Ostatni dzień zmagań w Heerenveen

Niedziela była ostatnim dniem zmagań łyżwiarzy szybkich w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Panczeniści rywalizowali dziś na 1000m oraz w widowiskowych wyścigach za startu wspólnego.

Rywalizację na 1km wygrała Heather Richardson z USA, uzyskując czas 1:15.82. Na drugim miejscu uplasowała się Ireen Wust z Holandii (1:16.48). Podium uzupełniła druga z Holenderek –
Marrit Leenstra (1:16.54).

W wyścigu masowym nieźle zaprezentowała się Karolina Domańska-Ksyt. Polka przekroczyła linię mety jako dziewiąta, tracąc do zwyciężczyni, Holenderki Mariski Huisman 3.19. Drugie miejsce zajęła Niemka Claudia Pechstein, a trzecie Foske van der Wal z Holandii.

Dystans 1km najszybciej pokonał Shani Davis. Amerykanin uzyskał czas 1:08.88. Druga pozycja przypadła w udziale Stefanowi Groothiusowi (1:09.00), który wyprzedził trzeciego – Kjelda Nuisa o 0.05. Konrad Niedźwiedzki, który startował w grupie B uzyskał drugi czas (1:10.48). Polaka wyprzedził tylko Norweg Havard Bokko.

W wyścigu za startu wspólnego 9 był Jan Szymański (10:40.42). Zwyciężył reprezentujący USA Jonathan Kuck (10:09.89), wyprzedzając Holendra Arjana Stroetinga o 0.35 i Francuza Alexisa Contina o 0.42.

Z Heerenveen panczeniści udadzą się do Berlina, gdzie w dniach 9-11 marca odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata.