Partyka dała przykład – 4. dzień olimpijskich kwalifikacji

Po świetnym występie Natalii Partyki liczymy na kolejne – w wykonaniu pozostałych reprezentantów Polski. Niepowodzenia w piątkowych zmaganiach będą sobie mogli odbić natychmiastowo. Po wieczornym losowaniu wydaje się, że najbardziej możemy liczyć na dobry występ Kasi Grzybowskiej. Ale panowie też się nie poddadzą.

Kwalifikacje do niedzielnego turnieju:

Bartosz Such – Oleksandr Didukh (Ukraina)    4:1 (11:9, 12:10, 11:6, 6:11, 12:10)

Półfinały:

Katarzyna Grzybowska- Cornelia Molnar (Chorwacja)    1:4 (11:9, 10:12, 8:11, 10:12, 12:14)

Wang Zeng Yi – He Zhi Wen (Hiszpania)    0:4 (5:11, 5:11, 4:11, 9:11)

Ćwierćfinały:

Katarzyna Grzybowska – Lei Huang Mendes (Portugalia)    4:0 (18:16, 11:8, 11:7, 11:4)

Bartosz Such – Quentin Robinot (Francja)    2:4 (10:12, 11:8, 11:3, 8:11, 7:11, 7:11)

Wang Zeng Yi – Zolt Pete (Serbia)    4:2 (11:2, 8:11, 11:6, 11:3, 8:11, 12:10)

22:30 – To był długi dzień z tenisem stołowym. Dla Polaków dzień bez kwalifikacji olimpijskiej, ale… jutro na pewno będzie lepiej! Żegnając się, zapraszam do śledzenia naszego portalu. Życzę dobrej nocy. Przyjemność relacjonowania dla Państwa zmagań tenisistów stołowych miał Szymon Gagatek. Do jutra!

22:28 – Wang Zeng Yi trafia na… Węgra Daniela Kosibę. Czas przełamać niemoc związaną z zawodnikami z tego kraju na turnieju w Luksemburgu!

22:26 – Oj, przed Bartkiem Suchem bardzo trudne zadanie. Francuz Emmanuel Lebesson na jego drodze do Londynu!

22:11 – Wracając na moment do Grzybowskiej… Polka miała średnie losowanie. W kolejnej rundzie najprawdopodobniej będzie musiała zmierzyć się z Austriaczką urodzoną w Pekinie Li Qiangbing. Już w tym przypadku o zwycięstwo będzie ciężko. W razie awansu do półfinału, aby zapewnić sobie grę w Londynie, będzie musiała zapewne zrewanżować się Rosjance Oxanie Fadeevej za porażkę w fazie grupowej turnieju w Luksemburgu.

22:09 – Mecze tej fazy odbędą się jutro o 10:15.

22:05 – Mecze w Luksemburgu na dziś dobiegły do końca. Pozostało losowanie 1/8 finału rywalizacji mężczyzn.

21:56 – Kilka słów o rywalce Polki. Bilenko zajmuje obecnie 159. miejsce w rankingu ITTF. Jeszcze do niedawna występowała pod nazwiskiem Sorochynska. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ale odpadła tam już w pierwszej rundzie singla.

21:52 – Cały czas czekamy na zakończenie kwalifikacji mężczyzn i losowanie par 1/8 finału.

21:44 – Jeżeli chodzi o rywalizację pań – wszystko jest już jasne. Tetyana Bilenko z Ukrainy rywalką Polki Katarzyny Grzybowskiej. Mecz jutro o 9:30 !!! Relacja "na żywo" oczywiście na naszym portalu!

21:43 – Ale jeżeli ktoś myśli, że koniec meczu = koniec naszej relacji – jest w błędzie. Czekamy na wyniki losowania 1/8 finału jutrzejszych zawodów.

21:42 – Koniec! 12:10 w piątym secie i Bartosz Such zapewnia sobie udział w 1/8 finału niedzielnego turnieju. Dla Didukha to koniec marzeń o awansie z turnieju w Luksemburgu.

21:41 – Meczowa dla Polaka! Dawaj Bartek!

21:41 – Obie obronione!

21:40 – Czyżbyśmy po raz kolejny mogli powiedzieć "szkoda"? Dwie piłki setowe dla Didukha…

21:38 – 7:6 dla naszego zawodnika. Szkoda tej roztrwonionej przewagi, ale natychmiast o niej zapomnimy, jeżeli ten set będzie wygrany przez Sucha.

21:37 – …i remis 5:5

21:36 – Dał się dogonić Polak. Już tylko punkt przewagi… 5:4

21:35 – Tym razem Such zalicza dobre otwarcie. 2:0…i po chwilu już 4:0!

21:32 – Trzeba grać dalej… Czwarty set dla Didukha – do sześciu.

