Parawioślarstwo – Puchar Świata: Niezły występ Polaków w Poznaniu

Podczas Pucharu Świata, który odbywa się na poznańskiej Malcie, rozgrywane są również konkurencje parawioślarskie. Pierwszego dnia zawodów, Jarosław Kailing w bardzo efektownym stylu zapewnił sobie start w półfinale. Nasza dwójka popłynie zaś w finale.

Rywalizację parawioślarską rozpoczęliśmy od zawodów jedynek. W niej oglądać mogliśmy dwóch biało-czerwonych. Fenomenalnie w swoim biegu spisał się Jarosław Kailing, który zostawił wszystkich konkurentów daleko w tyle (przeszło 13 sec. przewagi nad drugim Johannesem Schmidtem z Niemiec), uzyskując bardzo pewny awans do półfinału. Ten sam bieg na ostatnim, szóstym miejscu zakończył zaś Leszek Niewiarowski, który trafił do repasażu.

W swoim drugim starcie Niewiarowski niestety nie popłynął dużo lepiej. Ponownie linię mety przekraczał najpóźniej ze wszystkich konkurentów. Ostatnia pozycja w repasażu oznacza niestety, że w półfinale Leszka już nie zobaczymy.

Ponownie oglądać będziemy mogli za to – i to w finale A – Jolantę Majkę i Michała Gadowskiego. Polski duet, rywalizujący w dwójkach, nie miał dziś dużej presji. Biało-czerwoni startowali bowiem w biegu, z którego każdy kwalifikował się do finału. Polacy zajęli w nim 3. pozycję, z mimo wszystko dosyć sporą, przeszło 21-sekundową stratą do Holendrów Anniki van der Meer i Corne de Koninga, którzy dziś okazali się być najszybsi.


Wyniki polskich parawioślarzy:

 PR1 M1x  Jarosław Kailing  awans do półfinału
 PR1 M1x  Leszek Niewiarowski  awans do repasażu
 PR1M1x  Leszek Niewiarowski  awans do finału C
 PR2Mix2x  Jolanta Majka, Michał Gadowski  awans do finału A

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password