Parakajakarze przed wyjazdem na igrzyska w Rio

14 września odbędą się eliminacje, a dzień później finały w parakajakarstwie na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janerio (7-18 września), oczywiście na przepięknie położonym torze Lagoa. Polskę reprezentować będą Kamila Kubas, Mateusz Surwiło i Jakub Tokarz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodka Sportu

Fot.: Dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodka Sportu
Fot.: Dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodka Sportu

Niepełnosprawność wielu z nas kojarzy się z kalectwem, niezdolnością do wykonywania samodzielnie najprostszych czynności życiowych. Stereotyp niepełnosprawnego przykutego do wózka inwalidzkiego tudzież łóżka pokutuje bardzo wśród naszego społeczeństwa. Na szczęście wiele niepełnosprawnych osób zadaje kłam tego typu myśleniu i realizuje się w różnych dziedzinach życia. Także w sporcie. Przykładem mogą tu być parakajakarze, których mamy przyjemność gościć w COS-OPO Wałcz. Parakajakarstwo to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, powstała w 2010 roku przy bardzo dużym udziale Polaków a konkretnie klubu Start Poznań. W tym roku pierwszy raz dyscyplina ta zagości w programie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Fot. Dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodku Sportu
Fot. Dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodku Sportu

Na Igrzyska wysyłamy 3 zawodników, każdy z nich ma szansę na medal – mówi trener Paweł Łukaszewicz, który notabene ma duży udział w powstaniu tej dyscypliny sportu. Ściskamy kciuki za parakajakarzy, którzy już 30 sierpnia lecą do Brazylii i mamy nadzieję, że Igrzyska Paraolimpijskie zmienią choć trochę postrzeganie niepełnosprawności wśród ludzi zdrowych.

Zgrupowanie para-kajakarzy w Wałczu potrwa do 27 sierpnia.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password