Nie żyje Janusz Wójcik

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Docierają do nas fatalne informacje na temat śmierci Janusza Wójcika. Jej przyczyną według najnowszych informacji miał być rozległy krwiak w głowie. Trener miał 64 lata, a w historii polskiego sportu zapisał się srebrnym medalem olimpijskim.

Urodził się 18 listopada 1953 roku w Warszawie. Był piłkarzem Gwardii, Ursusa, a następnie Hutnika. Karierę piłkarską kończył za oceanem, gdzie występował w barwach Toronto Falcons. Jeszcze podczas gry w Kanadzie, został selekcjonerem kadry do lat 16. Następnie, w 1981 roku został trenerem Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

W swojej karierze prowadził takie kluby jak Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław czy Widzew Łódź. Jego największe sukcesy na ławce trenerskiej przyszły jednak w latach 90. Wówczas to prowadził reprezentacje U-18, a następnie U-21. Z tą drugą pojechał na igrzyska olimpijskie do Barcelony, gdzie zdołał wywalczyć srebrny medal. Był to ostatni krążek zdobyty przez polskich piłkarzy na igrzyskach olimpijskich.

Zmarł siedem lat po ostatecznym zakończeniu pracy trenerskich, dwa dni po swoich 64. urodzinach. Przyczyną był rozległy krwiak w głowie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password