Paraolimpiada NA ŻYWO – 12 września


Jeden medal złoty, jeden brązowy i sześć srebrnych – to póki co dorobek reprezentacji Polski na tegorocznej paraolimpiadzie. Z każdym dniem do naszego dorobku przybywają kolejne krążki. Mamy nadzieję, że również i ten dzień przyniesie nam wiele powodów do radości. Na relację na żywo z polskich występów na paraolimpiadzie zapraszamy już od godziny 14.

STARTY POLAKÓW

Tym optymistycznym akcentem kończymy dzisiejszą relację z paraolimpijskich zmagań. Zapraszamy już za kilkanaście godzin – na kolejne emocje związane z występami naszych!

00:58 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – Maciej Lepiato dwukrotnie próbował pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.30, ale tym razem się nie udało. Jeszcze nie. Może uda się za cztery lata w Tokio? Polak kończy konkurs z wynikiem 2.19, złotym medalem i nowym rekordem świata. Ogromne gratulacje raz jeszcze!

00:56 – Lekkoatletyka (200m T11) – Tymczasem na bieżni trwają półfinały biegów na 200 m zawodniczek niewidomych. W drugim wyścigu oglądaliśmy Joannę Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim. Polka zajęła w biegu czwarte miejsce z czasem 26.87 i nie awansowała do finału.

00:47 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – JEST I NOWY REKORD ŚWIATA! Maciej Lepiato skacze 2.19 w drugiej próbie! I… będzie skakał dalej! Poprzeczka wędruje na wysokość… 2.30!

00:44 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – JEST ZŁOTO! Brytyjczyk nie zalicza wysokości 2.13! Polak pewnie postara się teraz pobić własny rekord świata – 2.18.

00:42 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – Maciej Lepiato o krok od złota! Brytyjczyk ma dwie zrzutki na 2.13, Polak zaliczył tę wysokość w pierwszym podejściu!

00:36 – Tenis stołowy (klasa 10.) – Ojezusmariaaaaaaaaaaaa!!!!! Ależ to były emocje, wydawało się, że oni nie skończą grać. piłki meczowe mieli obaj pingpongiści, ostatecznie złoto zdobył Ge Yang. Patrykowi Chojnowskiemu pozostało srebro. Dla niego to „tylko srebro”, dla nas powód do dumy!

00:34 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – Brytyjczyk w drugiej próbie zalicza 2.07, Maciej Lepiato w pierwszym podejściu 2.10. Polak na prowadzeniu, złoto coraz bliżej!

00:28 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – I zostało ich dwóch. Wenezuelczyk Rafael Uribe ustanowił nowy rekord życiowy, pokonując w pierwszej próbie poprzeczkę zawieszoną na 2.01 cm, ale 2.04 to było już za wysoko. Brąz zatem dla Wenezueli. W konkursie pozostali Maciej Lepiato i Brytyjczyk Broom-Edwards – obaj zaliczyli 2.04 za pierwszym podejściem.

00:25 – Tenis stołowy (klasa 10.) – W secie czwartym Chińczyk musiał wygrać, by pozostać w walce o paraolimpijskie złoto. Prowadził od pierwszej wymiany – jednym, dwoma punktami, ale prowadził. Tak zostało aż do samego końca, Ge yang wykorzystał pierwszą piłkę setową. Teraz to już nieważne. teraz trzeba wygrać ostatnią partię. TRZEBA!

00:22 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – W rywalizacji skoczków wzwyż pozostało trzech zawodników, zatem MAMY KOLEJNY MEDAL. Brytyjczyk oraz Wenezuelczyk Uribe zaliczyli wysokość 1.98, Maciej Lepiato ją opuścił. Obecnie poprzeczka zawieszona trzy centymetry wyżej – 2.01.

00:16 – Tenis stołowy (klasa 10.) – W kolejnym secie na początku grali panowie „punkt za punkt”. Od stanu po 3 kolejne trzy wymiany wygrał Ge Yang i w tym szalenie ważnym secie zrobiło się dla Chojnowskiego nieprzyjemnie. Patryk obudził się w najlepszym momencie, wygrał kolejnych pięć piłek, po chwili wykorzystał pierwszą piłkę setową i objął prowadzenie 2:1.

