Paraolimpiada NA ŻYWO – 14 września

Już 20 medali znajduje się na koncie paraolimpijskiej reprezentacji Polski. Z wielkimi nadziejami patrzymy w program kolejnego dnia. Wiele startów biało-czerwonych pozwala wierzyć, że liczba ta jeszcze urośnie. Kciuki będziemy mogli ściskać już od 13:00.

STARTY POLAKÓW

Na tym kończymy relację z dzisiejszego dnia rywalizacji paraolimpijczyków. Życzymy Wam dobrej nocy i zapraszamy oczywiście na jutro.

01:29 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Partyka kończy spotkanie kolejnym efektownym wynikiem partii (11:4). Polki są już zatem w 1/2 finału, a tam zmierzą się jutro z Brazylijkami.

01:23 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Partyka kontynuuje kapitalną grę. Druga partia także wędruje na jej konto, a wynik 11:1 wskazuje, że ten mecz praktycznie jest już przesądzony.

01:20 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Do ostatniej gry desygnowano Natalię Partykę. Czterokrotna już mistrzyni paraolimpijska świetnie rozpoczęła pojedynek z Francuzką, wygrywając seta otwarcia 11:2.

01:12 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Marszal gładko przegrywa także kolejnego seta. Oznacza to, iż o awansie do 1/2 finału zadecyduje kolejny pojedynek singlowy.

01:06 – Tenis stołowy (klasa 6. – 10.) – Niestety Polka nie wyciągnęła wniosków z poprzedniej partii. Marszal ponownie prowadziła, ale kilkupunktowa seria Francuzki ponownie dała właśnie jej zwycięstwo 11:6.

01:06 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Ostatnia kolejka skoków nie przyniosła żadnych zmian. Złoto dla Amerykanina Townsend-Robertsa, srebro dla Chińczyka Wanga i brąz dla Francuza Assoumaniego. Michał Derus 11.

01:00 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Świetny początek seta Karoliny Marszal, która mierzy się z Thu Kamkasomphou. Niestety seria 8 punktów Francuzki zniweczyła to otwarcie i po pierwszym secie to ona jest na prowadzeniu.

1:00 – Pływanie (kat. S3) – Dobrze wystartowała Polka, ale nie dowiozła dobrej pozycji do mety. Mendak finiszuje na 5. miejscu z czasem 28.35 s. Złoty medal wędruje do Ukrainki, Anny Stecjenko, w komplecie z rekordem świata! (27.34 s)

00:57 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Michał Derus już zakończył rywalizację w konkursie skoku w dal, przypatrzmy się zatem, co się dzieje w rywalizacji o medale. Przed ostatnią kolejką na prowadzeniu niezmiennie Amerykanin Townsend-Roberts, który jeszcze wyśrubował swój wynik, bijąc przy okazji rekord paraolimpijski – 7.41! Na drugim miejscu Chińczyk Hao Wang (7.30). Trzeci jest aktualny rekordzista świata, Francuz Arnaud Assoumani (7.11).

0:55 – Pływanie (kat. S3) – Drugą i ostatnią polską pływaczką, jaką zobaczymy dziś na basenie będzie Joanna Mendak, na 50 m stylem dowolnym. Mendak jest trzykrotną złotą medalistką olimpijską na dystansie 100 m stylem motylkowym.

00:48 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Deklasacja w wykonaniu Polek. Biało-czerwony kapitalnie rozegrały także trzecią partię, wygrywając ją 11:7. W rywalizacji drużynowej jest zatem 1:0 dla naszych reprezentantek.

00:42 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Koncertowa gra Polek trwa w najlepsze. Partyka oraz Pęk w drugiej partii oddały rywalkom jedynie 6 oczek, obejmując tym samym prowadzenie 2:0.

00:37 – Tenis stołowy (klasa 6.-10.) – Kapitalny start Polek! Nasze reprezentantki wygrały pierwszego seta 11:2. Oby tak dalej.

00:32 – Tenis stołowy – To nie koniec emocji, związanych z pingpongistami, na dziś. Za kilka chwil rozpocznie się pojedynek drużynowy kobiet w łączonych klasach 6-10. Polki przystąpią do meczu z Francuzkami w składzie: Natalia Partyka, Karolina Pęk oraz Karolina Marszal. Zaczynamy oczywiście od meczu deblowego, w którym zagra duet Partyka/Pęk.

00:31 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Niestety, nie zobaczymy w wąskim finale Michała Derusa. Polak w trzeciej próbie miał słabszy skok (6.44), i w klasyfikacji generalnej konkursu spadł na 11. miejsce.

00:15 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – To jeszcze na koniec podsumujmy konkurs: mistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą kobiet zostaje Chinka Lijuan Zou, która w Rio ustanowiła nowy rekord świata – 8.75. Srebro dla Lucyny Kornobys – 8.00 m. Brąz trafi do Nowozelandki Jessici Hamill – 7.54.

00:10 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – JUŻ OFICJALNIE: MAMY SREBRO W PCHNIĘCIU KULĄ! BRAWO LUCYNA KORNOBYS!

00:08 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Druga kolejka w skoku w dal za nami. Michał Derus tym razem oddał mierzony skok – 6.56. To 10. wynik w stawce, do 8.miejsca i awansu do wąskiego finału brakuje zaledwie 4 cm!

