Niespodzianki w Rio

W trzeciej i czwartej rundzie turnieju kobiet Brasilia Open rozgrywanego na plaży Rio de Janeiro padły pierwsze niespodzianki. U mężczyzn odbyły się natomiast kwalifikacje, których polska para Kantor/Łosiak nie może zaliczyć do udanych.

W pierwszej rundzie kwalifikacji męskiego turnieju Brasilia Open Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, podobnie jak kilka dni temu Kołosińska i Brzostek, dostali wolny los. W drugiej biało-czerwoni po tie breaku ograli Brytyjczyków Weaver/Gooding 2:1 (19:21; 21:18; 23:21). Tyle szczęścia, ile w w meczu z wyspiarzami, nie mieli niestety w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej, w której zmierzyli się z hiszpańską parą Mesa/Lario. Przegrali z rywaliami z Półwyspu Iberyjskiego 0:2 (25:27; 21:23). W turnieju panów, którego właściwa część rozpocznie się jutro, Polskę reprezentować będą jedynie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy byli w grupie 24 teamów, mających zapewniony awans do Brasilia Open. Do tych zepsołów dziś, po kwalifikacjach dołączyło kolejne 8 ekip: Mesa/Lario (Hiszpania), Huber/Seidl, Kunert/Petutschning (obie pary z Austrii), Mercer/Slack (Australia), Saxton/Redmann (kanada), Prokopiev/Likholetov (Rosja), Keenan/Mayer (USA) oraz Santos/Victor Felipe (Brazylia).

W turnieju kobiet odbyły sie natomiast dwie kolejne rundy zawodów. W trzeciej rundzie kobiecego turnieju niespodziewanie swój mecz przegrały rozstawione w numerem "2" Brazylijki Larissa/Juliana. Uległy one łatwo włoskiej parze Cicolari/Menegatti 0:2 (17:21; 18:21). Swój pojedynek na tym etapie rozgrywek przegrała także inna para z kraju-gospodarza imprezy. Lima i Vivian uległy – 0:2 – Xue/Zhang Xi z Chin. Honor Canarinhos uratowały Talita i Antonelli, które w najciekawszym meczu trzeciej rundy ograły, po tie-breaku, dobrze spisujący się w turnieju zespół amerykański Kessy/Ross. W ostatnim meczu rundy najwyżej rozstawione May-Treanor/Walsh po kłopotach, zaciętym spotkaniu i tie breaku pokonały reprezentantki Niemiec Goller i Ludwig.

Nie brakowało emocji i niespodzianek także w czwartej rundzie zawodów. W pierwszym spotkaniu May-Treanor/Walsh niepodziewanie łatwo uległy  Brazylijkom Talicie i Antonelli – już po dwóch setach. Dzięki temu rezultatowi to Brazylijki zakwalifikowały się do półfinału pierwszego w tym sezonie turnieju z cyklu Swatch World Tour. Równie pewnie, w drugim spotkaniu Chinki Xue/Zhang Xi ograły parę w Półwyspu Apenińskiego Cicolari/Menegatti. Wśród zawodniczek, które już zaliczyły porażkę w tych zawodach najlepszymi okazały się Larissa/Juliana (Brazylia), Goller/Ludwig (Niemcy), Meppelink/van Gestel, Keizer/Van Iersel (obie pary – Holandia). Szczególnie trzeba tutaj zwrócic uwagę na nisko notowane pary z Holandii (Meppelink/van Gestel grają z "31" numerem!), które uzyskały prawo do dalszej gry poprzez zwycięstwa z wyżej notowanymi: Larissą i Vivian (w przypadku tych pierwszych) oraz Kessy/Ross (w przypadku Keizer i Van Iersel). Już jutro odbędą się spotkania pomiędzy tymi zespołami, ich zwyciężczynie zagrają kolejno przeciwko parom, które poległy w rundzie czwartej czyli May-Treanor/Walsh oraz Cicolari/Menegatti. Zwycięzcy tych spotkań wystąpią natomiast w wieczornych półfinałach. Dzisiejsze wyniki oraz jutrzejszy plan rozgrywek znajdziecie Państwo poniżej.

 

Wyniki 3. rundy Swatch World Tour kobiet – Rio de Janeiro:

Cicolari/Menegatti (Włochy) – Larissa/Juliana (Brazylia)  2:0 (21:17; 21:18)

Xue/Zhang Xi (Chiny) – Lima/Vivian (Brazylia)  2:0 (21:10; 21:18)

Kessy/Ross (USA) – Talita/Antonelli (Brazylia)  1:2 (18:21; 21:19; 11:15)

May-Treanor/Walsh (USA) – Goller/Ludwig (Niemcy)  2:1 (18:21; 21:14; 15:12)

Wyniki 4. rundy Swatch World Tour kobiet – Rio de Janeiro:

Xue/Zhang Xi (Chiny) – Cicolari/Menegatti (Włochy)  2:0 (21:19; 21:15)

May-Treanor/Walsh (USA) – Talita/Antonelli (Brazylia)  0:2 (18:21; 17:21)

 

Terminarz na 19 kwietnia:

Walka o półfinałał w "strefie przegranych":

Larissa/Juliana (Brazylia) – Meppelink/van Gestel (Holandia)

Keizer/van Iersel (Holandia) – Goller/Ludwig (Niemcy)

May-Treanor/Walsh (USA) – Larissa/Juliana (Brazylia) lub Meppelink/van Gestel (Holandia)

Cicolari/Menegatti (Włochy) – Keizer/van Iersel (Holandia) lub Goller/Ludwig (Niemcy)

Półfinały:

Talita/Antonelli (Brazylia) – Cicolari/Menegatti (Włochy) lub Keizer/van iersel (Holandia) lub Goller/Ludwig (Niemcy)

Xue/Zhang Xi (Chiny) – May-Treanor/Walsh (USA) lub Larissa/Juliana (Brazylia) lub Meppelink/van gestel (Holandia)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password