Polski Związek Badmintona w obecnym sezonie postanowił reaktywować rozgrywki ligowe w badmintonie. Powstała Ekstraklasa Badmintona, którą swoim patronatem objęły igrzyska24.pl

W reaktywowanej ekstraklasie wystartuje 15 drużyn:
KS Chojnik Jelenia Góra
Feniks Kędzierzyn-Koźle
Technik Głubczyce
Plesbad Pszczyna
Unia Bieruń
AZS-AGH Kraków
Piątka Przemyśl
Stal Nowa Dęba
Yonex Team Lublin
AZS UM Łódź
UKS Akademia Warszawa
ABRM Warszawa
OSSM Białystok
Hubal Białystok
SKB Suwałki

Każdy z klubów zorganizuje jeden turniej, w którym wezmą udział cztery (bądź trzy zespoły) – w ramach turnieju każdy zagra z każdym mecz, w którym zostaną rozegrane po dwa single oraz po jednej grze mieszanej. Zdobyte na turniejach punkty posłużą do stworzenia tabeli, na podstawie której drużyny zakwalifikują się do turniejów półfinałowych, zaś najelpsi w półfinałach stworzą turniej finałowy.

Gry będą rozgrywane do 11 wygranych punktów (bez podwyższania) do trzech wygranych setów, czyli systemem niedawno testowanym przez BWF. To z całą pewnością uatrakcyjni rozgrywki.

 

W sumie rozegranych zostanie:
– 20 turniejów (15 w poszczególnych klubach, cztery półfinały i jeden finał)
– 105 meczów
– 735 pojedynków indywidualnych.

Mecze będą transmitowane przez Badminton Polska TV. Obszerne relacje z turniejów znajdziecie oczywiście na naszym portalu.

 

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password