Ostatni slalom równoległy w sezonie

Niemka Amelie Kober i Włoch Roland Fischnaller wygrali zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, które kończyły zmagania snowboardzistów w tym sezonie. Jednak oboje musieli uznać wyższość swoich rywali w walce o Kryształowe Kule. Zdobyli je: Szwajcarka Patrizia Kummer i Austriak Andreas Prommegger.

Przed zawodami pań wszystko było już jasne – Kummer zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej awansując do 1/8 finału. Nie odpuściła jednak i dotarła do finału, gdzie uległa wyraźnie swojej najgroźniejszej rywalce w tym sezonie – Amelie Kober z Niemiec. Trzecia była Julia Dumjovits z Austrii, która tym samym przypieczętowała również swoje miejsce na podium w klasyfikacji całego sezonu.

W eliminacjach wzięły udział dwie Polki, jednak tradycyjnie były dalekie od zakwalifikowania się do 1/8 finału. Aleksandra Król była 34., a Karolina Sztokfisz została sklasyfikowana na 38. pozycji. Król zakończyła sezon będąc 37. zawodniczką klasyfikacji generalnej. Na 50. pozycji znalazła się Sztokfisz, a 56. miejsce zajęła Weronika Biela.

 

Pasjonująca była rywalizacja o zwycięstwo wśród mężczyzn. Przed ostatnimi zawodami Prommegger miał 620 punktów przewagi nad Fischnallerem. Aby wyprzedzić Austriaka musiał w Valmalenco zająć przynajmniej drugie miejsce i liczyć na jego bardzo słaby występ. Pierwsze założenie zostało spełnione, bo Włoch zwyciężył rywalizację w swojej ojczyźnie, pokonując w finale rodaka Prommeggera – Manuela Veitha. Trzeci był kolejny Austriak – Ingemar Walder. W ćwierćfinale odpadł lider Pucharu Świata, jednak jego czas przejazdów w pojedynku 1/4 pozwolił mu na zajęcie 6. pozycji. Gdyby był wolniejszy o 0.3 sekundy – zająłby miejsce siódme i stracił Kryształową Kulę!

 

Końcowa klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Kobiety:

1. Patrizia Kummer (Szwajcaria)    6840 pkt

2. Amelie Kober (Niemcy)    6180 pkt

3. Julia Dujmovits (Austria)    5400 pkt

 

Mężczyźni:

1. Andreas Prommegger (Austria)    6950 pkt

2. Roland Fischnaller (Włochy)    6930 pkt

3. Benjamin Karl (Austria)    5506 pkt

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password