Paraolimpiada NA ŻYWO – Zapis relacji 17 września

Przed nami ostatni dzień paraolimpiady z udziałem Polaków. Przypomnijmy, że w Londynie nasi sportowcy zgarnęli 36 medali. Czy teraz, w Rio, uda się przebić ten rezultat? Brakuje naprawdę niewiele i pozostał cały pełny olimpijski dzień. Ściskajmy zatem kciuki jeszcze raz, po raz ostatni już podczas igrzysk w Rio. Niech biało-czerwoni poczują nasze wsparcie. Na relację z paraolimpijskiego dnia zaczynamy od 14:30!

STARTY POLAKÓW

Tym przepięknym akcentem kończymy naszą relację z paraolimpiady w Rio de Janeiro. I choć jutro Polacy nie startują, to zapewne właśnie wtedy, podczas oficjalnej ceremonii zakończenia tego pięknego wydarzenia nadejdzie czas na większe podziękowania czy podsumowania. Z tego miejsca jednak chciałbym podziękować, tak najprościej. Przede wszystkim naszym wspaniałym sportowcom, o których zmaganiach mogliśmy pisać przez ostatni okres czasu. Za ich medale – 11 na Igrzyskach olimpijskich i 39 (!) na paraolimpiadzie. Za ich trud, wysiłek włożony w każdy start. Tak, Proszę Państwa – Nasi BOHATEROWIE przywiozą do Polski z Rio łącznie 50 medali, z czego aż 39 to zasługa naszych wspaniałych paraolimpijczyków. Za to właśnie należą im się gromkie brawa teraz i chwała na lata.

Podziękowania należą się także Wam, drodzy Czytelnicy. Dziękujemy Wam, że byliście z nami, z uwagą czytaliście to, co chcieliśmy Wam przekazać i doceniliście naszą pracę. Przypominamy, że nie znikniemy w czeluści internetu po zgaszeniu znicza olimpijskiego. Igrzyska24 będą ciągle trwać. Każdego dnia możecie wejść tu i przeczytać najświeższe wiadomości dotyczące sportów olimpijskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy – od poniedziałku do niedzieli, o każdej porze dnia i nocy. Chcemy dzielić się z Wami najbardziej olimpijskim przekazem w polskiej części internetu! Do przeczytania!

00:47 – Tenis stołowy – MAMY TO! MAMY BRĄZ! MAMY 39. MEDAL W RIO! Patryk Chojnowski wygrywa seta do 8 i cały mecz z Mateo Boheas 3:1! BAWO BRAWO BRAWO!!!

00:39 – Lekkoatletyka (800 m M T36) – Krzysztof Ciuksza obrał dziś podobną taktykę jak wczoraj. Młody Polak bardzo dobrze wystartował i na półmetku dystansu biegł na 3. pozycji, mając wyraźną przewagę nad rywalami. Na drugim okrążeniu naszemu reprezentantowi zabrakło jednak sił i ostatecznie Ciuksza został sklasyfikowany na ostatnim, 6. miejscu z nowym rekordem życiowym 2:16.90. Bieg wygrał Australijczyk James Turner, który w fantastycznym stylu pobił rekord świata (2:02.39). Srebro dla Brytyjczyka Paula Blake’a (2.09.65), brąz dla Nowozelandczyka Williama Stedmana (2:11.98).

00:33 – Tenis stołowy – Bardzo szybko złapał Patryk Chojnowski właściwy rytm gry. Przegrany set go nie zdeprymował i w kolejnych dwóch okazał się lepszy – najpierw wygrał do 6, a w trzecim pozwolił rywalowi z Francji na zdobycie dziewięciu punktów, choć prowadził 8:4. Nie zmienia to faktu, że do brązowego medalu paraolimpijskiego brakuje Polakom jednego wygranego seta.

00:32 – Lekkoatletyka (skok w dal M T44) – W trzeciej próbie Maciej Lepiato uzyskuje wynik 6.05, ale nie poprawia to jego pozycji. Tym samym Polak kończy udział w konkursie, nie awansując do wąskiego finału. Markus Rehm tymczasem bije rekord paraolimpijski skokiem na 7.48.

00:24 – Tenis stołowy – W pierwszym singlu graja Patryk Chojnowski i Mateo Boheas. Po deblu chyba nieco bardziej zmęczony polak, bo pierwszego seta przegra do 9.

