Pekin 2008: Oficjalnie! Dołęga z 11 medalem dla Polski!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że w związku z dyskwalifikacją Rosjanina Dmitrija Łapikowa, brązowy medal w kategorii do 105 kg należy się Polakowi! Nastąpiło również kilka innych zmian korzystnie wpływających na pekińskie wyniki Biało-Czerwonych.

Przez 9 lat Marcin Dołęga widniał na kartach olimpijskiej historii jako 4. zawodnik konkursu podnoszenia ciężarów w kategorii do 105 kilogramów na igrzyskach olimpijskich w Rio. Jednak w związku z wykryciem dopingu w organizmie trzeciego w tym konkursie Rosjanina Dmitrija Łapikowa MKOl był zmuszony do zmiany wyników. Skutkiem tego jest jedenasty medal tych igrzysk dla Polski. Drugi brązowy. Polski Komitet Olimpijski czeka już na przesyłkę z należnym Dołędze medalem i wkrótce uroczyście mu go wręczy. Krążek ten nie zmienia naszej pozycji w tabeli medalowej.

Z podobnych przyczyn lepsze wyniki niż pierwotnie zapisano na koncie trójki Polaków. Na siódmą pozycję w tej samej konkurencji przesunął się Robert Dołęga. Sztangistka Aleksandra Klejnowska-Krzywańska awansowała na 6. miejsce w kategorii do 58 kg, a lekkoatletka Wioletta Frankiewicz awansowała na 7. pozycję w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Szymon Frąckiewicz543 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password