21:31 – Ukrainiec utrzymuje swoją przewagę trzech punktów. 5:8

21:30 – … i 3:6 – Panie Bartku – warto to skończyć jak najszybciej – jutro czeka na Pana ciężki dzień.

21:29 – 1:4…

21:28 – Kiepski początek czwartego seta. 0:2

21:27 – Wykorzystał! Jeszcze jeden wygrany set i będziemy stuprocentowo pewni, że jutro zobaczymy trójkę naszych zawodników.

21:26 – Cztery piłki setowe dla Polaka. Wykorzysta pierwszą?

21:25 – …a nawet 8:4!

21:24 – Didukh troszeczkę się zbliżył, ale to nadal prowadzenie Polaka. 6:4

21:23 – Jest już 5:2. Ale nie zapeszajmy…

21:21 – Dobry początek trzeciej odsłony! 3:1 dla Sucha.

21:20 – Właśnie tego zabrakło dziś Kasi w pojedynku z Chorwatką… Mocne nerwy w końcówkach setów pozwalają Bartkowi myśleć pozytywnie o kolejnych partiach.

21:19 – Brawo Bartek!!! 12:10 i 2:0 w setach.

21:18 – Piłka setowa dla zawodnika z Ukrainy…Obroniona!

21:18 – Będzie nerwowa końcówka. 8:9

21:17 – Bartek bardzo szybko wyrównuje. 7:7

21:16 – Didukh odskakuje na dwa punkty przewagi. 5:7

21:15 – Znowu mamy wyrównaną walkę. 4:4

21:14 – Dwa punkty z rzędu dla Ukraińca. 2:3

21:13 – Początek drugiego seta. 1:1

21:11 – …i 11:9 – pierwszy krok postawiony!

21:11 – Ruszyło! 10:8 dla naszego reprezentanta!

21:08 – W wynikach nadal widnieje tajemnicze "7:7". Miejmy nadzieję, że nie doszło do jakiejś kontuzji jednego z zawodników.

21:05 – Nadal wynik remisowy. 7:7

21:04 – I już remis! Ten mecz trzeba wygrać!

21:04 – Polak zmniejsza stratę. 4:5

21:03 – Niestety, pierwsze trzy punkty dla Ukrainca. Jedną wygraną piłką odpowiada Polak.

21:02 – Rozpoczynamy ostatni akt dzisiejszego, dłuuugiego, dnia w Luksemburgu!

20:51 – Didukh to 116. zawodnik rankingu ITTF. Jeżeli chodzi o polskie akcenty przy jego nazwisku: we wrześni ubiegłego roku przegrał w kwalifikacjach zawodów ITTF Pro Tour w Austrii z Robertem Florasem 3:4.

20:46 – I wszystko jasne! Oleksandr Didukh z Ukrainy rywalem Polaka.

20:44 – Rozpoczęło się losowanie kwalifikacji do jutrzejszego turnieju. Za moment dowiemy się z kim za 15 minut zagra Bartosz Such!

20:24 – Co ciekawe z trzema z tych zawodniczek Polka już grała w Luksemburgu. Przegrała z Petrą Lovas i Oxaną Fadeevą, natomiast dziś wygrała z Lei Huang Mendes .

20:20 – W jutrzejszym meczu 1/8 finału rywalizacji pań Katarzyna Grzybowska trafi na jedną z tych oto zawodniczek: Petra Lovas (Węgry) / Oxana Fadeeva (Rosja) / Tetyana Bilenko (Ukraina) / Lei Huang Mendes (Portugalia)

20:15 – Tak więc – dziś przed nami jeszcze jeden pojedynek z udziałem Polaka! Bartosz Such zagra o 21:00 o wejście do jutrzejszego turnieju.

20:13 – He Zhi Wen przypieczętował swoją kwalifikację na Igrzyska, wygrywając w ostatnim secie 11:4. Dzięki temu zwycięstwu Wang Zeng Yi może dziś odpocząć, aby jutro powalczyć o przepustkę do Londynu od 1/8 finału.

20:10 – A Marko Jevtovic zapewnia sobie lipcowy wyjazd do Londynu! 4:1 z Węgrem Adamem Pattantyuse.

20:08 – Wandżiemu, podobnie jak Kasi, zapowiada się wolny wieczór. Hiszpan prowadzi 6:3 w secie piątym.

20:05 – Kolejny wyrównany set dla He Zhi Wena. 12:10 i już tylko jednego seta brakuje Hiszpańskiemu tenisiście.

20:00 – Adam Pattantyus wygrał swojego pierwszego seta, ale przegrywa z Serbem 1:3.

19:55 – Lebesson walczy, nie poddaje się i triumfuje w trzecim secie meczu z He Zhi Wenem – 11:7.

19:50 – Z kolei Marko Jevtovic o krok od Londynu. Wygrywa już z Węgrem 3:0.

