Pięciobój nowoczesny: Anna Bajan nadal na czele PZPNow

W sobotę odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. Na drugą kadencję na stanowisku Prezesa Zarządu została wybrana Anna Bajan.

Rywalką dotychczasowej prezes PZPNow, zgłoszoną do wyborów przez ZKS Drzonków i CWKS Legię Warszawa, była Monika Majewska. W głosowaniu udział wzięło 49 delegatów – 38 opowiedziało się za reelekcją Anny Bajan, 11 poparło kandydatkę wystawioną przez UKS Żoliborz Warszawa.

Zgodnie ze statutem wybrano także sześciu członków Zarządu. Najwięcej głosów (44) uzyskał Janusz Peciak, który wraca do kraju po ponad 30 latach pracy z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Oprócz mistrza olimpijskiego z Montrealu w Zarządzie znaleźli się Jan Szymczuk (41 głosów), Mateusz Nowicki (36 głosów), Tomasz Cygański (34 głosy), Sławomir Kopeć (29 głosów) i Maciej Bogucki (26 głosów).

Tym samym w Zarządzie zasiada troje polskich przedstawicieli we władzach międzynarodowych – Janusz Peciak jest dyrektorem sportowym UIPM, Anna Bajan członkinią Komitetu Wykonawczego ECMP, a Sławomir Kopeć honorowym audytorem ECMP.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password