Pekin 2022: Logo igrzysk zaprezentowane

Komitet Organizacyjny Pekin 2022 zaprezentował logo igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, które odbędą się za nieco ponad cztery lata.

Logo olimpijskie inspirowane było literą „冬”, która oznacza zimę. Interpretacja tego znaku łączy chińską kulturę oraz walory artystyczne. Grafika symbolicznie ma pokazać nowe, współczesne oblicze Chin, a także wizualizować marzenie Chińczyków o igrzyskach zimowych oraz zachęcać obywateli tego kraju do uprawiania sportów zimowych.

Będący złożonym z wstążek logotyp, będący interpretacją wizerunku łyżwiarza oraz narciarza, wyraża atmosferę święta – zarówno sportowego, jakim są igrzyska, jak i mającymi się odbyć w tym czasie uroczystościami Chińskiego Nowego Roku. Dominujący kolor niebieski reprezentuje marzenia i przyszłość, a także czystość lodu i śniegu. Czerwony i żółty odnoszą się do flagi ChRL, a także symbolizują pasję, młodość i wigor.

Logo igrzysk paraolimpijskich prezentuje kulturę Chin oraz skupioną na zawodnikach filozofię organizatorów igrzysk. Podstawą jest litera „飞”, która oznacza latanie. Emblemat składa się z wizerunku zawodnika na wózku inwalidzkim. Schemat kolorystyczny przesyła w świat wiadomość siły, pasji i dynamizmu, co ma zachęcić zawodników do realizowania swoich aspiracji.

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password