00:04 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – MAMY MEDAL! Ani Marokanka, ani Nowozelandka nie przerzuciły Polki i Lucyna Kornobys jest już pewna miejsca na podium i wywalczenia pierwszego paraolimpijskiego krążka w karierze! Przed nami jeszcze próby zawodniczki z RPA, która w pierwszej serii pchnięć miała trzy spalone podejścia (ciężko więc sądzić, by teraz nagle wskoczyła na podium) oraz kończącej zmagania i zarazem liderującej Chinki Zou.

23:54 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – Za chwilę konkurs kulomiotek wejdzie w decydującą fazę. Swoje próby wykonywać będą Marokanka i Nowozelandka, które na półmetku plasują się na czwartej i trzeciej pozycji – za Lucyną Kornobys.  

23:45 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Spalony pierwszy skok Michała Derusa. Na prowadzeniu Amerykanin Townsend-Roberts, który skoczył aż 7.25, ustanawiając nowy rekord igrzysk. Na starcie nie stanął Azer Hasanov, w stawce oglądamy więc 15. zawodników.

23:34 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – Nie poprawiła się Lucyna Kornobys w drugiej serii pchnięć: 7.47, 7.51, 7.68. Najlepszym wynikiem pozostaje więc próba z drugiej kolejki na odległość 8 m. Wiemy już zatem, że Polka na pewno nie zdobędzie złota. Teraz czekamy, co zrobią rywalki i mamy nadzieję, że żadna z nich nie przerzuci naszej kulomiotki. Wtedy będziemy cieszyć się ze srebra.

23:30 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – Jako ostatnia swoje pchnięcia w pierwszej części konkursu wykonywała faworytka do złota Chinka Lijuan Zou. Azjatka w pierwszej próbie dobitnie pokazała rywalkom, kto tu jest najlepszy, ustanawiając nowy rekord świata wynikiem 8.75! Tym samym Chinka zepchnęła z pierwszego miejsca Lucynę Kornobys. Wydaje się niemożliwe, by nasza zawodniczka zdołała osiągnąć porównywalny rezultat, ale trzymajmy kciuki, aby kolejne trzy próby Polki były jak najlepsze!

23:23 – Lekkoatletyka (skok w dal M T47) – Ostatnim finałem lekkoatletycznym z udziałem naszego reprezentanta będzie konkurs skoku w dal mężczyzn w klasie T47 (zawodnicy po amputacjach kończyn górnych). Na liście startowej 16. zawodników, a wśród nich nasz wicemistrz paraolimpijski w biegu na 100 m – Michał Derus! Polak lepiej czuje się jednak na bieżni i wydaje się, że w rywalizacji skoczków sporym sukcesem będzie już sam awans do wąskiego finału.

23:22 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Tomasz Blatkiewicz w ostatnim pchnięciu osiąga najlepszy wynik dnia 12.61. Mimo to Polak zamyka stawkę – wyprzedzający go Brazylijczyk Teixeira de Souza osiągnął wynik lepszy niemal o metr (13.54). Nie było zmian na prowadzeniu – mistrzem paraolimpijskim został Litwin Bilius (16.80), srebro dla Chińczyka Xia (16.06), brąz dla Uzbeka Norbekowa (15.17).

23:15 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Ale było blisko… Rafał Czuper miał nawet piłkę setową w 4.secie. Niestety nie wykorzystał jej i ostatecznie przegrał tę partię 11:13. Szkoda straconej szansy, tym bardziej szkoda, ponieważ ta porażka oznacza pożegnanie się z rywalizacją naszego zespołu.

23:15 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Kolejna spalona próba Tomasza Blatkiewicza. Przed ostatnią kolejką konkursu Polak jest ostatni i wydaje się, że niezwykle ciężko będzie mu poprawić tę pozycję. Natomiast nie przestaje zadziwiać Liwin Bilius, który wciąż się poprawia. Ostatnie pchnięcie to 16:80! Obrońca tytułu – Chinczyk Xia jest bezradny wobec takiej dyspozycji rywala.

23:13 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – Tymczasem mamy świetne wieści z konkursu kobiet! Tam rywalki Lucyny Kornobys oddają po trzy rzuty pod rząd i jak na razie żadna z kulomiotek nie zbliżyła się nawet do wyniku, osiągniętego przez Polkę! Za nami już rzuty pięciu z siedmiu zawodniczek. Oznacza to, że Lucyna Kornobys na półmetku zmagań na pewno będzie się plasować na pozycji medalowej!

23:11 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Tomasz Blatkiewicz udane rzuty przeplata próbami spalonymi. Niesamowitą walkę o zwycięstwo toczą natomiast Chińczyk i Litwin. Jeden z drugim, raz po raz osiągają coraz lepsze wyniki – po czerech kolejkach na prowadzenie wraca Litwin Bilius z wynikiem 16:23!

23:05 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Niewiarygodne! Rafał Czuper od stanu 7:9 zdobywa w trzecim secie 4 kolejne punkty! Polak tym samym wraca do gry. Mamy nadzieję, że pójdzie on w ślady Macieja Nalepki i wygra 3:2 swój singlowy pojedynek.

