Pięciobój nowoczesny: Braterski dublet na Otwartych Mistrzostwach Niemiec, Dąbrowski daleko

Marvin Faly Dogue wygrał zawody mężczyzn na otwartych mistrzostwach Niemiec w pięcioboju nowoczesnym. Jedyny startujący w Berlinie Polak, Paweł Dąbrowski, zajął odległe, 33. miejsce.

W pływaniu najszybszy był Oleksandr Towkai – Ukrainiec z czasem 1:58,15 wyprzedził o 0,37 s Bradleya Suttona i o 0,70 s Gustava Gustenau. Paweł Dąbrowski uzyskał rezultat 2:02,15, który dał mu ósme miejsce.

Na szermierczej planszy najlepiej poradzili sobie faworyci gospodarzy – Alexander Nobis i Marvin Faly Dogue wygrali po 28 pojedynków. Dwie wygrane mniej zanotowali Fabian Liebig, Iwan Chamtsou, Aleix Heredia Vies i Daniel Steinbock. W klasyfikacji łącznej na czele znaleźli się trzej Niemcy – Nobis objął prowadzenie, Dogue był drugi, a Liebig trzeci. Paweł Dąbrowski na planszy pokonał 15 rywali i spadł na 24. pozycję.

W jeździe konnej sześciu zawodnikom, Ricardo Schirrmeistrowi, Gabrielowi Cianelliemu, Timowi Knoche, Jarasaluowi Radziukowi, Janowi Kaufmannowi i Pele Uibelowi, udało się uzyskać maksymalny wynik 300 pkt. Żaden z nich jednak nie znalazł się po tym w czołówce klasyfikacji. Z medalowej pozycji spadł Nobis, który zebrał aż 22 punkty karne. Prowadzenie objął zatem Dogue, który miał tylko jedną zrzutkę. Taki samy wynik uzyskał Joseph Choong, który awansował na drugie miejsce, przed Liebiga, który ukończył parkur z 15 punktami karnymi. Również nasz jedyny reprezentant, Paweł Dąbrowski, zaliczył dwie zrzutki i o sekundę przekroczył normę czasu, jednak mimo tego awansował na 22. miejsce przed finałową konkurencją.

Do kombinacji Dogue startował cztery sekundy przed Choongiem i dziesięć przed Liebigiem. Również na mecie był on pierwszy, natomiast cztery sekundy za nim do mety dobiegł jego starszy brat, Patrick. Podium, ze stratą siedmiu sekund do zwycięzcy, uzupełnił Nobis. Paweł Dąbrowski z jednym ze słabszych czasów biegu połączonego ze strzelaniem, na który złożyło się między innymi bardzo nieudane drugie strzelanie, ukończył zawody na 33. miejscu.

W niedzielę odbędą się zawody kobiet. Na liście startowej znajdują się dwie Polki – Magda Klemczyńska i Aleksandra Sobolewska.

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>