19:48 – He podwyższa prowadzenie! 2:0 w setach

19:40 – W drugim półfinale Marko Jevtovic z Serbii wygrywa 1:0 z Adamem Pattantyusem z Węgier. Rozpoczęły się też pojedynki kwalifikacyjne do jutrzejszego turnieju "ostatniej szansy" w rywalizacji kobiet. Po ich zakończeniu poznamy rywalkę Katarzyny Grzybowskiej w 1/8 finału.

19:38 – Pierwszy set dla Hiszpana! 11:9 – brawo!

19:35 – Znamy już dwóch tenisistów stołowych, którzy dziś wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska. Są to: Aleksandar Karakasevic z Serbii i wczorajszy pogromca Wandżiego – Węgier Daniel Zwickl.

19:29 – Już za chwile początek meczu Lebesson-He. Serdecznie życzymy szczęścia doświadczemu Hiszpanowi!

18:49 – Kolejne dwie zawodniczki wywalczyły olimpijskie kwalifikacje: Aleksandra Privalova (Białoruś) i Tian Yuan (Chorwacja). Za kilkanaście minut powinno się odbyć losowanie drabinki jutrzejszego turnieju kobiet.

18:08 – Czeka nas teraz kolejna przerwa. Do bardzo interesującego nas spotkania He-Lebesson została trochę ponad godzina.

17:47 – A jednak Margaryta Pesocka pojedzie na Igrzyska do Londynu. Ukrainka także była w tarapatach, przegrywała już 1:3, ale odrobiła straty i wygrała siódmego seta do ośmiu.

17:37 – W drugim z finałów – zapowiadany przeze mnie siódmy set.

17:34 – Niewiarygodne!!! 11:8 w ostatnim secie, od 0:3 do 4:3 dla Cornelii Molnar! To Chorwatka jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Nas najbardziej cieszy, że dziś… nie zobaczymy już Katarzyny Grzybowskiej. Polka rozpocznie rywalizację w turnieju ostatniej szansy jutro – od meczu 1/8 finału.

17:33 – W siódmym secie remis 8:8. W meczu Li-Pesocka także zapowiada się decydująca partia.

17:25 – I już jest 3:3! O awansie na Igrzyska i o tym jak spędzi dzisiejszy wieczór Kasia zadecyduje siódmy set!

17:22 – Zryw Corneli Molnar! Wygrała dwa sety z rzędu – do 9 i do 7. W secie szóstym jest 6:6. Może więc zatem nie wszystko stracone dla Katarzyny Grzybowskiej.

17:09 – Słowaczka wygrywa już 3:0 w setach i jest bardzo blisko Igrzysk Olimpijskich. W drugim meczu finałowym Li Qiangbing, reprezentująca Austrię, wygrywa 2:1 z Ukrainką Margarytą Pesocką.

17:01 – Balazova podwyższyła prowadzenie. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko Bartek Such będzie dziś grał jeszcze jedno spotkanie.

16:55 – W meczu finałowym kobiet Barbora Balazova wygrała pierwszego seta z Cornelią Molnar 11:9. W drugim secie prowadzi 4:3.

16:45 – W finale drabinki Polaka zagra Emmanuel Lebesson z Hiszpanem He Zhi Wenem. Trzymajmy kciuki za tego drugiego!

16:34 – Swoją drogą… Ciekawe jak organizatorzy wybrną z sytuacji, w której finał mężczyzn, który będzie interesował Wandżiego jest zaplanowany na 19:30 i tak na prawdę do samego końca Polak nie będzie wiedział, czy będzie zmuszony zagrać dzisiejszego dnia, czy może odpocząć?

16:26 – W ważnym dla nas – jeszcze do niedawna – meczu Lebesson-Keinath 2:2 w setach. Ponownie jednym z tych panów zainteresujemy się w finale dzisiejszego turnieju. Ten kto wygra jednego może być pewnien – nie będzie miał za sobą polskich kibiców.

16:23 – Zatem – interesujące nas w tym kontekście będzie rozpoczynające się za niespełna 25 minut spotkanie Barbora Balazova – Cornelia Molnar. Będziemy kibicować Chorwatce – zapewni to udział w 1/8 finału Katarzynie Grzybowskiej. Polka będzie mogła spokojnie odpocząć dziś w hotelowym pokoju po wyczerpujących czterech dniach rywalizacji.

16:20 – Pozostali dziś wieczorem stoczą walkę o osiem wolnych miejsc. Mecze pań zaplanowano na 19:30, panów – na 21:00.

16:18 – Wypada zatem powiedzieć kilka słów o jutrzejszym/dzisiejszym turnieju. Wystąpi w nich 24 zawodników i 24 zawodniczki. Do głównej drabinki zakwalifikują się przegrani z dzisiejszych finałów i półfinaliści, którzy w tej właśnie fazie przegrali z dzisiejszymi szczęśliwcami, którzy wywalczą przepustki do Londynu.

