Partyka z hat-trickiem!

Natalia Partyka zdobyła złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie! W finale gry pojedynczej w klasie 10 Polka ograła Chinkę Yang Qian 3:2. To trzeci krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczony przez Polkę na zawodach dla niepełnosprawnych, wcześniej najlepsza była w Atenach i Pekinie.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez naszą zawodniczkę 11:5 pierwszej partii. Kiedy w drugim wywalczyła sobie piłki setowe, wydawało się, że będziemy mieli powtórkę z meczu grupowego, kiedy to Partyka ograła 16-letnią Chinkę 3:0. Yang Qian obroniła się jednak i zwyciężyła 13:11, doprowadzając do remisu. Szkoda zwłaszcza punktu przegrango przy stanie 10:9 dla Polki, kiedy to piłeczka przetoczyła się po siatce i spadła po stronie naszej zawodniczki. W trzeciej partii było już planowe zwycięstwo do 9, ale w kolejnej młodziutka rywalka walczyła bardzo dzielnie i okazała się lepsza. O wszystkim miał zadecydować piąty set. W nim Partyka była bezkonkurencyjna. Oddała Yang tylko cztery punkty i mogła się cieszyć, razem z liczną grupą polskich kibiców, ze złotego medalu!

Polka to prawdziwa gwiazda wśród niepełnosprawnych sportowców. Jest trzykrotną Mistrzynią Paraolimpijską, już dwukrotnie wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich, a w tym roku jej twarz spogląda na mieszkańców Londynu z wielu plakatów promujących zawody.

Natalia Partyka – Yang Qian (Chiny)   3:2 (11:5, 11:13, 11:9, 7:11, 11:4)

Dziś o brązowy medal w klasie 11 walczył Paweł Olejarski. Lepszy od niego okazał się jednak Francuz Pascal Pereira-Leal, który – podobnie jak w spotkaniu grupowym – nie oddał Polakowi nawet jednego seta. Szkoda zwłaszcza pierwszej partii, kiedy nasz zawodnik przez długi czas prowadził wyrównaną grę ze swoim przeciwnikiem i przegrał dopiero po grze na przewagi, 13:15. Wielkie brawa należą się jednak Polakowi za zajęcie czwartego miejsca w turnieju!

Paweł Olejarski – Pascal Pereira-Leal(Francja)   0:3 (13:15, 4:11, 6:11)