Pekin 2022: Kombinacja norweska kobiet wejdzie na igrzyska?

Wiele wskazuje na to, że już w 2022 roku, na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, zadebiutuje nowa dyscyplina. Po raz pierwszy w historii o olimpijskie medale w kombinacji norweskiej bić mają się kobiety.

 O planach wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na salony Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) myśli już od bardzo długiego czasu, jednakże dopiero teraz, podczas jesiennego kongresu w Zurychu, zapadły pierwsze poważne decyzje.

Rozwój kobiecej kombinacji ma następować etapami. Zgodnie z ustaleniami kongresu FIS w sezonie 2018/2019 panie po raz pierwszy rywalizować będą w Pucharze Kontynentalnym, a w kolejnym roku dyscyplina ta ma zagościć na juniorskich mistrzostwach świata. Na sezon przedolimpijski, 2020/2021 zaplanowano natomiast inauguracyjny cykl Pucharu Świata kobiet

Wszystkie te działania mają doprowadzić do włączenia kombinacji norweskiej pań do programu zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Olimpijski debiut dyscyplina ta zaliczy jednak nieco wcześniej. W 2020 roku młode kombinatorki powalczą bowiem o medale igrzysk olimpijskich młodzieży w Lozannie.