16:15 – Zatem przed nami długie popołudnie i wieczór! Warto zostać z nami, aby dowiedzieć się jak będzie wyglądała po dzisiejszym dniu sprawa kwalifikacji olimpijskich w tenisie stołowym!

16:13 – W kwalifikacjach do jutrzejszego turnieju na pewno zobaczymy Bartosza Sucha. Jeżeli Cornelia Molnar i He Zhi Wen nie awansują dziś do Igrzysk Olimpijskich – także Katarzyna Grzybowska i Wang Zeng Yi będą musieli grać dziś jeszcze jedno spotkanie.

16:11 – Teoretycznie moglibyśmy uznać, że czas zakończyć naszą relację. Ale tego nie zrobimy! Jeszcze dziś czekają nas emocje z udziałem co najmniej jednego Polaka.

16:08 – Czwartej obronić już się nie udało… Polak przegrywa błyskawicznie swój mecz i swojej szansy będzie musiał szukać jutro. Tak jak pozostała dwójka naszych reprezentantów.

16:08 – Trzecia również!

16:07 – Pierwsze dwie obronione.

16:07 – 6:10 – czas na piłki meczowe.

16:06 – 3:7 – cztery punkty dzielą Hiszpana od awansu do finału.

16:04 – 2:6 – Wandżi już chyba bez wielkiej wiary w sukces.

16:03 – I to by było chyba na tyle… 2:4

16:03 – W końcu jakieś lepsze wieści. Polak na prowadzeniu. 2:1

16:01 – Ten mecz to prawdziwy sprint… Polak zdobył do tej pory zaledwie 14 punktów i przegrywa w setach już 0:3 – tego się chyba nie spodziewaliśmy…

16:00 – …i 4:9 – pytanie, czy to Polak gra tak źle, czy Hiszpan tak dobrze?!

16:00 – Znów źle układa się set dla Polaka. 4:8

15:56 – Szybko się to wszystko dzieje. Kolejny set przegrany do pięciu.

15:55 – Jest już 4 do 8. Ciężko sobie w tym momencie wyobrazić Polaka w finale. Ale w tenisie stołowym wszystko może obrócić się o 180 stopni w ciągu kilku sekund.

15:53 – Wandżi robi co może, ale przegrywa 3:5.

15:52 – Oj, niedobrze. 0:3 w drugim secie.

15:50 – Pierwszy set przegrany przez Polaka do pięciu. Mam nadzieję, że to był tylko wypadek przy pracy.

15:49 – …i 3:9 – niedobrze się to wszystko rozpoczęło…

15:47 – Panowie rozpoczęli już spotkanie na stole nr 4. Polak przegrywa 1:6.

15:45 – Równolegle będzie toczyło się drugie spotkanie półfinałowe tej drabinki. Francuz Emmanuel Lebesson zmierzy się ze Słowakiem Thomasem Keinathem.

15:43 – He to 86. zawodnik na świecie. Jeden ze starszych, wciąż aktywnych graczy. Ma już niemal pięćdziesiąt lat, a cały czas prezentuje wysoki poziom. W ubiegłym roku pokonał na Mistrzostwach Europy Jakuba Kosowskiego (4:2 w 1/16 finału).

15:40 – Wracamy po dłuższej przerwie! Już za pięć minut swoje spotkanie półfinałowe rozpocznie Wang Zeng Yi. Spotka się on z Hiszpanem He Zhi Wenem.

14:15 – Teraz czeka nas trochę ponad godzina przerwy do meczu Wandżiego. Można więc spokojnie udać się na obiad, odpocząć od emocji, ochłonąć. Wracamy po krótkiej przerwie!

14:12 – Dla ścisłości – w finale Molnar zmierzy się dziś z Barborą Balazovą, która wygrała swój mecz z Ukrainką Bilenko 4:2.

14:09 – Meczowa dla Molnar wykorzystana od razu… Fatalnie się to wszystko ułożyło. Polka jutro będzie musiała być naprawdę mocna psychicznie jeżeli chce zagrać w Londynie w turnieju singlowym. Stoczyła bardzo wyrównany mecz, w którym nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Być może będzie musiała stoczyć dziś jeszcze jeden pojedynek.

14:09 – 12:12… ależ nie wykorzystana szansa.

14:08 – Też nie… Może za trzecim?

14:08 – Może za drugim razem się uda!

14:08 – Szkoda, że nie udało się skończyć już teraz. 10:10

14:07 – I setowa!!!

14:07 – Remis!!! 9:9

14:06 – Trzy punkty z rzędu dla Grzybowskiej! Jeszcze walczy!

14:05 – Coraz gorsze te nasze humory… 5:9

14:04 – 4:7 – czy coś jeszcze jest w stanie uratować Kasię?!