23:05 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Tomasz Blatkiewicz w trzeciej próbie uzyskuje najlepszy wynik – 12.42. To jednak zbyt mało, by myśleć o awansie w klasyfikacji. Za to znów mamy zmianę na prowadzeniu – Chińczyk Xia odpowiada Litwinowi Biliusowi, pcha kulę na odległość 15.97 i wraca na pozycję lidera.

22:58 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Oddala się awans od Polaków. Rafał Czuper przegrywa bowiem także drugiego seta, tym razem 6:11.

22:58 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Tomasz Blatkiewicz pali drugą próbę i siłą rzeczy pozostaje na ostatnim, 6. miejscu. A rywale się poprawiają – Chińczyka przerzucił Litwin Bilius i to on prowadzi z wynikiem 15.86. Na 3. miejsce wskoczył Uzbek Norbekow – 15.01.

22:53 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Bardzo szybko toczy się rywalizacja kulomiotów – za nami już pierwsza kolejka konkursu. Niestety, Tomasz Blatkiewicz w pierwszym podejściu osiągnął odległość 12.25 – najsłabszą w całej stawce. Na prowadzeniu Chińczyk Dong Xia – 15.70. Do brązowego medalu też sporo brakuje – Ukrainiec Żabniak legitymuje się wynikiem 13.45.

22:52 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Rafał Czuper nie może zaliczyć pierwszego seta do udanych. Polak został zdominowany przez świetnie dysponowanego Taja i przegrał partię otwarcia 1:11.

22:48 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą M F37) – Równolegle z konkursem pchnięcia kulą Pań, będzie się toczyła rywalizacja kulomiotów w klasie F37. W stawce sześciu zawodników zobaczymy Tomasza Blatkiewicza. Blatkiewicz to w naszej kadrze „weteran” – pięciokrotny uczestnik igrzysk, czterokrotny medalista. Jednak w Rio jego dyspozycja jest daleka od optymalnej, przez co Polak nie jest zaliczany do faworytów konkursu. Blatkiewicz ma za sobą już jeden start w Brazylii – w rzucie dyskiem zajął 8. miejsce.

22:45 – Pływanie (kat. SB8) – Paulina Woźniak dopływa do mety na czwartym miejscu z czasem 1:25.04, tracąc do pozycji medalowej prawie 2 sekundy. Ze złotego medalu cieszy się Kanadyjka Roxon (1:19.44) przed Brytyjką Cashmore i Irlandką Keane.

22:43 – Tenis stołowy (klasa 3.) – UDAŁO SIĘ! Nalepka dokonał czegoś niemożliwego. Ze stanu 0:2 powrócił do meczu i go wygrał. Dzięki temu zwycięstwo mamy szansę na awans do 1/2 finału. Zadecyduje o tym pojedynek, w którym zagra Rafał Czuper.

22:40 – Pływanie (kat. SB8) – Jako pierwsza, w kategorii SB8 na 50 m stylem klasycznym zaprezentuje się Paulina Woźniak, brązowa medalistka z Londynu.

22:37 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – Lucyna Kornobys otworzyła zmagania kulomiotek i zrobiła to znakomicie! Bardzo równa forma Polki, która w każdej z trzech prób pchnęła kulę pod linię 8 m: 7.81, 8.00 i 7.96! Czekamy na odpowiedź ośmiu rywalek Polki, ale to bardzo obiecujący początek!

22:36 – Pływanie – W wieczornej, finałowej rywalizacji na pływalni zobaczymy dwie reprezentantki Polski: Paulinę Woźniak i Joannę Mendak.

22:36 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Jest! Mamy półfinał! Chojnowski wygrywa czwartą partię 11-8. Będziemy walczyć o medale!

22:34 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Nalepka wraca do gry! Polak odrobił cztery punkty i ostatecznie wygrał czwartego seta 12:10.

22:28 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą K F34) – W środę wieczorem trójka Polaków powalczy w finałach w konkurencjach technicznych. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpi Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą w kategorii F34. Nasza zawodniczka legitymuje się drugim tegorocznym wynikiem spośród zgłoszonych do konkursu lekkoatletek, po cichu liczymy więc na kolejny polski medal na Stadionie Olimpijskim! To najwyższy czas, by przełamać passę czwartych miejsc na igrzyskach – pani Lucyna kilka dni temu zajęła 4. lokatę w rzucie oszczepem, podobnie było cztery lata temu w Londynie.

22:29 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Ach.. Trzeci set pada łupem Holendra. 10-12.

22:28 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Powoli wraca do gry Nalepka. Polak pewnie pokonał Glinbanchuena w 3.secie i walczy jeszcze o pozostanie w grze dla całego zespołu.

22:22 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Katastrofalna sytuacja polskiej drużyny. Nalepka przegrał 2. seta z Tajem i jest już o krok od porażki w meczu singlowym, a także w pojedynku drużynowym.

21:22 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Dobrze, bardzo dobrze. Chojnowski prowadzi z Gebrenem Lastem 2-0. Drugi set 11-6.

22:19 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Dobry początek Chojnowskiego, pierwszy set 11-3 ,w drugim jest 7-4.

22:14 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Niedobry start Macieja Nalepki w grze singlowej. Polak przegrał wyrównanego seta 9:11 i musi już gonić wynik.

22:11 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – No i 1-1 w Polsko-Holenderskim pojedynku. Skrzynecki przegrał trzecią partię 6-11. Przed nami decydujący pojedynek.

