Oceania po drugiej kolejce spotkań

Za nami druga kolejka gier w fazie grupowej turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w piłce nożnej mężczyzn w strefie Oceanii. Kolejny dzień odbył się zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów i kibiców, a walka o wejście do najlepszej czwórki jest już praktycznie rozstrzygnięta.

W grupie A Fidżi bez najmniejszych kłopotów ograło Samoa Amerykańskie 7:1. Natomiast Vanuatu, po bramce Jean’a Kaltack’a ograło 1:0 Wyspy Salomona. Takie wyniki powodują bardzo przejrzystą sytuację w tabeli. Prowadzi Vanuatu z sześcioma punktami na koncie. Taką samą liczbę „oczek” uzbierało Fidżi. Te zespoły spotkają się ze sobą w meczu bezpośrednim w ostatniej kolejce fazy grupowej – 20 marca. Będzie to spotkanie tylko o ustawienie przed półfinałami (zwycięzca zagra z zespołem z drugiego miejsca grupy B, a przegrany zmierzy się z najlepszym z tej grupy). W razie remisu na pierwszym miejscu utrzyma się Vanuatu. W drugim spotkaniu tej grupy – w ostatniej kolejce – Wyspy Salomona podejmą Samoa Amerykańskie. Będzie to już jednak jedynie mecz o honor, bo na awans obie te ekipy nie mają już szans (obydwie drużyny nie mają jeszcze na swoim koncie punktów).

W grupie B sytuacja jest trochę bardziej otwarta. Dzisiaj Papua Nowa Gwinea ograła wyspy Tonga 3:0 czym zapewniła sobie awans do półfinału. W ostatnim spotkaniu tej grupy Nowa Zelandia zagra właśnie z Tonga. Jednak, aby awansowali ci drudzy – musieli by ograć Nowozelandczyków przynajmniej różnicą dwóch bramek, a to – mówiąc najłagodniej – jest bardzo mało prawdopodobne.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password