14:03 – Chyba jednak Grzybowska nie może znaleźć sposobu na Chorwatkę. Miłe, złego początki… 2:5

14:02 – Walcz Kasiu! 2:4

14:02 – Rozpoczynamy piątego seta. Miejmy nadzieję, że nie ostatniego. 1:2

14:00 – W meczu Balazova-Bilenko remis 2:2, ale za chwilę może się okazać, że ten wynik niewiele będzie nas interesował.

13:59 – Niestety kolejna – i tym razem już się nie udało. Coraz gorzej…

13:58 – Ale piłka setowa dla Molnar… Obroniona!

13:57 – Po raz kolejny udaje się "wyciągnąć" wynik. 9:9

13:56 – …ale będzie o to ciężko. Znów dwa punkty przewagi Molnar.

13:55 – …i 6:6 – niesamowicie ważny set. Grzybowska nie może go przegrać…

13:55 – Udało się dogonić przeciwniczkę! 5:5

13:53 – Niebezpiecznie odskakuje na dwa punkty przewagi Chorwatka.

13:52 – Już tradycyjnie – wyrównany początek seta. 2:2

13:50 – Bilenko wygrywa swojego pierwszego seta w meczu z Balazovą i przegrywa w meczu półfinałowym 1:2.

13:50 – Koniec trzeciego seta. Kasia będzie miała przed sobą trudne zadanie w kolejnych partiach.

13:49 – Dwie piłki setowe dla Chorwatki… Jest źle…

13:49 – I już jest 8:9. A Balazova prowadzi 2:0 w setach.

13:47 – Cały czas wynik oscyluje w okolicach remisu, ale to Polka prowadzi. 6:5

13:46 – Trzeci set wyrównany. 3:3

13:43 – Tym razem już się udało. Szkoda…

13:43 – Ale będzie kolejna okazja na skończenie seta dla rywalki Kasi.

13:42 – …i dwie kolejne też!

13:41 – Trzy piłki setowe dla Chorwatki. Pierwsza obroniona…

13:40 – Ciężko będzie wyszarpać tego seta. 4:8

13:38 – Ale teraz już nie jest tak kolorowo. Cztery punkty straty. 1:5

13:37 – Podobny początek seta drugiego. 1:1

13:35 – Brawo Kasiu! Właśnie tak trzeba wykorzystywać nadarzające się okazje! 1:0 w setach dla Polki.

13:35 – I setowa dla Polki!

13:34 – Balazova już wygrała seta, ale nas bardziej interesuje mecz Polki, a tam… cały czas równo. 9:9

13:34 – U Polki 7:7. Z kolei Balazova, tak jak można się było tego spodziewać, bardzo dobrze radzi sobie z Ukrainką. 9:3

13:33 – Grzybowska dogoniła już swoją przeciwniczkę. 5:5

13:32 – Jednocześnie rozpoczął się drugi półfinał tej drabinki. Tetyana Bilenko (Ukraina) – Barbora Balazova (Słowacja)

13:31 – Polka ma dwa punkty straty. 2:4

13:30 – Zaczynamy! Obie zawodniczki zdobyły po jednym punkcie.

13:21 – Za kilka chwil przy stole nr 7 rozgrzewkę rozpocznie Katarzyna Grzybowska. Miejmy nadzieję, że da nam dużo radości w meczu z Chorwatką Molnar.

13:19 – Piłka meczowa dla Chińczyka grającego w barwach Hiszpanii wykorzystana! Wandżi zagra z He Zhi Wenem o finał turnieju kwalifikacyjnego. Przypomnę, że mecz zaplanowano na 15:45.

13:17 – My szykujemy się już do meczu Katarzyny Grzybowskiej, który rozpocznie się za kilkanaście minut.

13:10 – He Zhi Wen wygrywa trzeciego seta z rzędu i prowadzi 3:2 z Chorwatem.

13:09 – Znamy już skład jednego półfinału w drabince z Wandżim. Emmanuel Lebesson zagra ze Słowakiem Thomasem Keinathem, który siódmego seta meczu z Zibiratem wygrał 11:7.

13:06 – A w meczu Andrej Gacina – He Zhi Wen mamy remis 2:2… I wcale na ten wynik nie narzekamy.

13:03 – Keinath nie wykorzystał szansy na wygranie meczu i na stole numer 9 mamy decydującego, siódmego seta.

13:01 – Mecz półfinałowy Polak rozegra o 15:45.

12:58 – W drugiej części drabinki wolny los w tej fazie ma Emmanuel Lebesson z Francji, a o możliwość spotkania się z nim w półfinale walczą Thomas Keinath ze Słowacji i Słoweniec Jan Zibrat. Bliżej awansu jest ten pierwszy – prowadzi 3:2 w setach i 7:5 w secie trzecim.

