Narciarstwo dowolne – Puchar Świata: Pierwsze skalpy w sezonie dla Naeslund i Delbosco

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Inauguracyjne zawody Pucharu Świata w ski crossie padły łupem Szwedki Sary Naeslund oraz Kanadyjczyka Christophera Delbosco. O ile triumf tej pierwszej był do przewidzenia, to zwycięstwo Delbosco należy uznać za pewną niespodziankę. Karolina Riemen – Żerebecka nie zdecydowała się na start.

Pod nieobecność Polki oraz kontuzjowanej Marielle Thompson na główną faworytkę do wygrania zawodów w Val Thorens wysunęła się Sara Naeslund. Szwedka już w kwalifikacjach pokazała, że jest w wysokiej formie i zajęła w nich drugie miejsce. Jednak już we właściwej części rywalizacji nie miała sobie równych, wygrywając kolejno ćwierćfinał, półfinał oraz wielki finał. Za jej plecami uplasowały się: Niemka Heidi Zacher i Kelsey Serwa. Wystartowało 30 zawodniczek.

Stawka uczestników męskiej rywalizacji liczyła 63 zawodników. Najlepszy okazał się Christopher Delbosco, choć kwalifikacje tego nie zapowiadały. Kanadyjczyk zajął w nich dopiero 14. miejsce. W głównej rywalizacji przypadku już nie było. Reprezentant Kraju Klonowego Liścia wygrał wszystkie wyścigi począwszy od 1/8 finału aż do samego finału. Kolejne miejsca na podium zajęli Francuzi Arnaud Bovolenta i Terence Tchiknavorian.

Wyniki ski crossa kobiet:

1. Sandra Naeslund (SWE)
2. Heidi Zacher (GER)
3. Kelsey Serwa (CAN)
4. Britthany Phelan (CAN)
5. Georgia Simmerling (CAN)
6. Lisa Andersson (SWE)
7. Marielle Berger Sabbatel (FRA)
8. India Sherret

Wyniki ski crossa mężczyzn:

1. Christopher Delbosco (CAN)
2. Aranaud Bovolenta (FRA)
3. Terence Tchiknavorian (FRA)
4. Jonas Lehnerr (SUI)
5. Francois Place (FRA)
6. Brady Leman (CAN)
7. Erik Mobaerg (SWE)
8. Florian Wilmsmann (GER)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password