22:06 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Niedobrze… Marcin przegrał również drugą partię. Tym razem 8-11.

22:03 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Duet Czuper/Nalepka przegrywa ostatecznie pierwszą polsko-tajską potyczkę. Polacy, aby myśleć o awansie do 1/2 finału muszą teraz wygrać oba pojedynki singlowe.

21:59 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Ajj… W singlu nie tak dobrze… Marcin Skrzynecki uległ w pierwszej partii Basowi Hergelinkowi aż 2-11.

21:55 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Polacy wracają do gry! Trzeci set po świetnej grze nareszcie powędrował na ich konto

21:51 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – No i 1-0 dla Polaków! Trzeci set do czterech! Spacerek! Oby kolejny mecz też był takowym.

21:48 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Niestety co raz gorsza sytuacja polskiego debla. Tajowie wygrywają drugiego seta 11:7, podwyższając tym samym wynik spotkania na 2:0.

21:47 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – W pojedynku z Holendrami drugi set był kopią pierwszego. Znów 11-6 dla Polaków i prowadzenie 2-0.

21:42 – Tenis stołowy (klasa 3.) – Duet Nalepka/Czuper nie poszedł w ślady kolegów z reprezentacji i przegrał pierwszego seta z tajlandzką parą aż 6:11.

21:41 – Tenis stołowy (klasa 9-10) – Chojnowski i Grudzień pewnie wygrywają pierwszego seta w pojedynku deblowym 11-6. Oby tak dalej!

21:30 – Tenis stołowy – Zaczynamy wieczór z rywalizacją drużynową! Za chwilę przy stole pojawią się dwa polskie zespoły. W 3. klasie niepełnosprawności biało-czerwoni, którzy przystąpią do pojedynku w składzie Rafał Czuper i Maciej Nalepka zmierzą się z Tajlandią. Z kolei w klasie łączonej (9. i 10.) reprezentować nas będą Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień oraz Marcin Skrzynecki, a ich rywalami będą Holendrzy. Liczymy na pewny awans obu zespołów.

20:57 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Gibes i Cichocki wpadają na metę jako drudzy, ale możliwe, że zostaną zdyskwalifikowani za błąd na starcie, podobnie jak kilka innych załóg. Polacy mają już na koncie jedną dyskwalifikację, za zderzenie w drugim wyścigu i kolejna wpadka raczej przekreśliłaby szanse na medale. Czekamy na oficjalne decyzje.

20:47 – Szermierka na wózkach – Niestety… końcówka dla Chińczyka. Sun Gang wygrywa 15:11 i to on odbierze medal brązowy. Dariusz Pender kończy zmagania na 4. pozycji.

20:43 – Szermierka na wózkach – Dariusz Pender wciąż musi gonić rywala. Chińczyk nadal ma na koncie jedno lub dwa trafienia więcej. Aktualnie Sun prowadzi 12:10.

20:42 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Podobnie jak u panów, większość tandemów drugą część trasy przejechała szybciej. Podkościelna i Teclaw z czasem 39:54,45 meldują się na 5. miejscu. Do podium brakło 21 sekund… Wiele i niewiele. Duzikowska i Morytko kończą na 14. lokacie.

20:40 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Anna Duzikowska nie zwojuje dzisiejszego startu. Po przejeździe 12 zawodniczek Polka jadąca w parze z Natalią Morytko zajmuje trzecie miejsce od końca. Na trasie jeszcze 4 duety, w tym Podkościelna i Teclaw.

20:38 – Szermierka na wózkach – Wyrównany początek walki Dariusza Pendera z Chińczykiem Dang Sunem. Aktualnie Azjata lepszy o jedno trafienie – prowadzi 7:6.

20:33 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Polacy w szóstym wyścigu płyną na drugim miejscu, jednak pojawiają się informacje, że mogą zostać zdyskwalifikowani podobnie jak parę innych załóg.

20:30 – Szermierka na wózkach – Polak przed szansą na brąz. Za moment jego pojedynek. Trzymajmy kciuki!

20:24 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Świetnie przejechały za to pierwszą część dystansu Podkościelna i Teclaw, które w tej chwili meldują się na 5. miejscu i tracą do podium tylko 12 sekund. Tu nie ma aż tak dużych różnic, jak u panów, więc jest spora szansa…

20:15 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Dość wolne tempo na razie Duzikowskiej i Morytko. Po przejechaniu 9 zawodniczek Polka zajmuje 7. lokatę, z czasem 22:01,35. Iwona Podkościelna z Aleksandrą Teclaw mają ostatni numer startowy, więc kilka minut poczekamy na ich czas.

20:02 – Kolarstwo szosowe – Rozpoczęła się jazda indywidualna na czas tandemów kobiet. Tu również mamy dwa duety – Anna Dudzikowska z pilotem Natalią Morytko oraz Iwona Podkościelna z Aleksandrą Teclaw. Na starcie 17 duetów. Czekamy na pierwszy pomiar czasu.

19:38 – Szermierka na wózkach – Pojedynek szybki, łatwy i przyjemny… niestety dla Chińczyka, który wygrywa 15:2. Polak swoich szans poszuka zatem w walce o brąz.

