Patrick Hickey odchodzi z Komitetu Wykonawczego

Patrick Hickey przesłał do MKOl swoją rezygnację z pełnienia funkcji członka Komitetu Wykonawczego. Rezygnacja ma skutek natychmiastowy.

Irlandczyk jest oskarżony o nielegalną sprzedaż biletów na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Na czas śledztwa, które jest prowadzone przeciw niemu przez służby brazylijskie, czasowo sam się zawiesił w roli członka MKOl. W liście przesłanym do prezydenta Thomasa Bacha Hickey po raz kolejny oświadcza, że jest niewinny i będzie dążył do oczyszczenia swojego imienia. Jego rezygnacja jest zaś kierowana chęcią ochrony MKOl.

Hickey został członkiem Komitetu Wykonawczego MKOl w 2012 roku, a cztery lata później, tuż przed rozpoczęciem igrzysk, podczas których wybuchła afera z jego udziałem, przedłużono jego kadencję. Wybrany został jako przedstawiciel Związku Narodowych Komitetów Olimpijskich i jego następca, którego nazwisko poznamy podczas rozpoczynającej się w środę Sesji MKOl w Limie, również będzie, zgodnie ze zwyczajem, reprezentantem ANOC.

Do obsadzenia pozostały także trzy inne miejsca w Komitecie Wykonawczym, w tym jedno na stanowisku wiceprezydenta MKOl. Wśród zainteresowanych wymienia się Pála Schmitta, Ivana Dibosa, Nicole Hoevertsz, Habu Gumela, Denisa Oswalda, a na stanowisko wiceprezydenta Anitę DeFrantz, której kończy się pierwsza kadencja w Komitecie Wykonawczym. Termin zgłaszania kandydatur upływa w piątek, natomiast wybory odbędą się w sobotę – ostatniego dnia Sesji w Limie.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2372 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password