00:07 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – Pierwszy skok Macieja Lepiato i zaliczona wysokość 1.95! Polak obejmuje prowadzenie w konkursie!

00:07 – Tenis stołowy (klasa 10.) – Drugą partię także lepiej zaczął Chińczyk, prowadząc 3:0. Polak szybko odrobił straty, od stanu 5:5 mieliśmy wyrównaną grę, jednak końcówkę lepiej zagrał Ge Yang, który wykorzystał pierwszą piłkę setową przy stanie 10:8.

00:01 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – W skoku wzwyż wszyscy zawodnicy poza Maciejem Lepiato rozpoczęli już rywalizację. Brytyjczyk Broom-Edwards i Japonczyk Suzuki w pierwszej próbie pokonali wysokość 1.90 i to oni aktualnie znajdują się na prowadzeniu.

23:57 – Tenis stołowy (klasa 10.) – Tylko na początku pierwszej partii prowadził Ge Yang. Od stanu 2:3 kapitalną serię zanotował Patryk Chojnowski , zdobywając 8 punktów z rzędu. Chińczyk zdołał jeszcze obronić dwie piłki setowe, ale przy trzeciej był już bezradny.

23:55 – Lekkoatletyka (rzut dyskiem F11) – W piątej kolejce Mirosław Madzia uzyskuje najlepszy dotychczasowy rezultat 32.50. Nie pozwala to jednak na awans w klasyfikacji i przed decydującą serią rzutów Polak wciąż jest 7.

23:51 – Lekkoatletyka – W zmaganiach niewidomych miotaczy czwarta kolejka rzutów nie przyniosła żadnych zmian. Mirosław Madzia wciąż 7., prowadzi wciąż Brazylijczyk Silva. W konkursie skoku wzwyż T44 zawodnicy pokonują na razie poprzeczkę na wysokości 1:85. Ani Maciej Lepiato, ani Brytyjczyk Broom-Edwards jeszcze nie skakali.

23:50 – Pływanie (klasa S10) – MAMY DRUGI MEDAL NA PŁYWALNI! OLIWIA JABŁOŃSKA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ PARAOLIMPIJSKĄ! Czas Polki – 1:08,77. Wyścig zwyciężyła Sophie Pascoe, z rekordem igrzysk – 1:02,65.

23:43 – Pływanie (klasa S10) – Przed nami finał z udziałem Oliwii Jabłońskiej. Biało-czerwona z czasem 1:11,22 zwyciężyła swój wyścig eliminacyjny i choć w drugiej serii szybciej popłynęły cztery inne zawodniczki, możemy liczyć na dobry wynik w finale.

23:40 – Lekkoatletyka (skok wzwyż T44) – Rozpoczyna się konkurs skoku wzwyż mężczyzn z Maciejem Lepiato! Nasz mistrz paraolimpijski z Londynu i rekordzista świata jest głównym faworytem do złota. Jedynym rywalem, który może nawiązać walkę z Maćkiem jest Brytyjczyk Broom-Edwards.

23:32 – Tenis stołowy (klasa 10.) – Sześć tytułów mistrza Europy (trzy w singlu, trzy w drużynie), dwa tytuły mistrza świata (indywidualnie i drużynowo), olimpijskie złoto w singlu i srebro w drużynie w Londynie – oto dorobek Patryka Chojnowskiego z ostatnich 5 lat. Za kilkadziesiąt minut ten dorobek powiększy się o trzeci medal paraolimpijski. Pytanie jest jakiego koloru będzie ów krążek – złotego czy srebrnego. Polak będzie raczej faworytem meczu z Chińczykiem Ge Yang. Grał z nim do tej pory sześciokrotnie, wygrał cztery razy (w finałach singla i drużunowym na igrzyskach w Londynie i mistrzostwach świata w 2014 roku), przegrał dwa razy – w 2012 roku na China Open. Ależ to będzie mecz!