19:36 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Polacy już na mecie, a że byli jednymi z ostatnich na trasie, to mamy końcowe rezultaty. Wegner i Korc o prawie minutę szybciej pokonali drugą część dystansu i z czasem 36:18,39 poprawili swoją sytuację zajmując 5. miejsce. Niestety, Polak i Ładosz mimo szybszej drugiej części dystansu spadli w klasyfikacji na 11. miejsce. Złoto dla Brytyjczyka Steve’a Bate’a.

19:37 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Ostatni dzisiejszy wyścig zaplanowano na dwudziestą. W klasyfikacji generalnej nasi reprezentanci na razie na 4.lokacie.

19:32 – Szermierka na wózkach – Już za moment Dariusz Pender zmierzy się z Chińczykiem Ye Ruyi. Stawką jest paraolimpijski finał.

19:28 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Ajaj! Dosłownie na ostatnich metrach polska załoga traci drugie miejsce na rzecz broniących tytułu reprezentantów Australii. Zwyciężyli Brytyjczycy, którzy zameldowali się na mecie, aż 1:14 minuty przed Moniką Gibes i Piotrem Cichockim. Warunki do pływania są świetne – wiatr na poziomie 20 węzłów

19:13 – Kolarstwo szosowe (klasa B ) – Polacy bardzo blisko siebie po przejechaniu 15 kilometrów. Wegner i Korc są na 7. miejscu ze stratą ponad 50 sekund do lidera, Polak i Ładosz plasują się dwa miejsca dalej, a ich strata wynosi odrobinę ponad 60 sekund. Na mecie są już pierwsze duety. Na razie na prowadzeniu na finiszu Kieran Modra z Davidem Edwardsem. Czekamy na resztę stawki.

19:05 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Na półmetku już piąty wyścig. Polacy tym razem płyną jeszcze lepiej. Zajmują drugie miejsce i wydaje się, że sprawę zwycięstwa w tym starcie rozstrzygną z załogą brytyjską

18:55 – Podnoszenie ciężarów – Razem z Polką na podium stanęły Nigeryjka Orji, która zdobywając złoty medal pobiła także rekord świata i rekord paraolimpijski (160kg) oraz Holenderka Tuinfort (130kg), która zdobyła brąz.

18:45 – Podnoszenie ciężarów – MARZENA ZIĘBA WICEMISTRZYNIĄ PARAOLIMPIJSKĄ, EGIPCJANKA SPALIŁA WSZYSTKIE TRZY PRÓBY I JEST NIEKLASYFIKOWANA. A MY CIESZYMY SIĘ Z KOLEJNEGO MEDALU DLA POLSKI, BRAWO MARZENA!!!

18:40 – Podnoszenie ciężarów – Jest medal!!! Holenderka nie podniosła 134 kg. Nie wiemy jeszcze czy Polka ma srebro czy brąz, wszystko zależy od Egipcjanki.

18:37 – Podnoszenie ciężarów – Marzena Zięba zaliczyła 134 kg i awansuje na drugie miejsce. Może być pięknie!!!

18:35 – Strzelectwo (pistolet 50 m P4) – Zakończyły się eliminacje w których najlepszy był Chińczyk Chao Yang. Szymon Sowiński w czwartej serii uzyskał najlepszy wynik i zakończył rywalizację na 10. miejscu i nie awansował do finału. Awans wywalczyło ośmiu najlepszych zawodników. Drugi z Polaków – Filip Rodzik – zajął ostatnie miejsce.

18:30 – Podnoszenie ciężarów – Po drugiej kolejce Polka jest trzecia. Nie można być jeszcze pewnym medalu, gdyż Egipcjanka zadeklarowała ciężar większy od Polki, ale nie zaliczyła jeszcze żadnej próby i jest nieklasyfikowana. Jeśli podniesie w ostatniej próbie to Zięba zajmie nielubiane przez sportowca 4. miejsce.

18:30 – Kolarstwo szosowe (klasa B) – Przed nami start męskich tandemów, w których na starcie zobaczymy Przemysława Wegnera z pilotem Arturem Korcem i Marcina Polaka z Michałem Ładoszem. W sumie na starcie pojawią się 23 duety, a my trzymamy bardzo mocno kciuki za biało-czerwonych!

18:25 – Podnoszenie ciężarów – Marzena Zięba w drugiej próbie zalicza 130 kg, Holenderka Huinfort zalicza taki sam ciężar ale wyprzedza Polkę ciężarem ciała.

18:19 – Podnoszenie ciężarów – Po pierwszej kolejce Polka jest druga. Prowadzi Nigeryjka, która wynikiem 151 kg pobiła rekord paraolimpijski.

18:16 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Na dziś zaplanowano jeszcze dwa starty. Kolejny wyścig powinien rozpocząć się za pół godziny

18:10 – Podnoszenie ciężarów – Marzena Zięba zaliczyła w pierwszej próbie 128 kg i obejmuje prowadzenie!!!

18:06 – Podnoszenie ciężarów – Marzena Zięba rozpocznie od ciężaru 128 kg. To trzeci zgłoszony ciężar. Tak więc możemy liczyć na dobry wynik Polki.

18:05 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Polacy poprawili się i finiszowali na czwartym miejscu, a było bardzo blisko jeszcze lepszego wyniku.