12:56 – Teraz możemy się więc zainteresować dwoma innymi pojedynkami w drabince naszego zawodnika. Półfinałowego rywala wyłoni mecz He-Gacina. Tam Chorwat prowadzi 2:1 w setach.

12:54 – Udało się! Brawo Wandżi! Set wygrany na przewagi daje zwycięstwo w całym meczu. Po raz drugi nasz zawodnik dochodzi do półfinału. Może dziś skończy się bardziej szczęśliwie.

12:53 – …druga też…ale jest trzecia!

12:52 – Pierwsza obroniona…

12:52 – Nasz reprezentant nie zwalnia tempa! 10:8 – dwie piłki meczowe!!!

12:51 – I mamy remis! 8:8

12:51 – Już tylko punkt do Serba! 7:8

12:50 – Wandżi stopniowo odrabia straty. 5:7

12:49 – Cztery punkty przewagi Serba. 2:6

12:47 – …i prowadzi już 3:1

12:47 – Zolt Pete wygrywa pierwszy punkt szóstego seta.

12:45 – Szkoda tej partii… Wydawało się, że Serb jest już "na łopatkach". Trzeba będzie walczyć dalej.

12:45 – Oj, dwie piłki setowe dla Serba…

12:44 – I 8:8, a Andrej Gacina wygrał pierwszego seta z He Zhi Wenem.

12:43 – Czyżbym się pospieszył z przedwczesną euforią? Remis 6:6

12:41 – Polak jest po prostu lepszy! 5:3 i – wydaje się – prosta droga do półfinału.

12:40 – Serb nie ma już nic do stracenia. Wychodzi na prowadzenie 3:1 w secie piątym.

12:38 – Tak jest! 11:3 i dwa sety przewagi.

12:37 – 10:3 prowadzi już Wandżi. Oby nie stracił koncentracji i postawił kropkę nad "i" jak najszybciej.

12:36 – W półfinale zwycięzca tego spotkania zagra z Hiszpanem He Zhi Wenem, lub Andrejem Gaciną z Chorwacji. Panowie rozpoczną swój pojedynek za kilka minut.

12:36 – Dobre otwarcie czwartego seta. 5:1 prowadzi nasz zawodnik!

12:33 – Wykorzystana druga! Ponownie na prowadzenie wychodzi Wandżi!

12:32 – Pięć szans na skończenie seta.

12:32 – Już 9:3 dla naszego reprezentanta. Drugi set na koncie Polaka wydaje się być nieunikniony.

12:30 – Rozpoczął się trzeci set pojedynku Wang Zeng Yi – Zolt Pete. Polak tym razem radzi sobie lepiej. 5:2

12:27 – Kolejne dwa punkty jednak dla Serba. Tu też nie będzie łatwo o zwycięstwo.

12:26 – Tymczasem Wang Zeng Yi przegrywał już 5:9, ale udało mu się zdobyć trzy punkty z rzędu. Jeszcze walczy o drugiego seta.

12:25 – Bartosz Such dziś na pewno nie awansuje na Igrzyska w Londynie. Przegrał z Quentinem Rabinotem 2:4 i musi się szykować na wieczorną batalię o miejsce w jutrzejszym turnieju. Ten pierwszy set…

12:23 – Francuz już tylko punkt od awansu. 6:10

12:23 – Such w coraz większych opałach. 5:8

12:22 – Wandżi źle rozpoczął drugiego seta. 1:4

12:21 – Rabinot prowadzi z Suchem 5:4

12:20 – I już po pierwszym secie. Gdyby to samo zrobił kilkadziesiąt minut temu Bartosz Such…

12:19 – Such wygrywa w szóstym secie 3:2. Wandżi miażdży swojego przeciwnika (10:2)!

12:17 – Ale wygrał cztery kolejne! 4:1 dla Polaka

12:17 – Pierwszy punkt w meczu ćwierćfinałowym stracił Wang Zeng Yi.

12:16 – Pierwsza wykorzystana i Such przegrywa 2:3 w setach.

12:16 – Trzy piłki setowe dla Francuza.

12:14 – Jeżeli Such przegra to spotkanie – będzie musiał jeszcze dziś wieczorem walczyć w eliminacjach do jutrzejszego turnieju "ostatniej szansy".

12:14 – Źle to wygląda. 5:9

12:13 – Pierwsze dwa punkty dla Polaka. 2:5

12:11 – Polak fatalnie rozpoczął tego seta. 0:5

12:10 – Trzy pierwsze punkty piątego seta dla Francuza. Niedobrze…

12:09 – Już za kilka minut swój pojedynek powinien rozpocząć Wang Zeng Yi.

12:08 – Niestety set kończy się wynikiem 8:11. Trzeba będzie się sporo namęczyć, żeby wywalczyć awans do półfinału.