23:32 – Lekkoatletyka (rzut dyskiem F11) – Trzecia kolejka rzutów za nami, Polak nie poprawił swojego wyniku i utrzymał 7. pozycję. Po świetnym rzucie na odległość 43.06 na prowadzenie wysunął się Brazylijczyk Silva.

23:19 – Lekkoatletyka (rzut dyskiem F11) – Mirosław Madzia poprawia się w drugim rzucie, osiągając odległość 32.32. Pozwala to na niewielki awans w klasyfikacji – Polak jest obecnie 7.

23:15 – Lekkoatletyka (400 m T20) – Barbara Niewiedział również melduje się w finale! Polka zajmuje 3. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 59.20. Bieg był bardzo szybki i aż pięć zawodniczek z tego wyścigu powalczy o medale. Oznacza to niestety, że do najlepszej „8” nie zakwalifikowała się trzecia z Polek, Arleta Meloch.

23:10 – Lekkoatletyka (rzut dyskiem F11) – Rozpoczął się już finałowy konkurs rzutu dyskiem zawodników niewidomych. Na starcie 11. miotaczy, wśród nich Mirosław Madzia. Pierwsza próba Polaka nie była najlepsza – z rezultatem 30.19 nasz reprezentant zajmuje aktualnie 8. pozycję, wyprzedzając jedynie Nigeryjczyka Aibangbe, który spalił swoje podejście.

23:07 – Pływanie (klasa SM4) – Poprawiła się czasowo w stosunku do eliminacji Karolina Hamer, ale z czasem 3:18,49 daje to 7. pozycję w stawce. Złoto dla Chinki Cheng Jiao, która z czasem 2:54,14 poprawia rekord świata. Teraz czekamy na występ Oliwii Jabłońskiej. która będzie płynąć około godziny 23:50.

23:05 – Lekkoatletyka (400 m T20) – Bardzo dobry występ Sabiny Stenki, która z czasem 59.63 zajmuje drugie miejsce i bezpośrednio kwalifikuje się do finału! Arleta Meloch finiszuje na 4. pozycji (1:01:32) i musi czekać na rezultaty drugiego biegu.

23:02 – Lekkoatletyka (400 m T20) – Na starcie biegów eliminacyjnych na 400 m aż trzy reprezentantki Polski: w pierwszym wyścigu zobaczymy Arletę Meloch i Sabinę Stenkę, a w drugim Barbarę Niewiedział. Do finału konkurencji awansują po trzy najlepsze zawodniczki z każdego biegu oraz dwie z czasami.

22:48 – Lekkoatletyka – W wieczornej sesji lekkoatletycznej dwa finały z udziałem polskich zawodników. Za moment rozpocznie się rywalizacja w rzucie dyskiem mężczyzn w klasie F11 (zawodnicy niewidomi) z Mirosławem Madzią. Za niespełna godzinę natomiast finał skoku wzwyż w klasie T44 (dysfunkcja kończyn dolnych) z naszym faworytem i obrońcą tytułu z Londynu, Maciejem Lepiato. Ponadto na bieżni obejrzymy biegi eliminacyjne na 400 m. kobiet w klasie T20 (niepełnosprawność intelektualna) z trzema Polkami oraz półfinał 200 m. w klasie T11, w którym wystąpi Joanna Mazur. Emocji zatem na pewno nie zabraknie.

22:48 – Pływanie (klasa SM4) – Przed nami start Karoliny Hamer na 150 metrów stylem zmiennym. Polka w popołudniowych eliminacjach zajęła 7. miejsce, co wskazuje, że o medal będzie jej w tej konkurencji niezwykle trudno. Polka popłynie obok dwóch Chinek, dwóch reprezentantek Ukrainy, Meksykanki, Kazaszki i Włoszki!

Podziękowania z balkonu!

Nawet bez kibiców korty paraolimpijskie wyglądają uroczo!

W taki sposób William Bayley cieszył się ze złotego medalu.

A teraz rzut oka na parkiet koszykarski.

Dzisiaj też wygrał Adrian i zdobył brąz.

Niespodziankę wczorajszej nocy sprawiła w konkursie skoku w dal Anna Trener-Wierciak, która zdobyła brązowy medal.