17:55 – Podnoszenie ciężarów – Przed nami ostatni polski akcent w wyciskaniu sztangi na Paraolimpiadzie w Rio. W kategorii powyżej 86 kg Kobiet wystąpi Marzena Zięba.


17:50 – Strzelectwo (pistolet 50 m P4) – Szymon Sowiński w trzeciej serii strzałów uzyskał wynik taki sam jak w drugiej a mimo to awansował na 20. miejsce w klasyfikacji. Filip Rodzik także uzyskał taki sam wynik, ale w dalszym ciągu jest ostatni w stawce. Polacy prezentują wyrównaną formę.

17:44 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Trwa czwarty wyścig regat. Monika Gibes i Piotr Cichocki na piątym kursie są na 5.lokacie. Do mety niedaleko, ale liczymy na poprawienie miejsca choć o jedną pozycję

17:35 – Strzelectwo (pistolet 50 m P4) – W drugiej serii Szymon Sowiński spisał się trochę słabiej niż w pierwszej i spadł na 23. miejsce, zaś Filip Rodzik znacznie się poprawił, jednak strata po pierwszej serii była gigantyczna i Filip dalej jest ostatni.

17:32 – Szermierka na wózkach – Coś nieprawdopodobnego zrobił Dariusz Pender! Odwrócił los, z 5:11 doprowadził do 14:14 i zadał decydujące trafienie! Polak wygrywa 15:14 z Matteo Bettim! Mamy swojego reprezentanta w półfinale!!!

17:30 – Szermierka na wózkach – W pojedynkach klasy A wcale nie dzieje się dla nas lepiej. Michał Nalewajek przegrał 8:15 z Węgrem Richardem Osvathem.

17:27 – Szermierka na wózkach – Niestety, to koniec zawodów dla Jacka Gaworskiego. Polak musi uznać wyższość Maxime Valeta. Francuz wygrywa 15:6 i melduje się w półfinale.

17:24 – Szermierka na wózkach – Michał Nalewajek przegrywa już 4:11, Dariusz Pender 9:12, a Jacek Gaworski 5:12. Trudno, bardzo trudno będzie to odwrócić.

17:22 – Szermierka na wózkach – Wszystkie trzy pojedynki rozpoczynają się zdecydowanie nie po myśli naszych rodaków. Trzymamy kciuki aby sytuacja się odwróciła.

17:15 – Strzelectwo (pistolet 50 m P4) – Po pierwszej serii strzałów Szymon Sowiński plasuje się na dobrym 12. miejscu, zaś Filip Rodzik zamyka stawkę.

17:10 – Kolarstwo szosowe – Dekoracja Anny Harkowskiej:

17:07 – Szermierka na wózkach – Za moment do rywalizacji przystąpią nasi floreciści. Michał Nalewajek w ćwierćfinale walczyć będzie z Węgrem Richardem Osvathem. Rywalem Dariusza Pendera będzie Matteo Betti z Włoch. Jacek Gaworski powalczy natomiast z Maxime Valetem z Francji. Trzymamy kciuki

17:05 – Kolarstwo szosowe (C5) – Medalistki w pełnej krasie (Anna Harkowska w środku):

16:55 – Strzelectwo (pistolet 50 m P4) – Rozpoczyna się ostatnia już konkurencja strzelecka na paraolimpiadzie w Rio. W eliminacjach tej konkurencji kobiety startują razem z mężczyznami. W stawce 50 zawodników jest dwóch Polaków: Filip Rodzik i Szymon Sowiński.

16:54 – Szermierka na wózkach – Nie mamy dobrych informacji, przynajmniej póki co, z plansz szermierczych. Nasza jedyna żeńska reprezentantka – Marta Makowska zdecydowanie przegrała 6:15 z Włoszką Beatrice Vio w pojedynku ćwierćfinałowym. Po wyrównanym początku, reprezentantka Italii zanotowała dwie długie serie punktowe i od wyniku 6:5, bardzo szybko przeszła najpierw do 10:5, a następnie do 15:6. Cała nadzieja we florecistach.

16:49 – Łucznictwo – Gdy w pierwszym strzale ostatniego seta Adam Dudka trafił w „10”, a Fin w „6”, nadzieje urosły. Później jednak już łucznik ze Skandynawii był bezbłędny. Polakowi zaś przydarzył się strzał w „7”. 26:26 kończy się zatem ta partia. Po pięknej walce do 1/8 finału awansuje więc Jere Fersberg.

16:45 – Łucznictwo – Nie może Polak wygrać z Finem. Jere Forsberg jest dziś bardzo skuteczny. W czwartym secie 28:28.

16:40 – Łucznictwo – Widowiskowo również w kolejnym secie. I tym razem jednak lepszy Jere Forsberg, który wygrał 29:27. Ten mecz jeszcze da się wygrać!

16:38 – Łucznictwo – Perfekcyjnie Adam Dudka w drugim secie! Trzy strzały prosto w środek tarczy! Fin również celnie, ale nie aż tak! Polak wygrywa tę część zawodów 30:29. To finał czy mecz 1/16?!

16:35 – Łucznictwo – Pierwszy strzał przesądził. Dudka ustrzelił „7”, jego rywal zaś „10”. Fin nie mylił się w dwóch kolejnych próbach i pewnie wygrał pierwszą partię 29:25. 2:0 zatem dla Jere Forsberga.

