Para-badminton: Bartłomiej Mróz drugi w Dubaju

Bartłomiej Mróz, nasz najlepszy parabadmintonista, kontynuuje passę sukcesów. W tym tygodniu rywalizował w 1st Fazza-Dubai Para-Badminton International i przywiezie z Emiratów Arabskich srebrny medal.

Jak mówi Bartek, o sukcesy w para-badmintonie coraz trudniej, od kiedy stał się on dyscypliną paraolimpijską. Jakw badmintonie dominować zaczynają Azjaci, a w Dubaju przyszło mu rywalizować wyłącznie z rywalami z tego kontynentu. Tym bardziej warto docenić sukces Mroza.

W fazie grupowej nie miał sobie równych. Najpierw rozgromił wręcz  Hindusa Batri Narayanan Ramasamy, a potem wysoko wygrał z Malezyjczykiem Amyrulem Yazidem Ahmad Sibi i z pierwszego miejsca wyszedł do fazy pucharowej. W ćwierćfinale po trudnym meczu uporał się z kolejnym rywalem z Malezji, Mohamadem Farisem Ahmadem Azri.

W półfinale nasz zawodnik zagrał kapitalny mecz. W dwóch setach pokonał Indonezyjczyka Nugroho Suryo, rewanżując się za porażkę na ostatnich mistrzostwach świata. W finale zabrakło już Polakowi mocy. Rozstawiony z jedynką Malezyjczyk Cheah Liek Hou okazał się wyraźnie lepszy, zwyciężając w dwóch setach.

Wyniki Bartłomieja Mroza w Dubaju znajdziecie TUTAJ

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password