00:22 – Lekkoatletyka (800 m M T36) – Za chwilę rozpocznie się finałowy bieg na 800 m w klasie T36 (sportowcy z porażeniem mózgowym) z udziałem Krzysztofa Ciukszy. Wczoraj 18-letni Polak debiutował na igrzyskach, rywalizując na dystansie o połowę krótszym. Ciuksza mógł sprawić niespodziankę, ale medal przegrał na finiszu. Jak będzie dziś?

00:19 – Lekkoatletyka (skok w dal M T44) – Maciej Lepiato pali drugą próbę i wypada z czołowej „8”. Nasz dwukrotny mistrz paraolimpijski obecnie zajmuje 11. lokatę. Markus Rehm powoli się rozkręca – skacze 7.33 i obejmuje prowadzenie w konkursie, choć to wynik zaledwie o 4 cm lepszy od Holendra Hertoga.

00:10 – Tenis stołowy – Trzeci set w tym meczu okazał się ku naszej uciesze ostatnim. Przebieg miał zbliżony do pierwszego – nasza para kontrolowała wydarzenia, prowadziła od początku do końca, pierwszy punkt naszej drużynie dając przy pierwszej piłce meczowej.

00:00 – Tenis stołowy – Drugą partię lepiej zaczęli Francuzi, którym udało się wypracowac nawet 3 punkty przewagi. Patrykowi i Piotrowi pogoń powiodła się w samej końcówce, kiedy doprowadzili do remisu po 8. Potem mieliśmy grę na przewagi, którą przy piątej piłce setowej sukcesem zakończyli nasi gracze.

23:59 – Lekkoatletyka (skok w dal M T44) – Po pierwszej kolejce w rywalizacji skoczków wyniki przedstawiają się sensacyjnie. Prowadzi Holender Ronald Hertog z wynikiem 7.29, a za nim ex-aequo plasują się dwaj Niemcy: Marcus Rehm i Felix Streng, który pobił rekord życiowy wynikiem 7.13. Maciej Lepiato osiągnął odległość 6.01, co daje mu aktualnie 8. miejsce.

23:46 – Tenis stołowy – A jednak błyskawicznie się rozgrzali i już grają. Na początek deble – pierwszego seta 11:7 wygrywają Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień.

23:40 – Lekkoatletyka (skok w dal M T44) – Mamy mały poślizg – na stadionie trwa prezentacja finalistów skoku w dal w kategorii T44 (amputacje i dysfunkcje kończyn dolnych). Do konkursu przystąpi 13. zawodników. Maciej Lepiato ma w swojej kolekcji brązowy medal MŚ z 2013 roku w tej konkurencji, ale Polak skupia się przede wszystkim na startach w skoku wzwyż i dziś nie będzie faworytem do miejsca na podium. Faworyt do złota jest tylko jeden – Niemiec Markus Rehm, którego rekord życiowy wynosi aż 8.40. Reprezentant Niemiec będzie skakał jako pierwszy, Maciej Lepiato jako czwarty.

23:35 – Tenis stołowy – O ostatni w tenisie stołowym medal dla Polski już za chwilę powalczą Marcin Skrzynecki, Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień. W „małym finale” turnieju drużynowego w kategorii 9-10 rywalami Polaków będą Francuzi Mateo Boheas i Cedrik Cabesany. Początek jednak dopiero za kilkanaście minut, bo trwają jeszcze mecze finałowe w klasie 1-2.

23:25 – Lekkoatletyka – Na Stadionie Olimpijskim trwa ostatnia wieczorna sesja lekkoatletyczna. Zobaczymy w niej dwóch reprezentantów Polski. Za moment rozpocznie się konkurs skoku w dal mężczyzn z udziałem Macieja Lepiato. Za niespełna godzinę na dystansie 800 m pobiegnie Krzysztof Ciuksza.

Zapraszamy serdecznie na dalszą część relacji na stronie już od 23:30. Wystartuje m.in. mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato, który powalczy w rywalizacji skoczków w dal. Czy na zakończenie dnia doczekamy się kolejnych medali? Zostańcie z nami!

22:13 – Kolarstwo szosowe – Niestety, ze zmagań kolarskich dotarła do nas także bardzo smutna informacja. W wyniku wypadku na trasie kolarskiego wyścigu mężczyzn zmarł 48-letni Irańczyk Bahman Golbarnezhad.

21:41 – Kolarstwo szosowe B – TAK JEST!!! MAMY KOLEJNE ZŁOTO! IWONA PODKOŚCIELNA I ALEKSANDRA TECŁAW POJECHAŁY TAK FANTASTYCZNIE, ŻE SERWERY OFICJALNEJ STRONY IGRZYSK OSZALAŁY. Wyniki punktu na 69 kilometrze okazały się być metą.

