Rolland (FRA) 89,20 pkt

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Kobiety:

1. Marie Martinod (FRA) 360 pkt
2. Ayana Ozonuka (JPN) 250 pkt
3. Annalisa Drew (USA) 225 pkt

Mężczyźni:

1. Kevin Rolland (FRA) 239 pkt
2. Benoit Valentin (FRA) 235 pkt
3. Aaron Blunck (USA) 219 pkt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password