Pech Rafała Majki! Nie pojedzie w Giro?

Niestety, Rafał Majka potwierdził informacje, iż jego występ w Giro d'Italia 2012 stanął pod dużym znakiem zapytania. Na dzień dzisiejszy wydaje się być on praktycznie niemożliwy.

Polski kolarz grupy Saxo Bank miał być liderem swojego zespołu podczas włoskiego klasyku Giro d'Italia, czyli wyścigu dookoła Włoch. Powodem wycofania się z wyścigu miałaby być kontuzja kolana, której Majka doznał podczas jednego z etapów, rozgrywanego na początku marca, wyścigu Tirreno-Adriatico. Polski kolarz od wczoraj przebywa w Belgii na konsultacjach z lekarzami swojego zespołu. Pomimo, że zdjęcia rentgenowskie kolana wykazały pęknięcia – nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia od szefostwa zespołu Saxo Bank w sprawie udziału Polaka w Giro, choć jak twierdzi sam Majka, wystep jest raczej wykluczony.

Rehabilitacja i nieobecność podczas pierwszego z wielkich Tour'ów sezonu teoretycznie przybliżają Rafała do startu w Tour de France lub Vuelta a Espana. Nie wiadomo tylko, w jakiej roli nasz rodak pojechałby w tych zawodach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password