21:22 – Kolarstwo szosowe B – Na 7. miejscu z czasem 2:31.46 finiszują Przemysław Wegner i Artur Korc. Duet Marcin Polak i Mariusz Ładosz nie ukończył rywalizacji.

21:19 – Kolarstwo szosowe B – Holender Vincent ter Schure złotym medalistą w wyścigu mężczyzn. Srebro dla Hiszpana Rodrigueza, a brąz dla Steve’a Bate’a z Wielkiej Brytanii. Wciąż czekamy na przyjazd Polaków na metę.

20:56 – Kolarstwo szosowe B – Docierają do nas pierwsze informacje z wyścigu kobiet i to jakie. Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław mają ponad minutę przewagi nad rywalkami. Złoto jest blisko!

Tak teraz wygląda czołówka wyścigu.

To był złoty skok w dal dla Brazylii.

20:23 – Kolarstwo szosowe B – Niesamowita sytuacja Damien Vereker i jego pilot Sean Hahessy nie kończą rywalizacji. Walka o złoto będzie pasjonująca.

Przedstawiamy kilka wspaniałych zdjęć prosto z Rio.

Tak graficznie wyglądają regaty żeglarskie.

Rozpędzeni Irlandczycy pędzą do mety.

19:36 – Kolarstwo szosowe B – Minimalnie powiększył swoją przewagę nad peletonem Irlandczyk Vereker. Na 4. miejscu plasują się Wegner i Korc. Polak i Ładosz są 8. lokacie.

Polacy wygrali wyścig medalowy, jednak medalu nie zdobyli. Zabrakło bardzo niewiele.

Na wyścigach kolarskich często zdarzają się kraksy.

Szczęśliwe złote medalistki w tenisie stołowym! Brawo dla naszej ekipy tenisistów stołowych!

19:14 – Kolarstwo szosowe B – Irlandczyk Damien Vereker uciekł wszystkim rywalom i ma nad nimi ponad minutę przewagi. W peletonie jadą 2 polskie duety, wyżej na 4. miejscu plasują się Marcin Polak i Michał Ładosz.

19:10 – Coraz mniej zostało nam startów Polaków na tegorocznej paraolimpiadzie. W tej chwili walczą jeszcze kolarze. Później, o 23:30 polskiego czasu, zobaczymy jeszcze naszych tenisistów stołowych, Krzysztofa Ciukszę i Macieja Lepiato.

18:57 – Kolarstwo szosowe B – Ruszyły także kobiety, wśród nich Anna Duzikowska i Natalia Morytko oraz Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław.

18:55 – Żeglarstwo (SKUD 18) – PECH! PECH! PECH! Polacy wygrywają. WIELKIE brawa dla nich. Kanada do której mieliśmy stratę pięciu punktów ostatecznie trzecia. Co z tego, że wyprzedzili Brytyjczyków…Włosi kilkanaście metrów przed metą dali się wyprzedzić reprezentantom Wielkiej Brytanii, którzy zajęli czwarte miejsce. Do nich traciliśmy cztery punkty. Jeśli byliby na 5. lokacie nasza załoga zrównałaby się z nimi punktami w generalce i wyprzedziła lepszym bilansem miejsc w poszczególnych wyścigach

18:50 – Kolarstwo B – Zawodnicy… wznowili rywalizację

18:50 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Niestety Kanada piąta, ale są blisko Brytyjczyków! Jeśli ich wyprzedzą Polacy odrobią cztery punkty do zawodników z Wielkiej Brytanii i zrównają się punktami. Wtedy trzeba będzie liczyć miejsca w poszczególnych wyścigach. Ależ emocje!!! Meta blisko!

18:47 – Kolarstwo szosowe B – Dziwne rzeczy dzieją się w Pontal, gdzie rozegrane są zawody kolarskie. Wyścig mężczyzn został przerwany, zaś kobiety jeszcze nie wystartowały.

18:43 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Na czwartym punkcie Polacy prowadzą! 9 sekund przed Amerykanami, 20 sekund przed Wielką Brytanią. Kanada jest 6. i wirtualnie zrównujemy się z nimi punktami, ale oni z kolei tracą tylko sekundę do Włochów. Wszystko jest na styku. Do końca jeszcze około 20 minut rywalizacji.

