Odejście z MKOl-u w atmosferze skandalu

Camiel Eurlings zrezygnował z członkostwa w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Jest to pokłosie zarzutów dotyczących napaści na swoją byłą partnerkę.

W grudniu 2015 roku Tessa Rolink oskarżyła Eurlingsa o napaść, w skutek której doznała wstrząsu mózgu, złamania łokcia i licznych siniaków. Oskarżony pierwotnie oświadczył, że zdarzenie nie miało miejsca i wniósł pozew o zniesławienie, jednak na skutek mediacji wycofał je oraz zawarł ugodę dotyczącą zarzutów przeciw niemu. Ogłoszona dziś rezygnacja z członkostwa w MKOl jest skutkiem presji ze strony mediów i społeczeństwa, która narastała w ostatnich dniach. Komitet wyraził żal z powodu osobistej decyzji Holendra oraz podziękował mu za działalność w organizacji.

Eurlings został członkiem MKOl w 2013 roku. Jego nominacja była następstem odejścia jedynego dotychczasowego przedstawiciela organizacji w Holandii, Wilhelma Aleksandra, który zrezygnował w związku z obowiązkami, jakie niosło za sobą wstąpienie na tron Królestwa Niderlandów po abdykacji jego matki, królowej Beatrycze. Eurlings, były eurodeputowany i minister transportu Holandii, był przewodniczącym Komisji Komunikacji MKOl, a także członkiem Komisji Finansów.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password