Pięciobój nowoczesny: Arol i Palazkow wygrywają przed własną publicznością

Od zmagań sztafet mieszanych rozpoczęły się finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Mińsku. Zwyciężyli je reprezentanci Białorusi przed Irlandczykami i Koreańczykami.

pentaWe wstępnej rundzie szermierki najlepsi okazali się gospodarze Katsiaryna Arol i Ilja Palazkow, którzy wygrali 26 pojedynków. Dwa zwycięstwa mniej odnieśli Irlandczycy Natalya Coyle i Arthur Lanigan-O’Keeffe, a z 23 wygranymi na koncie trzecie miejsce zajęli Rosjanie Jekaterina Churaskina i Ilja Szugarow.

Na pływalni najlepszy czas uzyskali Irlandczycy – z wynikiem 1:56,95 wyprzedzili o 0,05s Koreańczyków Minę Jeong i Woongtae Juna, a o 2,33s Kazachów Elenę Potapenko i Pawla Iljaszenkę oraz Czechów Natalie Dianovą i Davida Svobodę. Coyle i Lanigan-O’Keeffe wyszli na czoło stawki, jednak tyle samo punktów co oni po dwóch konkurencjach mieli Białorusini. Trzecie miejsce utrzymali Rosjanie.

W bonusowej rundzie szermierki czołowe pary odniosły po jednym zwycięstwie, przy czym Białorusini, jako zwycięzcy rundy wstępnej, zdobyli dwa, a nie jeden punkt. Dzięki temu powrócili na prowadzenie, wyprzedzając o „oczko” Irlandczyków, Rosjanie natomiast pozostali na trzeciej pozycji.

W jeździe konnej trzem parom, Meksykanom, Egipcjanom i Kazachom, udało się uzyskać maksymalny wynik 300pkt. Prowadzący Białorusini zaliczyli wyłamanie i zrzutkę, jednak utrzymali pierwsze miejsce – tylko trzy punkty karne mniej zdobyli na parkurze Rosjanie. Churaskina i Szugarow awansowali na drugą pozycję dzięki słabemu występowi Irlandczyków, którzy zebrali aż 44 punkty karne.

Do kombinacji Arol wystartowała 28 sekund przed Churaskiną i Coyle. Podczas żeńskiej części biegu ze strzelaniem sytuacja nie uległa zmianie i Rosjanka z Irlandką goniły Białorusinkę, walcząc też między sobą o drugie miejsce. Podobnie wyglądała sytuacja na pierwszym okrążeniu męskiej zmiany, kiedy to Palazkow uciekał przed Laniganem-O’Keeffe i Szugarowem. Rosjanin ostatecznie spadł na czwarte miejsce na ostatnim strzelaniu wyprzedzony przez Koreańczyka Juna i to sztafeta z Azji zajęła trzecie miejsce, za parami z Białorusi i Irlandii.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password