Pekin 2022: Rewolucja na sankach? FIL proponuje nowe konkurencje

Poszczególne związki sportowe w ostatnim czasie prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie zawodów. Swoje plany ma także Międzynarodowa Federacja Saneczkowa, która pragnie prowadzić nowe konkurencje na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. 

Embed from Getty Images

Jedną z najciekawszych propozycji federacji jest włączenie do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 rywalizacji na torach naturalnych. Dyscyplina, do której tory wytyczane są na stokach gór, składa się z wyścigów męskich i damskich jedynek oraz męskich dwójek. W tej ostatniej konkurencji sukcesy odnosili Andrzej Laszczak i Damian Waniczek, którzy czterokrotne zdobywali brązowe medale mistrzostw świata.

Środowisko saneczkowe rozważa także powiększenie programu olimpijskiej odmiany saneczkarstwa. FIL ma także nadzieję, że w programie najważniejszej imprezy czterolecia znajdzie się miejsce dla sprintów, które mają już za sobą owocne debiuty w zawodach pucharu świata oraz podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Igls.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który celuje w zrównanie ilości konkurencji damskich i męskich, Międzynarodowa Federacja Saneczkowa planuje wprowadzenie nowej konkurencji – kobiecych dwójek. Pojawi się ona już za trzy lata, podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie.

Źródło: insidethegames.biz

Mateusz Górecki2024 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password