16:22 – Tenis stołowy (klasa 4-5) – Niestety, Krzysztof Żyłka nie był w stanie znaleźć sposobu na świetnie grającego Nigeryjczyka. W czwartym secie rywal ponownie był lepszy, wygrał 11:7 i cały mecz 3:1, pozbawiając jednocześnie Polaków marzeń o awansie do ćwierćfinału. Polska – Nigeria 1:2 i to rywale grają dalej.

16:16 – Kolarstwo szosowe H3 – Niestety nie będzie medalu Renaty Kałuży! Na mecie od Polki szybsza była jeszcze Włoszka Francesca Porcellatto. Nasza zawodniczka uzyskała czas 34:33.96 i kończy zawody na 4. pozycji.

16:15 – Łucznictwo – Swój udział w turnieju łuczników rozpoczyna dziś, strzelający z łuku bloczkowego, Adam Dudka. Polakowi nie powiodło się zbyt dobrze w rundzie rankingowej i już w 1/16 finału łatwo nie będzie. Jego rywalem jest Fin Jere Forsberg.

16:16 – Tenis stołowy (klasa 4-5) – Niedobrze, bardzo niedobrze… Żyłka Przegrał trzeciego seta 11-2! Zwycięstwo bardzo oddaliło się od Polaków…

16:13 – Szermierka na wózkach – Nieźle poradzili sobie w grupach reprezentanci Polski. W klasie A u mężczyzn obaj panowie bez problemu uzyskują awans do ćwierćfinału. Dariusz Pender zanotował w grupie bowiem 4 zwycięstwa i 1 porażkę. Michał Nalewajek natomiast 3 razy wygrał i 2 razy przegrał. W klasie B 4 walki wygrane i żadnej przegranej po grupie ma na swoim koncie Jacek Gawłowski. Mimo bilansu 2-3 awansowała również Marta Matkowska. Wszyscy nasi floreciści są zatem w ćwierćfinałach.

16:09 – Tenis stołowy (klasa 4-5) – Ajjj… Wkurzył się chyba Nigeryjczyk. Nick wygrał drugą partię do 8 i wyrównał stan meczu. Ależ emocje!

16:10 – Kolarstwo szosowe – (tandemy) – Docierały do nas niepokojące informacje o stanie zdrowia Michała Ładosza pilota Marcina Polaka. Obaj mieli stanąć na starcie dzisiejszej czasówki na szosie. Z informacji przekazanych nam od Michała Pola attache Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego wynika, że będą obaj na starcie!

Droga do zdrowia 🙈

A post shared by Michał Ładosz (@miszel_l) on

16:05 – Ciekawostka ze zmagań kolarzy szosowych:

 

14:37 – Pływanie (klasa SB8) – Świetnie w drugim wyścigu spisała się Kanadyjka Katarina Roxon – 1:21,27! Ale tylko ona zalicza lepszy czas od naszej zawodniczki, co oznacza, że Polka wchodzi do finału z 3. czasem.

14:35 – Pływanie (klasa SB 8 ) – Zawodniczki były świadome małego prawdopodobieństwa wypadnięcia z rywalizacji i popłynęły ten wyścig bardzo spokojnie. Nasza brązowa medalistka z Londynu finiszowała z czasem 1:25, 21 na 2. miejscu. Wygrała Irlandka Ellen Keane – 1:23, 64.

14:23 – Pływanie (klasa SB8) – Po wczorajszym dniu, w którym nie mieliśmy na starcie Polaków, dzisiaj w sesji popołudniowej zaprezentuje się trzech reprezentantów Polski oraz jedna sztafeta. Polskie emocje rozpoczynamy od wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym, z udziałem Pauliny Woźniak! Polka w swoim wyścigu eliminacyjnym ma do pokonania… trzy zawodniczki, w sumie cała stawka liczy 9 pływaczek, więc tylko jedna z nich pożegna się z marzeniami o medalu już po eliminacjach.

14:20 – Kajakarstwo (KL1 mężczyzn) – Jakub Tokarz trzeci w swoim wyścigu z czasem 55.469. Niestety nie ma bezpośredniej kwalifikacji do finału – szybsi od Polaka byli Brazylijczyk (54.887) Cardoso da Silva i Francuz Boulle (55.291). Nasz zawodnik będzie musiał powalczyć w wyścigu półfinałowym, który zaplanowano na godzinę 15.22.

14:15 – Kajakarstwo (KL1 mężczyzn) – Tym razem przed nami rywalizacja mężczyzn z udziałem Jakuba Tokarza. Zasady kwalifikacji takie same jak w przypadku Pań – dwa pierwsze miejsca w eliminacjach premiowane są awansem do finału, pozostali zawodnicy będą musieli zmierzyć się jeszcze w półfinale.

14:10 – Kajakarstwo (KL1 kobiet) – Brawo Kamila! Polka przypływa na drugiej pozycji, przegrywając tylko z Brytyjką Jeannete Chippington i tym samym wywalcza bezpośrednią kwalifikację do finału! Final odbędzie się jutro o godzinie 14:00!

14:05 – Kajakarstwo (KL.1 kobiet) – Dziś w Rio zmagania rozpoczynają kajakarze. Trwają wyścigi eliminacyjne kobiet na 200 m. w klasie KL1 (osoby na wózkach). W drugim biegu zobaczymy Kamilę Kubas. Aby awansować do finału, Polka musi być w pierwszej dwójce.