18:36 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – TAK! TAK! TAK! Karolina Pęk wygrywa czwartego seta i to Polki zdobywają złoto! Wspaniałe spotkanie w wykonaniu naszych zawodniczek, wspaniałe igrzyska dla polskiego tenisa stołowego!

18:33 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Wczoraj naszych reprezentantów tuż przed wyścigami dopadła awaria łódki, a w czasie rywalizacji wpadli na kamienie pogarszając sytuację. Jeśli jakimś cudem wywiozą z Rio medal na pewno staną się naszymi bohaterami.

18:31 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Na drugim kursie Polacy drudzy, dziewięć sekund za Amerykanami. Reprezentanci Wielkiej Brytanii do których nasi tracą cztery punkty w generalce płyną na trzeciej lokacie, pół minuty za Moniką Gibes i Piotrem Cichockim. Do Kanady tracimy pięć punktów,a żeglarze z tego kraju płyną na szóstym miejscu. W wirtualnej klasyfikacji cały czas nie mamy medalu. Nasz załoga musi walczyć o wygraną w tym wyścigu! Przełamcie tego pecha!

18:30 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Niestety Chinka wygrywa trzeciego seta 9:11. Miejmy nadzieje, że to jedyne na co stać zawodniczkę z Azji i kolejnego seta wygra Polka !

18:25 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Warto dodać, że ostatni start regat nazywamy wyścigiem medalowym tylko dlatego, że jest to zakończenie rywalizacji. Punkty nie są liczone podwójnie względem zajmowanego miejsca, tak jak to ma miejsce w przypadku pełnosprawnych żeglarzy.

18:23 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Głodni medalu Polacy, zaczynają naprawdę mocno. Biało-czerwoni są w tej chwili na prowadzeniu! Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek wyścigu medalowego.

18:22 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Drugi set również dla Polki! Fenomenalnie gra Karolina Pęk, której brakuje już tylko jednej partii, żeby zapewnić Polkom złoty medal!

18:20 – Żeglarstwo (SKUD 18) – Rozpoczął się już wyścig medalowy w najważniejszej dla nas klasie. Złoto mają już zapewnione Australijczycy Daniel Fitzgibbon i Liesl Tesch. Polacy – Monika Gibes i Piotr Cichocki – są przed wyścigiem medalowym klasyfikowani na 4. pozycji. Tracą cztery punkty do trzecich Brytyjczyków i pięć punktów do drugich Kanadyjczyków. O odrobienie strat będzie jednak bardzo trudno. Pozostaje mieć nadzieje i ściskać kciuki.

18:16 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Karolina Pęk wygrywa pierwszego seta 11:6 i już tylko dwóch setów brakuje Polkom do złotego medalu!

18:06 – Kolarstwo szosowe B – Po medalu Anny Harkowskiej do walki staną tandemy. W rywalizacji panów wystartują Marcin Polak i Michał Ładosz oraz Przemysław Wegner i Artur Korc. Wśród pań pojadą Anna Duzikowska z przewodniczką Natalią Morytko oraz Iwona Podkościelna z Aleksandrą Tecław. Na razie start jest opóźniony.

18:06 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Trzeci set również wędruje na konto naszej zawodniczki, która pewnie wygrywa cały mecz 3:0 i wyrównuje stan spotkania na 1:1. To kto zdobędzie złoto, rozstrzygnie się w pojedynku Karoliny Pęk z Liną Lei.

17:57 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Coraz lepiej układa się to spotkanie. Natalia Partyka po zaciętej walce wygrywa 12:10 i obejmuje prowadzenie 2:0.

17:45 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Natalia Partyka wygrywa pierwszego seta 11:5. Miejmy nadzieje, że kolejne sety również zakończą się zwycięstwem Polki.

17:36 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Czwarty set również pada łupem obrończyń tytułu, które obejmują prowadzenie w całym meczu 0:1. W następnej kolejności do stołu podejdzie Natalia Partyka, której rywalką będzie Qian Yang. Będzie to rewanż za finał rywalizacji indywidualnej, w której to Polka była górą.

17:26 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Niestety Polki mimo wysokiego prowadzenia na początku, przegrywają trzeciego seta 10:12. Oby kolejny set był bardziej udany w wykonaniu naszych zawodniczek.

17:15 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Drugi set wędruje na konto polskich tenisistek, które wyrównują stan spotkania na 1:1. Oby tak dalej !

17:12 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57) – SREBRO JANUSZA ROKICKIEGO! TYM SAMYM WYRÓWNUJEMY WYNIK Z LONDYNU ZDOBYWAJĄC 36. MEDAL W RIO. I TO OCZYWIŚCIE NIE KONIEC WYSTĘPÓW NASZYCH SPORTOWCÓW!

