Niesamowity Magnussen i tekstylne rekordy świata! [wideo]

James Magnussen w Adelaidzie i Camille Muffat w Dunkierce osiągali dziś najlepsze w historii czasy w strojach tekstylnych, a więc można powiedzieć – bili nieoficjalne rekordy świata. Pływacka karuzela przed Igrzyskami w Londynie rozkręca się na dobre.

Magnussen wystartował dziś w finale 100 m stylem dowolnym. Już w półfinałach zaimponował znakomitą formą, łamiąc granicę 48 sekund. Jednak jego dzisiejszy wyczyn nie pozostawia wątpliwości, kto będzie faworytem tegorocznych Igrzysk w „królewskiej” konkurencji. Czas 47.10 s stawia go na czwartym miejscu w stawce najszybszych pływaków w historii. Do rekordu świata Brazylijczyka Cesara Cielo Filho brakło mu zaledwie 0.19 s. Co więcej – Australijczycy pokazali, że także w sprinterskiej sztafecie będą chcieli zatrzymać Amerykanów. Otóż drugi na mecie James Roberts przepłynął 100 metrów w czasie 47.63 s (12. miejsce na liście wszechczasów).

W interesującej nas rywalizacji na 200 m stylem motylkowym kobiet triumfowała niezawodna Jessica Schipper. Jej czas (2:06.93) był o niespełna sekundę lepszy, od tego jaki niedawno osiągnęła w Londynie, na testach przedolimpijskich, Otylia Jędrzejczak.

Poniżej wideo z finału 100 m stylem dowolnym mężczyzn z Adelaidy:

{youtube}6Dp00qd8dkQ{/youtube}

 

Wczoraj rozpoczęły się również Mistrzostwa Francja, które są dla Trójkolorowych szansą na wywalczenie olimpijskiej przepustki. Wywalczyła ją dziś w znakomitym stylu Camille Muffat na 400 m stylem dowolnym. Czas 4:01.13 jest gorszy tylko od wyników osiąganych przez medalistki z tego dystansu na Mistrzostwach Świata w Rzymie, w 2009 roku.

Warto też wspomnieć o półfinałach pań na 100 m stylem grzbietowym. Wygrała je Alexianne Castel (1:00.34), a druga była wracająca do pływania na wysokim poziomie Laure Manadou (1:00.58). Jutro w finale powalczy z nimi nasza reprezentantka – Aleksandra Putra, która dziś była czwarta, z czasem 1:02.40 (minimum ustalone przez PZP na Igrzyska wynosi 1:00.82).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password