Szczęśliwa Alicja Fiodorow zdobyła swój szósty medal igrzysk paraolimpijskich. Srebrna medalistka z Rio wciąż marzy o złotym medalu.

20:30 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Bardzo dobra druga część wyścigu i nasi żeglarze kończą drugi dzisiejszy wyścig na trzeciej pozycji. Tym razem najlepsi byli Kanadyjczycy Mcroberts/Gay. W klasyfikacji generalnej Gibes i Cichocki na razie na drugiej lokacie, ale przed nimi jeszcze wiele wyścigów

20:21 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Końcówka już jednak zdecydowanie dla Adriana Castro! To on pokonuje Grzegorza Plutę 15:8 i odbierze brązowy medal paraolimpiady! Brawa za walkę dla obu panów!

20:15 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Wyrównanie rozpoczyna się pojedynek o brąz. Póki co 4:4.

20:04 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek. Nasi szabliści już ponownie wychodzą na szermierczą planszę. Przed nami walka o brąz, walka bratobójcza – Grzegorz Pluta kontra Adrian Castro.

20:02 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Polacy musieli mieć jakieś problemy, ponieważ w połowie wyścigu spadli na 7. lokatę

19:44 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Rozpoczął się już kolejny wyścig. Gibes i Cichocki na razie płynie jako czwarta załoga z minimalnymi stratami do wyprzedzających łódek

19:36 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Niestety… Niestety ostatnie trafienie zadaje Panagiotis Triantafyllou. Polacy zatem pomiędzy sobą powalczą o brąz.

19:35 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Ależ końcówka w wykonaniu Grzegorza Pluty! Przegrywał już 11:14, teraz mamy 14:14.

19:31 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Gorsza końcówka u Grzegorza Pluty. Grek zadał mu kilka trafień i w tym momencie prowadzi 13:10.

19:29 – Szermierka na wózkach (klasa B) – No cóż… w drugiej rundzie Ukrainiec pokazał, na co go stać. Niestety pozostawił Adriana Castro w przegranym polu. 15:8. Nie będzie zatem polskiego finału szablistów.

19:25 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Świetnie w pierwszej rundzie za to Grzegorz Pluta! Wyrównany pojedynek, ale to nasz reprezentant póki co minimalnie lepszy! 8:6 prowadzi z Grekiem Panagiotisem Triantafyllou.

19:20 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Wyrównany początek Adriana Castro. Było 4:4, później jednak gorzej. 8:4 prowadzi po pierwszej rundzie Anton Datsko.

19:15 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Nasi szabliści są już gotowi na rywalizację w półfinałach. Czy będzie polski finał? Grzegorz Pluta i Adrian Castro na pewno się o to postarają!

19:12 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Następny wyścig tej klasy zaplanowany jest za niecałą godzinę. Przypominamy, że o medale walczy tutaj najlepsze 11 załóg na świecie, a nasi zawodnicy to obecni mistrzowie świata i na pewno są w gronie faworytów. Od dziś do piątku zaplanowane są po dwa wyścigi dziennie. Wyścig medalowy w sobotę

19:08 – Żeglarstwo (SKUD 18) – I polska załoga już na mecie, po 52 minutach i 35 sekundach. Gibes i Cichocki ostatecznie na trzecim miejscu, zaledwie 2 sekundy za Włochami. Pół minuty szybsi byli zwycięzcy – reprezentanci Australii Fitzgibbon/Tesch

18:51 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Na piątym z siedmiu punktów pomiarowych Polacy cały czas płyną na trzeciej lokacie i powiększają przewagę nad pozostałymi załogami. Może być dobre otwarcie zawodów

18:40 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Wyścig już w decydującej fazie. Nasi żeglarze na trzecim miejscu i wydaje się, że będą starali się przede wszystkim utrzymać tą pozycję

18:20 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Wystartowały zmagania żeglarzy. W jednej z trzech rozgrywanych klas mamy swoich reprezentantów. W klasie SKUD 18 swój pierwszy wyścig w regatach olimpijskich rozpoczęła załoga Piotr Cichocki i Monika Gibes. Na pierwszej boi z czasem 11:12 min. Polacy są na czwartej lokacie wśród 22 załóg

18:19 – Szermierka na wózkach (klasa B) – W półfinałach Grzegorz Pluta powalczy z Grekiem Panagiotisem Triantafyllou, a Adrian Castro z reprezentantem Ukrainy – Antonem Datsko.

