Parabadminton: Mróz triumfuje w Bredzie

bartłomiej mrózPolski parabadmintonista Bartłomiej Mróz wędruje od sukcesu do sukcesu. W niedzielę Polak na swoim koncie zapisał kolejne zwycięstwo. Tym razem triumfował bowiem w turnieju w Bredzie, który odbył się w ramach ParaGamesBreda!

Do zawodów zgłosiło się siedmiu zawodników. Najwyższy numer startowy otrzymał nasz badmintonista. W fazie grupowej Bartłomiej Mróz odniósł gładkie zwycięstwa nad Leonem Frissenem 21:6, 21:3 oraz Holendrem Pietem van Wingerdenem 21:1, 21:7. Polak z pierwszego miejsca w grupie A awansował do półfinału w którym rozbił innego reprezentanta gospodarzy, Guusa Maassena 21:3, 21:4. Dominacja Bartka nie podlegała dyskusji także w starciu finałowym, choć Eddy Boermann sprawił Polakowi więcej kłopotów niż wcześniejsi rywale. Pierwszy seta zakończył się rezultatem 21:7, a w drugim Mróz oddał Holendrowi pięć „oczek” więcej.

Polak okazał się najlepszy także w deblu, w którym zagrał z  Patrickiem Vrouwenvelderem. Polsko-holenderski duet w grupie uporał się z parami: van Kester/Scheele 21:19, 21:13, Michielsen/Nieuwenhuyse  21:9, 21:7 oraz po zaciętym spotkaniu z rozstawionymi z „dwójką” Leonem Frissenem/Guusem Maassenem 21:18, 28:26.  W półfinale Mróz z deblowym partnerem wygrali z Nijlandem i van Wingerdenem 21:11, 21:11, a w finale w pokonanym polu zostawili najwyżej rozstawionych Biesmansa i Boermanna. Mecz zakończył się rezultatem 21:16, 21:8.

W dniach 5-10 listopada w Dortmundzie odbędą się Mistrzostwa Świata w parabadmintonie. Bartłomiej Mróz będzie pierwszym reprezentantem Polski, który weźmie udział w zawodach tej rangi. Portal igrzyska24.pl w drodze do medalu MŚ wspiera naszego utalentowanego badmintonistę nie tylko duchowo, lecz także materialnie. 

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password