Pan Pacific Open w Tokio: Radwańska awansuje!

Urszula Radwańska awansowała do II rundy turnieju w Tokyo Toray Pan Pacific Open po wygranej nad Kurumi Narą. Japonka o występ w głównej fazie rozgrywek musiała walczyk w kwalifikacjach, lecz wygrana Uli nie była pewna- w ich ostatnim spotkaniu to Nara była lepsza.

Pierwszy set lepiej rozpoczęła Radwańska i tę tendencję utrzymała już do końca. Wygrała 3 z 5 break pointów i pognębiła rywalkę dwoma asami. Japonka miała problemy z wygraną nawet przy własnym podaniu i przegrała 6-2. W drugim secie gra nieco się wyrównała, obie panie grały dobry tenis. Japonka obroniła 5 z 8 break pointów i dużo celniejszymi zagraniami, skuteczność w I serwie poprawiła z 59% na 90%, zmuszała Ulę do większej uwagi w returnie. Mimo to nasza reprezentantka nie dała odebrać sobie bliskiego zwycięstwa i okraszając je 2 asami zakończyła 6-4 w 79 minut.