Nowości na 100 dni przed Igrzyskami

Dokładnie za sto dni, 27 lipca 2012 na Stadionie Olimpijskim w Londynie usłyszymy formułę „Igrzyska XXX Olimpiady uważam za otwarte”. Zacznie się to, na co czekamy wszyscy z niecierpliwością, nadzieją, ale i obawami. Największe święto sportowego świata. Przez 17 dni będziemy się pasjonować od rana do późnych godzin nocnych zmaganiami polskich i nie tylko polskich sportowców.  To będzie specjalny, nadzwyczajny czas. I nasz portal zmieni się specjalnie na te ponad dwa tygodnie.  Ale to dopiero za 100 dni.

Ale już dziś, właśnie z okazji tej okrągłej liczby w niecierpliwym odliczaniu do 27 lipca przygotowaliśmy dla Państwa kilka specjalneych niespodzianek. Otóż jako pierwsi w polskim internecie oddajemy do dyspozycji czytelników pełny, godzinowy program Igrzysk Olimpijskich w języku polskim. Kalendarz ten ma dwie wersje. Jedna ułożona jest według dat, zaś druga według dyscyplin sportowych. Znajdziecie je Państwo na górnym panelu w zakładce Londyn 2012 – Program. Oczywiście program ten może ulec zmianie – będziemy go na bieżąco aktualizować. Po losowaniach turniejów w dyscyplinach drużynowych znajdzie się w nim dokładny rozkład meczów. Po ogłoszeniu oficjalnego składu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej znajdziecie też tam Szanowni Czytelnicy godziny startu naszych sportowców.

Druga niespodzianka to specjalny panel, w którym znajdziecie państwo mnóstwo wywiadów z naszymi olimpijskimi nadziejami. Naszym zamierzeniem jest, by do momentu gdy w Londynie zapłonie Olimpijski Znicz oddać do Państwa dyspozycji 100 wywiadów. Nie wiemy czy to zamierzenie się nam uda, przecież sportowcy mają się szykować do najważniejszej imprezy sportowej w ich życiu, a nie kontaktować się z przedstawicielami mediów. Ale obiecać możemy, że będziecie Państwo mogli przeczytać wiele ciekawych rozmów.

Poza tym udało nam się odtworzyć historię polskiego olimpizmu – dajemy Państwu szansę prześledzić wszystkie medale olimpijskie w kolejności chronologicznej. Kolejność w niektórych momentach ustalona przez nas jest wprawdzie jedynie poglądowa ze względu na zbyt małe różnice pomiędzy godzinami rozgrywania poszczególnych konkurencji, jednak nadal jest to jedyna taka lista w kraju. Znajdziecie ją w zakładce Igrzyska – Polskie medale.

Z tej okazji wydajemy również specjalne wydanie Raportu Tygodnia!

Życzymy miłej lektury.

Zespół redakcyjny igrzyska 24.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password