Pekin 2022: Czesi przygotują Chińczyków?

Chińczycy zrobią wszystko, żeby z dobrej strony pokazać się na Igrzyskach Olimpijskich, które zorganizują. Treningi do zawodów, które w Pekinie odbędą się w 2022 roku zaczynają już teraz, a o pomoc w przygotowaniu ich poprosili… Czechów.

Nikogo nie dziwi fakt, że Chińczycy w tabeli medalowej każdych Igrzysk Olimpijskich są w tabeli bardzo wysoko. Te turnieje, które sami organizują chcą jednak bezprecedensowo wygrać, zostawiając całą resztę daleko w tyle.

Kolejną okazję do zabłyśnięcia na własnym terenie będą mieli już za 7 lat, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Reprezentanci „Państwa Środka” mogą się pokazać niemal w każdej dyscyplinie. Dwie z nich leżą jednak Chińczykom wyjątkowo na sercach.

Mowa tu o hokeju na lodzie oraz biathlonie, w których już dawno nie pojawił się żaden chiński kandydat do medalu. Chińscy hokeiści są w tym momencie 38. drużyną rankingu i daleko im choćby do kwalifikacji na większy turniej. W biathlonie z resztą podobnie – nie mają zawodników, którzy byliby w stanie zajmować choćby przyzwoite pozycje.

Dlatego też… na 7 lat przed Igrzyskami w Pekinie Chińczycy zgłosili się z prośbą do Czechów. Chodzi tu o stworzenie programu treningowego młodzieży, w ten sposób, aby za 7 lat „Państwo Środka” potrafiło wygrywać również w tych dwóch dyscyplinach.

Dosyć dziwna propozycja? Być może. Zobaczymy jednak jak na wszystko zareagują Czesi. Czy szykuje nam się złota drużyna chińskich hokeistów?

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password