18:14 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Mamy medal w szabli panów! Grzegorz Pluta zdołał utrzymać minimalną przewagę nad Alessio Sarrim. 15:13 dla Polaka! Adrian Castro pokonuje zaś 15:11 Chińczyka Fenga Yanke! Dwóch Polaków w półfinale!

17:46 – Szermierka na wózkach (klasa B) – W pierwszej rundzie świetnie Adrian Castro, który, mimo słabego początku, prowadzi z Fengiem Yanke 8:5. Bardzo wyrównany pojedynek toczy za to Grzegorz Pluta.

17:25 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Rozpoczynamy pojedynki 1/4 finału. Szanse na medale? Oczywiście! W tej fazie rywalizacji zobaczymy dwóch Polaków. Najpierw Grzegorz Pluta walczyć będzie z Włochem Alessio Sarrim, a przeciwnikiem Adriana Castro będzie Chińczyk Feng Yanke.

17:04 – Lekkoatletyka T11 – Joanna Mazur na 3. miejscu w swoim biegu z czasem 26.62. Ale nie martwmy się, reprezentantka Polski awansowała do półfinału z czasem.

16:51 – Lekkoatletyka T11 – W eliminacjach biegu na 200 metrów pobiegnie Joanna Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim. Stawką jest awans do półfinału, do którego awansuje najlepsza zawodniczka z każdego biegu i 7 biegaczek z najlepszymi czasami.

16:37 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Nie będzie medalu dla Mariusza Sobczaka. Polak kończy z wynikiem z przedostatniej próby 5.15 na 6. miejscu.

16:26 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Kolejny skok o 2 centymetry lepszy od poprzedniego, ale 5.15 m nadal daje Mariuszowi Sobczaka 6. pozycję.

16:15 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Poprawił się Mariusz Sobczak. 5.13 w czwartym skoku i awans na 6. lokatę. Trzeci Ukrainiec Roman Pawlik, który broni tytułu skoczył 5.51.

16:08 – Pływanie (klasa S9) – Cała stawka blisko siebie, jedynym który odstawał był niestety reprezentant Polski, który z czasem 1:01,78 zajmuje w swoim wyścigu ostatnie miejsce. W wieczornych finałach zobaczymy więc dwie Polki – Karolinę Hamer i Oliwiję Jabłońską.

16:07 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Po trzech próbach Sobczak zajmuje 8. miejsce z wynikiem 4.78 metra.

16:06 – Pływanie (klasa S9) – Ostatni start reprezentanta Polski w sesji porannej zmagań pływackich. Tym razem na starcie Patryk Biskup, który popłynie w trzecim wyścigu eliminacyjnym na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Zwycięzcy dwóch poprzednich wyścigów Brenden Hall z Australii i Tamas Toth z Węgier popłynęli w identycznym czasie – 57,14!

15:58 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Bardzo wysoki poziom konkursu skoku w dal. Prowadzi Australijczyk Davidson przed Brazylijczykiem Parreira da Silvą. Obaj zawodnicy ustanowili nowy rekordem paraolimpijski – 5.62 m. Mariusz Sobczak nadal na ostatnim 8. miejscu.

15:56 – Pływanie – Brawo dla Oliwii Jabłońskiej! 1:11, 22 i wygrany wyścig eliminacyjny. Świetna końcówka w wykonaniu Polki, która daje ogromne nadzieje na finał. Odbędzie się on o 23:43. Liczymy na medal!

15:51 – Pływanie (klasa S10) – Już za chwilę kolejny polski start na pływalni, z którym – nie da się ukryć – wiążemy spore medalowe nadzieje. Wicemistrzyni paraolimpijska z Londynu – Oliwia Jabłońska popłynie na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem motylkowym! Trzymamy kciuki!