17:06 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Słaby początek w wykonaniu naszych tenisistek. Natalia Partyka i Karolina Pęk przegrywają pierwszego seta z Qian Yang i Lina Lei 4:11.

16:57 – Tenis stołowy (klasa 6-10) – Przed nami ostatni dzień rywalizacji tenisistów stołowych. Zobaczymy dziś dwie nasze drużyny. Jako pierwsze do stołu podejdą panie – Katarzyna Marszał, Natalia Partyka i Karolina Pęk, które w walce o złoto zmierzą się z Chinkami czyli obrończyniami tytułu .

16:49 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – MAMY SREBRO !! Anna Harkowska kończy wyścig na drugim miejscu i zdobywa kolejne srebro na igrzyskach. Cieszymy się z medalu i również z tego, że nic jej się nie stało i ukończyła wyścig.

16:48 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Brytyjka Sarah Storey wygrywa wyścig i zdobywa trzecie złoto w Rio de Janeiro. Czekamy na kolejne zawodniczki.

16:46 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57) – Złota nie będzie, ale bardzo blisko srebrnego krążka jest Janusz Rokicki. W kolejnych trzech próbach Polak się nie poprawił i kończy z wynikiem 14,26.

16:33 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Sarah Storey ma już minutę przewagi i pewnie zmierza po złoty medal igrzysk paraolimpijskich. Nie mamy informacji co się dzieje na dalszych miejscach.

16:26 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5)  – 10 km. do końca, ucieczka została juz dawno zlikwidowana. Od grupy oderwała się samotnie Brytyjka Sarah Storey, Wcześniej miała miejsce kraksa. Nie wiem jednak jakie zawodniczki brały w niej udział

16:21 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57) – Na 2. pozycji po połowie rywalizacji jest Janusz Rokicki. Z wynikiem 14,42 metrów prowadzi Guoshan Wu z Chin

15:42 – Pływanie S4 – W ostatnim dniu zmagań na paraolimpijskej pływalni zobaczyliśmy tylko jedną reprezentantkę Polski. Karolina Hamer wystartowała w eliminacjach 50 m stylem dowolnym w kategorii S4. Niestety Polka nie może zaliczyć tego startu do udanych – 13. miejsce wśród wszystkich startujących (czas 57,11) oznacza brak awansu do wieczornego finału.

15:39 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57) – Świetny początek Polaka! Co próba to lepsza, skończyło się na 14,26 metrów w trzecim pchnięciu i pewnym prowadzeniu Polaka.

15:30 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Zawodniczki pokonały 30 kilometrów. Na czele Chinka Jianping Ruan z przewagą 4 sekund nad Kanadyjką Marie-Claude Molnar i 44 sekund na całą grupą. Anna Harkowska drugie okrążenie ukończyła na ostatnim miejscu, ale bez żadnych strat.

15:00 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Pierwsze okrężenie za nami. Na czele Estonka Mari-Liis Juul i Kanadyjka Marie-Claude Molnar, które mają przewagę 17 sekund nad grupą. Mały peleton na pierwsze okrążenie przyprowadziła Brytyjka Sarah Storey. Anna Harkowska jest w środku stawki.

14:58 – Lekkoatletyka (pchnięcie kulą F57) – Za moment rozpocznie się konkurs pchnięcia kulą z udziałem wicemistrza paraolimpijskiego z Londynu i Aten Janusza Rokickiego. Trzymamy kciuki!

14:45 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Zawodniczki mają do pokonania 75 kilometrów – 3 okrążenia po 15 km. i ostatnie liczące 30 km. Faworytką jest Brytyjka Sarah Storey, która w Rio dwa razy stawała na najwyższym podium.

14:30 – Kolarstwo szosowe (klasy C4-5) – Przed nami pierwsza konkurencja z udziałem naszej reprezentantki – wyścig kolarski ze startu wspólnego kobiet. Na starcie zobaczymy 20 zawodniczek a wśród nich Annę Harkowską (C5), która w Rio zdobyła srebro w jeździe indywidualnej na czas. Również i dziś liczymy na jej dobry występ.

Witamy bardzo serdecznie w kolejnym dniu zmagań paraolimpikskich. Do dorobku z Londynu brakuje nam dwóch medali. Dziś damy radę przebić ten rezultat! Zaczynamy od kolarstwa. Niech to będzie udana sobota dla polskiego parasportu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password