14:05 – Szermierka na wózkach – Rozpoczynamy rywalizację wśród florecistów. Mamy dwóch swoich przedstawicieli w klasie A mężczyzn (Dariusz Pender i Michał Nalewajek), jednego w klasie B (Jacek Gaworski) oraz Martę Makowską w klasie B u kobiet. Przed nami walki grupowe.

13:59 – Kolarstwo szosowe (C5) – Anna Harkowska wicemistrzynią paraolimpijską w jeździe indywidualnej na czas!
CUDOWNIE! MA CZWARTY SREBRNY MEDAL W KARIERZE! BRAWA DLA MARIANA KOWALSKIEGO, JEJ TRENERA! DUET NA MEDAL!!!! FENOMENALNIE. MAMY MEDAL NR 21 W RIO DE JANERIO!!! 

13:57 – Kolarstwo szosowe (C5) – ANNA HARKOWSKA DRUGA!!!! 28:52.79. Storey Złoto 27:22.42. Brąz dla Bosco! 29:04.66.

13:56 – Kolarstwo szosowe (C5) – Storey złotooooooooooo!

13:56 – Kolarstwo szosowe (C5) – Storey wyprzedziła Harkowską na trasie, wjedzie przed nią, będzie miała 13 złoto! Ale czy Polka wytrzymała tempo jakie sobie narzuciła?! Jeszcze chwila i poznamy wyniki!

13:55 – Kolarstwo szosowe (C5) – Samantha Bosco (USA) już na mecie 29:01.56! Ania gdzie jesteś?! Oby flirtowała z medalem!!!!!!!!!

13:54 – Kolarstwo szosowe (C5) – Anna Harkowska za chwilę przekroczy 20 km, za chwilę przekroczy metę. Na którym miejscu? Czy wskoczy dziś po raz 4 podium?

13:52 – Kolarstwo szosowe (C5) – Schuble na mecie za Lane o 10 sekund! Brytyjka bardzo szybka!

13:50 – Kolarstwo szosowe (C5) – Delgado na mecie – czas 29:59.78, Lane przed nią 29:37.23. Zaraz Ania Harkowska! Czy będzie medal!!!!!?????? numer 21 wywalczony przed polskich paraolimpijczyków?

13:47 – Kolarstwo szosowe (C5) – Polka nad Amerykanką Schuble ma 15 sekund przewagi. Ona wydaje się być najgroźniejsza w walce o medal, o brąz. Liczymy jeszcze, że Ania zaatakuje srebro! Storey dogoniła Polkę, startując minutę za nią. Ania jedź z nią na kole!

13:44 – Kolarstwo szosowe (C5) – Anna Harkowska na trzecim miejscu po 10 km! Storey prowadzi! Amerykanka Bosco druga, a za nią Polka o 4 sekundy. Czas biało-czerwonej 14:58.01. Brytyjka już minutę przed Harkowską!

13:39 – Kolarstwo szosowe (C5) – Ale chwila już Amerykanka Jennifer Schuble jest na prowadzeniu z wynikiem 15:13.34! Czekamy na Niemkę, na Polkę na Storey!

13:37- Kolarstwo szosowe (C5) – Pierwszy pomiar czasu na 10 km i już coś wiemy. Brytyjka Crystal Lane o 7 sekund szybsza od wspominanej już Argentynki Delgado. Czas srebrnej medalistki tu z Rio na 3 km na torze, w wyścigu na dochodzenie to 15:26.29.

13:34 – Kolarstwo szosowe (C5) – Na trasie jest także Kanadyjka Nicole Clermont.

https://twitter.com/BrigitteLegare/status/776019815987310593

13:27 – Kolarstwo szosowe (C5) – Anna Harkowska rusza po medal paraolimpijski! Ania potrafi walczyć. Nie raz to udowodniła. Chorowała przed wyjazdem do Rio, gdy pogryzły ją szerszenie. Chorowała w Rio, gdy się przeziębiła przez klimatyzację. Ania zdrowia życzymy na trasie. Gnaj do mety i nie oglądaj się!

13:26 – Kolarstwo szosowe (C5) – Jeszcze minutę przed Polką ruszy Niemka Kerstin Brachtendorf. Anna Harkowska gdy wygrywała w maju Puchar Świata w Ostenda (Belgia) również była najlepsza, a na drugiej pozycji w czasówce uplasowała się właśnie Niemka. Straciła wtedy do biało-czerwonej 80 sekund! Jak będzie dziś?!

13:21 – Kolarstwo szosowe (C5) – Tak wszyscy kibice sportu wiedzą o co idzie dziś gra! Brytyjka Sarah Storey wyrusza na trasę z jednym marzeniem, z jednym celem – móżna go zapisać za pomocą liczby 13! Tak proszę Państwa Sarah Storey jedzie po trzynaste złoto paraolimpijskie w karierze. Jej start przewidziany jest na godzinę 13:29!

13:05 – Kilkanaście godzin temu Natalia Partyka zdobyła czwarty złoty medal w tenisie stołowym na igrzyskach paraolimpijskich i to z rzędu! Nieprzerwanie najlepsza od Aten 2004 w klasie 10!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password