12:07 – Polak próbuje gonić… 7:9… 7:10… 8:10

12:06 – Kolejny raz Francuzowi udaje się serią zdobyć wiele punktów. 9:5

12:06 – Cztery punkty z rzędu dla Francuza i teraz to on prowadzi dwoma punktami.

12:04 – Such robi swoje i prowadzi 5:3.

12:02 – Swój mecz rozgrywali też ewentualni rywale Polaka w półfinale. Włoch Mihai Bobocica musiał doznać jakiejś kontuzji, gdyż po pierwszym secie poddał spotkanie. Dalej gra więc Rumun Constantin Cioti.

12:01 – Właśnie w ten sposób – za pierwszym razem! Polak obejmuje prowadzenie w meczu.

12:00 – Czas na siedem piłek setowych dla Polaka! Dobrze by było skończyć to jak najszybciej.

11:59 – Na szczęście Such nie myśli chyba za dużo o niewykorzystanych szansach i po raz kolejny szybko odskakuje Francuzowi. 7:3

11:58 – W trzecim secie meczu Such-Robinot 3:2 dla Polaka. Machado już w półfinale.

11:56 – Carlos Machado pewnym krokiem zmierza w stronę półfinału (prowadzi 3:0 w setach), gdzie czeka już na niego Daniel Zwickl z Węgier. Dlaczego o tym wspominam? Jest to drabinka, w której gra Such.

11:55 – Udało się za piątym podejściem! Such postanowił wystawić nasze nerwy na ciężką próbę. W setach remis – po jeden.

11:54 – Co tam się dzieje?! Już tylko dwie piłki setowe zostały Bartkowi… 8:10

11:54 – I znów dwie pierwsze obronione…

11:53 – Tym razem sześć piłek setowych!

11:52 – Miejmy nadzieję, że tym razem nie wypuści z rąk takiej zaliczki. 9:4

11:51 – Such ponownie wywalczył sobie przewagę. Prowadzi 6:3

11:50 – Trzy do dwóch dla Polaka w drugim secie.

11:48 – Coś strasznego… Siedem punktów z rzędu dla Francuza i pierwszy set trafia na jego konto. Oby to nie podłamało Bartka.

11:46 – Niewiarygodne… Już jest remis 10:10

11:46 – …i trzecią …i czwartą

11:45 – Robinot broni pierwsze dwie…

11:45 – Pięć piłek setowych dla Polaka!

11:43 – 7:5 dla Polaka

11:43 – I zdobywa pięć punktów z rzędu! Brawo Bartek! 6:3

11:41 – Rozpoczął się pojedynek Polaka z Francuzem. Such przegrywa 1:3 w pierwszym secie.

11:37 – Potencjalny rywal Sucha w finale – Carlos Machado z Hiszpanii – wygrał pierwszego seta z Peterem Seredą ze Słowacji 11:5. Przy nazwisku Bartka cały czas 0:0.

11:33 – Bartek już gotowy do rozpoczęcia pojedynku. Trzymajmy kciuki!

11:30 – Teraz czekamy na początek meczu Bartosza Sucha. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku minut.

11:29 – Chyba można powiedzieć: nareszcie! Bilenko wykorzystuje drugą piłkę meczową i to ona zagra z Balazovą o finał i pojedynek z Grzybowską lub Molnar.

11:27 – Niesamowite! Panie grają już półtorej godziny i cały czas nie mogą skończyć.

11:12 – W meczu Bilenko-Erdelji decydujący, siódmy set!

11:08 – Nam awans do turnieju drużynowego pań zapewnić może dzisiejszy triumf Katarzyny Grabowskiej w jej drabince.

11:05 – Wczoraj oprócz zawodników, którzy wezmą udział w singlu poznaliśmy trzy drużyny, które na pewno pojadą na Igrzyska. W turnieju drużynowym wystąpią obie reprezentacje Niemiec, a także austriacki team mężczyzn.

11:02 – Piąty set dla Tetyany Bilenko. Zapewne to jeszcze nie koniec emocji na stole nr 6.

10:58 – Wygląda na to, że zarówno Ukrainka, jak i Serbka nie będą miały większych szans z Balazovą. Ciężko sobie wyobrazić, że po takim wysiłku przeciwstawią się Słowaczce. Cały czas trwa piąty set! Wszystkie pozostałe spotkania z godziny 10:00 już się zakończyły.

10:53 – W drugiej części drabinki Grzybowskiej są jeszcze trzy zawodniczki. Słowaczka Barbora Balazova w nagrodę za wczorajsze wejście do finału jednej z drabinek ma w ćwierćfinale wolny los. O półfinał cały czas walczą Tetyana Bilenko z Ukrainy i Ana-Maria Erdelji z Serbii. W tym momencie jest 2:2 w setach.

