Papua zagra z Nową Zelandią

Papua Nowa Gwinea ograła 2:0 Wyspy Tonga w finale pierwszej rundy oceańskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO.

Mecz był dosyć zacięty, a obie bramki dla Papui padły w drugiej połowie spotkania. Konkretnie stało się to w pierwszych jej minutach. W 47′ na listę strzelców wpisała się Fatima Rama, a trzy minuty później do wyniku swoje dołżyła także Barbra Muta. To starczyło Papui Nowej Gwinei do pewnego zwycięstwa nad Wyspami Tonga i awansu do rundy finałowej.

W meczu o trzecie miejsce, który notabene był już o przysłowiową „pietruszkę” Vanuatu niespodziewanie pokonało Samoa 2:0.

W rundzie finałowej, która zadecyduje o tym, która z ekip pojedzie do Londynu, Papua Nowa Gwinea zmierzy się z Nową Zelandią w dwumeczu.Pierwsze spotkanie ma się odbyć 31 marca, natomiast drugie – 4 kwietnia.

Przypominamy również, że w międzyczasie – od 16 marca w Oceanii o awans na IO ubiegać się będą piłkarze.