Olimpijskie kwalifikacje w ręcznej

Oto krótkie podsumowanie rozegranych w świąteczny weekend turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w piłce ręcznej.

ALICANTE: Awans uzyskały Hiszpania i Serbia

Wyniki:

Polska – Algieria 28:27

Hiszpania – Serbia 30:27

Serbia – Polska 25:25

Algieria – Hiszpania 20:28

Serbia – Algieria 26:18

Hiszpania – Polska 33:22

Tabela:

1. Hiszpania 6 pkt.

2. Serbia 3 pkt.

3. Polska 3 pkt.

4. Algieria 0 pkt.

To był oczywiście najważniejszy turniej z polskiego punktu widzenia. Bardzo mocno wierzyliśmy w awans podopiecznych trenera Wenty. Niestety nasza reprezentacja zawiodła na całej linii. Skończył się pewien etap w historii polskiej piłki ręcznej. Ale nie skończył się on ani dziś, ani wczoraj. Tyle że my, wierni kibice Orłów nie chcieliśmy tego widzieć. Mistrzostwa Świata w Szwecji. Mistrzostwa Europy w Serbii. Tam już było widać, że Polska odstaje od ścisłej światowej czołówki. Nie wygrywaliśmy ostatnio ważnych meczów z trudnymi przeciwnikami. Ale najbardziej boli to, że Polacy tak naprawdę awans na Igrzyska mieli już w kieszeni. Przez swoje frajerstwo, przez "nos" trenera Wenty, który tym razem nie zadziałał jak należy zmagania szczypiornistów w Londynie Bielecki i spółka obejrzą wygodnie siedząc w fotelu. Z tak ulubionym przez panów szczypiornitów piwem w ręku. Pora na zmiany. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Czas trenera Wenty chyba się skończył. Ale z drugiej strony – czy istnieje dla niego jakaś realna alternatywa? Na to muszą odpowiedzieć decydenci w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Tak czy owak samolot poleci do Londynu bez Polaków. Wysiedli oni z niego w ostatnich dwóch minutach meczu z Serbią. Wykazali się wyjątkową, nawet jak na polskie standardy gościnnością.

Pozostałe dwa turnieje przebiegały zgodnie z oczekiwaniami znawców piłki ręcznej. Awans uzyskały drużyny najwyżej notowane – w stylu przekonującym i w sumie łatwo.

GOETEBORG: Awans uzyskały Szwecja i Węgry

Wyniki:

Węgry – Macedonia 28:26

Szwecja – Brazylia 25:20

Brazylia – Węgry 27:29

Macedonia – Szwecja 23:27

Brazylia – Macedonia 28:27

Szwecja – Węgry 26:23

Tabela:

1. Szwecja 6 pkt.

2. Węgry 4 pkt.

3. Brazylia 2 pkt.

4. Macedonia 0 pkt.

VARAZDIN: Awans uzyskały Chorwacja i Islandia

Wyniki:

Chorwacja – Japonia 36:22

Islandia – Chile 25:17

Chile – Chorwacja 15:35

Japonia – Islandia 30:41

Japonia – Chile 33:26

Chorwacja – Islandia 31:28

Tabela:

1. Chorwacja 6 pkt.

2. Islandia 2 pkt.

3. Japonia 2 pkt.

4. Chile 0 pkt.

UCZESTNICY MĘSKIEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ W LONDYNIE:

Wielka Brytania (gospodarz), Francja (mistrz świata), Argentyna (Igrzyska Panamerykańskie), Tunezja (mistrz Afryki), Dania (mistrz Europy), Korea Południowa (azjatycki turniej kwalifikacyjny), Hiszpania, Serbia, Szwecja, Węgry, Chorwacja, Islandia (światowe turnieje kwalifikacyjne)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password