15:46 – Lekkoatletyka (skok w dal T36) – Pierwszy skok Polaka można uznać jako bardzo asekuracyjny. Srebrny medalista z Londynu skoczył 4.78 metra i jest na ostatniej pozycji.

15:45 – Lekkoatletyka – Przed chwilą swój brązowy medal odebrała Anna Trener-Wierciak. Jeszcze raz gratulujemy!

15:37 – Lekkoatletyka T36 – Zmagania na stadionie lekkoatletycznym przynoszą nam dużo pięknych chwil. Miejmy nadzieję, że będzie tak również i dzisiaj podczas konkursu skoku w dal z udziałem Mariusza Sobczaka.

15:34 – Pływanie (klasa S11) – Tak jak się można było spodziewać – w drugim wyścigu aż 6 pływaków było szybszych od Wojciecha Makowskiego i Polak tym razem nie poczuje klimatu paraolimpijskiego finału. Dziękujemy za srebrny medal na dwukrotnie dłuższym dystansie!

15:29 – Pływanie (klasa S11) – Bardzo szybko przenosimy się do kolejnego startu Polaka. Tym razem na 50 metrów stylem dowolnym wystartował nasz srebrny medalista z dwukrotnie dłuższego dystansu – Wojciech Makowski. 27,93 to jednak dopiero 6. miejsce i marne szanse na awans do finału.

15:25 – Pływanie (klasa SM4) – 4. zawodniczki popłynęły szybciej od Polki w drugim wyścigu, co oznacza, że Karolina Hamer melduje się w finale, z 7. wynikiem eliminacji!. Start wyścigu o 22, 50!

15:22 – Szermierka na wózkach (klasa B) – W ostatniej walce Pluta przegrywa z Włochem Alessio Sarri 1:5 i kończy eliminacje z bilansem 2:2. Czekamy na ostateczne rozstawienie ćwierćfinałów, które odbędą się po 17.

15:19 – Pływanie – 3. miejsce Polki z czasem 3:21, 26. To powinno dać spokojny awans do finału. Wyścig wygrywa Chinka Cheng Jiao, z rekordem świata 2:47,57. Stawka w tym wyścigu rozciągnięta bardzo mocno. Czekamy na drugi wyścig, po którym będziemy wiedzieć, czy Polka popłynie w finale.

15:13 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Trzecie zwycięstwo Castro, tym razem 5:1 z Kanadyjczykiem Pierre Mainville. Bilans w fazie grupowej: 3 zwycięstwa jedna porażka. Niestety po raz drugi przegrywa Grzegorz Pluta – 2:5 z Amerykaninem Joey Brinsonem.

15:12 – Pływanie (klasa SM4) – Przed nami pierwsza Polka kolejnego dnia pływackich zmagań. W pierwszym wyścigu na nietypowym dystansie 150 metrów popłynie Karolina Hamer! Trzymamy kciuki!

15:04 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Drugie zwycięstwo Adriana Castro w grupie. Feng Yanke z chin pokonany 5:1.

14:42 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Po dwa pojedynki mają za sobą nasi szabliści. Zarówno Castro, jak i pluta mają remisowy bilans – jedną wygraną i jedną porażkę. castro przegrał w drugiej walce z Grekiem Triantafyllou, zaś Pluta pokonał Ukraińca Datsko i uległ Francuzowi Cratere.

14:27 – Szermierka na wózkach (klasa B) – Adrian Castro wygrywa pierwszą walkę 5:1 z Niemcem Balwinder Cheema.

13:55 – Szermierka na wózkach (klasa B) – jako pierwsi z Polaków do walki przystąpią Grzegorz Pluta i Adrian Castro. Nasi szabliści rozpoczną od eliminacji grupowych. Przypomnijmy, że w szermierce na wózkach w kategorii B startują zawodnicy z porażeniem kończyn dolnych i minimalną dysfunkcją kończyn górnych.

Witamy w kolejnym dniu rywalizacji niepełnosprawnych sportowców na igrzyskach w Rio! Liczymy na kolejne polskie medale i sukces, a będzie na to dziś wiele szans.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password