10:48 – Kilka słów o półfinałowej przeciwniczce Kasi – Corneli Molnar. Zajmuje ona obecnie 116. miejsce w rankingu ITTF. Polscy kibice mogą ją pamiętać z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. W 1/64 finału singla przegrała 1:4 z Natalią Partyką.

10:44 – Przypomnijmy jeszcze, że każdy zawodnik, który dziś nie wywalczy kwalifikacji do Londynu będzie mógł zawalczyć o nią w niedzielę. W rywalizacji pozostanie 24 tenisistów, którzy zostaną rozlosowaniu już w jednej drabince. Jeszcze dziś odbędą się mecze eliminacyjne do 1/8 finału, a jutro najważniejsza rywalizacja – o trzy wolne miejsca w turnieju singlowym w Londynie.

10:41 – Czeka nas chwila oddechu przed meczem Bartosza Sucha, który to pojedynek planowo powinien się rozpocząć za około 50 minut.

10:38 – Pojedynek ten zaplanowano na 13:30.

10:36 – W półfinale spotka się z Cornelią Molnar, która pokonała ostatecznie Francuzkę Grundish 4:1.

10:35 – Możemy pogratulować Kasi awansu do półfinału! Mendes w ostatnim secie chyba sama nie wierzyła już w wygranie spotkania – zdobyła zaledwie cztery punkty. Zaczęły najwolniej, a skończyły swój mecz jako pierwsze!

10:34 – Jeszcze tylko dwa malutkie punkciki! 9:2 – tu już się chyba nie może stać nic złego.

10:33 – Coraz bliżej awansu do półfinału jest Polka. 7:2

10:32 – A nawet powiększa przewagę do czterech punktów! 5:1

10:32 – W – miejmy nadzieję ostatnim – czwartym secie Polka wygrywa już 3:1.

10:30 – Brawo Kasiu! Już 3:0 z Portugalką. W tej partii Grzybowska oddała swojej rywalce siedem punktów.

10:28 – Carole Grundish jeszcze walczy z Molnar. Wygrała czwartego seta i przegrywa 1:3. Nie mielibyśmy pewnie nic przeciwko, żeby ten mecz jeszcze trochę potrwał.

10:28 – Udało się odskoczyć na dwa punkty! 8:6 dla Grzybowskiej!

10:27 – … i 6:6

10:27 – Remis – 5:5…

10:25 – Mendes odrabia straty. 4:3

10:24 – 4:1 dla Polki w trzecim secie.

10:23 – Molnar wygrywa 3:0 w setach. Czyżbyśmy mieli zobaczyć polsko-chorwacki pojedynek o finał?

10:22 – Trzeci rozpoczęła od wygranego punktu.

10:21 – Drugi set również dla Polki! 11:8 – oby tak dalej!

10:19 – Polka przyspiesza swoje tempo gry. Porwadzi 9:5 w drugim secie!

10:15 – Cornelia Molnar prowadzi już 2:0 w setach.

10:13 – Oczywiście to Polka wygrała pierwszego seta! Emocje udzieliły sie także komuś kto obsługuje wyniki w Luksemburgu.

10:13 – Niestety… Kolejna piłka setowa wykorzystana przez Lei Huang Mendes. Polka przegrywa 16:18.

10:12 – W niektórych pojedynkach rozpoczyna się właśnie trzeci set, a nasza reprezentantka cały czas walczy w pierwszym. 16:16

10:12 – Ależ zażarta walka! 15:15

10:11 – I znów broni się Polka! 13:13

10:10 – Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie – trzecia piłka setowa dla Mendes.

10:09 – 12:11 dla Polki!

10:08 – Na szczęście obroniona przez Grzybowską.

10:08 – Setowa dla zawodniczki z Portugalii.

10:07 – U Polki remis – 9:9

10:06 – Pierwszy set pojedynku Molnar-Grundish dla Chorwatki (12:10).

10:04 – Dobre wieści. Znamy wynik meczu Katarzyny Grzybowskiej. Prowadzi 9:7 !

10:02 – Tymczasem swój mecz rozpoczęły już potencjalne rywalki Katarzyny Grzybowskiej w półfinale. Cornelia Molnar z Chorwacji gra z Francuzką Camile Grundish. Ta pierwsza prowadzi 5:4.

10:00 – Wczoraj padła oficjalna strona z wynikami live z zawodów. Wszystko wskazuje na to, że dziś również nie uda nam się z niej skorzystać. Miejmy nadzieję, że inne źródła nie zawiodą.

9:55 – Serdecznie witamy w sobotni poranek! Już za pięć minut przy stole numer 7 wymachiwać rakietką będzie nasza zawodniczka – Katarzyna Grzybowska. Mamy nadzieję na wielkie emocje i szczęśliwe zakończenie całego dnia! Bądźcie Państwo z nami!